Skocz do zawartości

Najnowsze zmiany - ROZPORZĄDZENIA WYKONAWCZE


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    29

  • mirek.g

    25

  • Psuj

    16

  • Regan55

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

W dokumencie identyfikacyjnym pojazdu zał.5. jest rok produkcji nie ma roku

modelowego ale w opizie dokonanych zmian w pojeżdzie jest - rok produkcji / lub rok modelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów ma się wrażenie, że ktoś tworzy prawo na kolanie bez przemyślenia. Dołoże kolejną nieścisłość w proponowanym projekcie, mianowicie par 8 ust 6 mówi, że adnotacje o poświadczeniu TDT ma być zapisane w rubryce nr 1 "Uwagi", natomiast w załączniku 7 mówiącym o wzorze zaświadczenia i legendzie do niego przypis ten wskazuje jako miejsce tej adnotacji rubrykę nr 2 "Pojazd (nie)**** odpowiada..." . Mając na względzie art 84 ust 3 pkt 2 "prawka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy autobusie na 100 wymagane jest aby stosunek mocy do masy wynosil co najmniej 11kW\t - wiec podczas badania numer silnika wskazuje który silnik był zamontowany i że akurat ten spełnia warunek -taka jest moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, jeden tylko wniosek mi się nasuwa a mianowicie " W tym kraju jest tak wspaniałe prawo, że gdyby go w ogóle nie było to było by tak samo jeśli nie kapkę lepiej...

 

[ Dodano: 30-08-2009, 10:14 ]

Witam wszystkich i mam pytanie odnośnie tych zmian czy po 22 wrzesnia jak przyjedzie samochód z zagranicy to będzie można przeprowadzić badanie takiego auta na podstawowej stacji kontroli pojazdów jako tzw. badanie okresowe?

 

Moim zdaniem po zmianie przepisów pojazd sprowadzony z zagranicy w ogole nie powinien do Was przyjechać,lecz prosto do Wydziału Komunikacji po nowy DR (dopóki ma ważne badania z kraju pochodzenia), a może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedzie , przyjedzie :P po ustalenie danych. :)

Nawet, jeśli będzie miał ważny dowód rejestracyjny?

Jest taka czynność w cenniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka czynność w cenniku?

Oczywiście, że jest: punkt 6.9 - Skierowany przez starostę w celu ustalenia danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji i kosztuje 60 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli będzie miał komplet danych potrzebnych do rejestracji (a to nie zdarza się tak często) to i tak przyjedzie po ustalenie roku produkcji - bo tego nie dokumentuje w DR żaden kraj UE (i zdaje się większości wiata) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest: punkt 6.9 - Skierowany przez starostę w celu ustalenia danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji i kosztuje 60 zł :)

Tylko ile go zakasować jak przyjedzie bez skierowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli będzie miał komplet danych potrzebnych do rejestracji (a to nie zdarza się tak często) to i tak przyjedzie po ustalenie roku produkcji - bo tego nie dokumentuje w DR żaden kraj UE (i zdaje się większości wiata) :)

Czy jak klient udokumentuje rok produkcji opinią rzeczoznawcy, która była wydana do Urzędu Celnego i przedstawi brief niemiecki ( w którym są wszystkie dane ) to przejdzie u ciebie bez przeglądu na ustalenie danych czy jednak wyślesz na SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane do dow.rej.można wpisać tylko na podstawie bad.techn. lub homologacji (o ile nie są przepisywane na podstawie dotychczasowego DR) - więc żadne opinie nie przejdą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest: punkt 6.9 - Skierowany przez starostę w celu ustalenia danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji i kosztuje 60 zł :)

Tylko ile go zakasować jak przyjedzie bez skierowania?

Przecież na wniosek klienta także możemy wykonać to badanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według obecnych przepisów ustalenia danych nie można zrobić bez skierowania.

Mój kolega trzy tygodnie temu pisał wyjaśnienie do WK. Podczas kontroli TDT

kazali nam pokazać skierowania i jednego brakowało.

Podobno po 22 września już będzie wolno ustalać dane na wniosek klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według obecnych przepisów ustalenia danych nie można zrobić bez skierowania.

Mój kolega trzy tygodnie temu pisał wyjaśnienie do WK. Podczas kontroli TDT

kazali nam pokazać skierowania i jednego brakowało.

Podobno po 22 września już będzie wolno ustalać dane na wniosek klienta.

 

A gdzie jest powiedziane ze skierowanie ma być pisemne? Tak powiedział mój WK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest powiedziane ze skierowanie ma być pisemne? Tak powiedział mój WK :)

 

To Ty im Panie Piotrze odpowiedz:

Paragraf 2 ust 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (tekst jednolity - Dz.U.Nr 137, poz.968 z 31 lipca 2007r. z późn.zm.) w świetle art.14 paragraf 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity - Dz.U.Nr 98, poz. 1071 z 2000 r. z późn.zm.) I NIE RÓB BEZ PISEMNYCH SKIEROWAŃ :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest powiedziane ze skierowanie ma być pisemne? Tak powiedział mój WK :)

 

To Ty im Panie Piotrze odpowiedz:

Paragraf 2 ust 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (tekst jednolity - Dz.U.Nr 137, poz.968 z 31 lipca 2007r. z późn.zm.) w świetle art.14 paragraf 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity - Dz.U.Nr 98, poz. 1071 z 2000 r. z późn.zm.) I NIE RÓB BEZ PISEMNYCH SKIEROWAŃ :cool:

 

Dzięki,też miałem z tym problem :ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy z WK wzór takiego wniosku. Wniosek wypełnia posiadacz pojazdu a my mamy go podpiąć do badania.Jak by na to nie patrzeć jest to odciążenie WK, tylko kto klientowi powie jakie dane są mu potrzebne?????? Czyli więcej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kto klientowi powie jakie dane są mu potrzebne??????

 

Otóż to... Dlatego u nas zdecydowano, że SKP na wszelki wypadek ma ustalić... wszystko po staremu wystawiając DIP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.