Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

MI pewnie podchodzi do tego tak: najważniejsze że coś się na stacjach dzieje :D

Jutro z ranka muszę zadzwonić do mojego WK i spytać: dzisiaj środa jak dziś robimy z tablicami czy bez :x

Krew mnie zalewa nikt nic niewie a najmniej ci którzy te ustawą tworzyli :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam pytanie bo powstał między diagnostami na naszej stacji spór: czy badanie dodatkowe par.3.1 pkt.2- skierowany przez organ KRD, który uczestniczył w wypadku drogowym itd. przeprowadza się z okresowym?

Ja tez mam podobną sytuację.Jeden z kolegów wynalaz w wykazie czynności przy badaniu pokolizyjnym brak identyfikacji pojazdu co utwierdza go ze jednak pokolizyjne z okresowym. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma pewnych informacji. Ściągnij rozporządzenie z pierwszej strony i przeczytaj, że w zakresie badania pokolizyjnego nie ma już okresowego, więc nie możemy pobrać opłaty za badanie którego nie wykonujemy.

Nie do końca wykonujemy oprócz zakresu badania dodatkowego "pokolizyjnego" czynności wg pkt 1-10 z badania okresowego.

 

dokladnie... ja to tak rozumie jest zakres badan zalacznika 1 do rozporzadzenia(okresowe) oraz zakres badan zalaczniak 2 do rozporzadzenia(dodatkowe)

wiec dla czego mamy pobrac oplate tylko za dodatkowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, straszny bałagan powstaje... Pokolizyjne za 94zł bez okresowego! Nie kombinujcie na siłę. Czytajcie ze zrozumieniem. Zakres badania okresowego to nie to samo co badanie okresowe! Na seminarium w Oleśnicy zostało to przekazane dość dosadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma pewnych informacji. Ściągnij rozporządzenie z pierwszej strony i przeczytaj, że w zakresie badania pokolizyjnego nie ma już okresowego, więc nie możemy pobrać opłaty za badanie którego nie wykonujemy.

Nie do końca wykonujemy oprócz zakresu badania dodatkowego "pokolizyjnego" czynności wg pkt 1-10 z badania okresowego.

 

dokladnie... ja to tak rozumie jest zakres badan zalacznika 1 do rozporzadzenia(okresowe) oraz zakres badan zalaczniak 2 do rozporzadzenia(dodatkowe)

wiec dla czego mamy pobrac oplate tylko za dodatkowe???

Nie wg pkt 1-10 tylko w sposób określony w pkt. 1-10 układów które wymieniono w skierowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powracam do sprawy skreśleń na zaświadczeniu w polu "wynik badania"

Zgodnie z opisem wykreślamy 1 i 2 przy dodatkowych bez zakresu okresowego.

L, Taxi, Hak, Vat da się wypełnić pkt. 2 na drugiej stronie zaświadczenia i to ma sens.

Co w przypadku dodatkowego za usterki i pokolizyjne? Co mam wpisać w pkt. 2?

Pewien kierownik WK a jest mgr prawa powiedział mi że on nie wyda zatrzymanego DR jak nie dostanie zaświadczenia z pozytywnym wynikiem badania.

I weś tu skreślaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnienia pkt. 1 mówią co innego.

Nie ma tam miejsca na ustalanie danych

 

A gdzie do tej pory wpisywałeś dane techniczne?

 

Pkt1 to jest rubryka uwagi, a czy opis do tego punktu wyczerpuje wszystkie możliwości wpisu? Jest to jedyne pole w dokumentach w którym możesz "przekazać" coś urzędnikom z WK

Na DIP bo to jedyny wzór gdzie można podać wszystkie niezbędne dane do rejestracji.

Poz 1 zaświadczenia kiedyś pozwalała na "i inne uwagi", potem to zmienili "wpisać stwierdzone usterki" i co w usterkach miałem pisać dane do rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dyskusje o których czytam prowadzą tylko do udowodnienia sobie który jest "lepszy" lub 'gorszy" a żadnych konkretów :x .Jak wprowadzić badanie za motorower do cennika??? i nie dostać od dupka z urzędu skarbowego "po klejnotach" :oops::oops: . Bo za motocykl 62PLN zakres jak za moto a mimo to 50PLN i + określić iż owy skuter do 45km/h. :cool::cool::cool: za minus 12PLN NO JAJA. A o zabytkach nie wspomnę bo to zakrawa na sku...syństwo :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe TAXI, L, ADR - opłata jak za podstawowe badanie okresowe.

 

Okresowe GAZ - opłata jak za podstawowe badanie okresowe plus za badanie specjalistyczne.

 

Badanie pojazdów które mają być używane jako TAXI, L, ADR - czyli sprawdzenie warunków dodatkowych przed dokonaniem wpisu w DR przez WK, tylko zakres badania dodatkowego i takie opłaty, np TAXI - 42 zł i nie ustalamy TNB

 

Badania skierowane usterek - jak do tej pory, sprawdzenie usterek i kasowanie za nie

 

Badania skierowane pokolizyjne - znika zakres okresowego, więc i nie kasujemy za nie, tylko za badanie specjalistyczne i to sprawdzamy. Nie ustalamy również TNB

 

Okresowe pojazdu zarejestrowanego za granicą - cena 98 i wypełniamy DIP

 

Jeśli idzie o zatrzymanie DR i określenie warunków uzytkowania.

 

4. W przypadkach określonych w art. 132 ust 4 ustawy, uprawniony diagnosta określa... ... warunki użytkowania pojazdu wynikające z negatywnego wyniku badania technicznego...

 

PORD art 132

 

4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie

czasowe) zatrzyma równieŜ jednostka upoważniona do przeprowadzania badań

technicznych. Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

 

2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje

kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający

7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane

w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

 

Czyli nie możemy zezwolić na użytkowanie pojazdu jeśli zagraża BRD lub ochronie środowiska - CZYLI JAK DO TEJ PORY. Dowód OC nas nie dotyczy.

 

 

Po konsultacjach w naszych WK wszystko j.w i po staremu może być bez tablic. Przynajmniej wiem na czym stoje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiem na czym stoje :D

To ino się dobrze jeszcze złap :-D

Ja co do L, ADR, TAXI nie jestem taki pewien że kasujemy tylko jak za okresowe, w końcu z cennika znikneło z pozycji okresowych ale pozostały w dodatkowych także tak samo ma się do autobusu do 100 km/h, autobusu szkolnego taż jest w pozycjach dodatkowych i za to kasujemy.

Skoro jast to badanie i sprawdzenie dodatkowych warunków mimo wpisu w dowodzie rej. to za ten zakres należy pobrać opłatę. A wykreślili opłaty z poz 1. przez to że się dublowały z opłatmi w dodatkowych a gazu tam nie było to pozostawili tam gdzie jest i tak został bubel prawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autobusu szkolnego taż jest w pozycjach dodatkowych i za to kasujemy.

 

Przy autobusie szkolnym i kilku innych pozycjach masz 4) co oznacza, że opłata obowiązuje również przy badaniu okresowym. Przy badaniach z działu 6 tego nie ma. Poza tym gaz również zostałby przeniesiony do badań dodatkowych, a został w okresowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wykreślili opłaty z poz 1. przez to że się dublowały z opłatmi w dodatkowych a gazu tam nie było

 

Gaz też był w dodatkowych i został stamtąd wykreślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pozycjach dodatkowych i za to kasujemy.

Nie kasujemy bo nie posiadają te pozycje dopisku z małą czwórką, która mówi, że opłata ta obowiązuje również przy badaniu okresowym.

Po konsultacjach w naszych WK wszystko j.w i po staremu może być bez tablic. Przynajmniej wiem na czym stoje :D

Tylko jak dokonasz wpisu do rejestru jak Ci nie wolno wykonać czegoś takiego z natury. Wg dziennika 227 mogłeś coś takiego uczynić jak pojazd był nie zarejestrowany (par 11 ust 4), natomiast w dz 155 już takiej możliwości nie ma (zniknął ten zapis) i musisz dane prowadzić na podstawie porównania zapisów w dowodzie ze stanem faktycznym (par5 ust 5). Więc nie wiem jak stoisz ale wiem, że takie podejście WK do spychologia problemu na diagnostę jak przyjdzie co do czego to na garb dostanie właśnie on a nie WK. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli za dodatkowe pobieramy oplatę tylko raz gdy np. Taxi rozpoczyna swą działalność ale już na badaniu okresowym tej samej taksówki kasujemy za okresowe ale wykonujemy okresowe i dodatkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie wiem jak stoisz ale wiem, że takie podejście WK do spychologia problemu na diagnostę jak przyjdzie co do czego to na garb dostanie właśnie on a nie WK.
Zapewniam cię,że ktoś z WK też za to beknie.Tylko ktoś wcześniej napisał,że prawnicy piskp twierdzą inaczej może jakaś podstawa prawna lub opinia na piśmie,informacja itp. bo jak narazie jeden mętlik i podobnie jak z opłatami za badania wcześniej róznie w różnych częściach polski z tym bywa.Z usłyszenia dowiedziałem sie,że niektóre WK pozwalają robić bez tablic bo brak im tablic tzw. dojazdówek :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja robię bez tablic i pobieram za badania dodatkowe typu L ,Taxi,ADR -potwierdzenie mam od bardzo kompetentnej osoby.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię,że ktoś z WK też za to beknie

Niewątpliwie, tylko Tobie zabiorą uprawnienia i stracisz robotę na najbliższe pięć lat a urzędnik się pomylił i dostanie upomnienie lub naganę. Dlatego WK dla chronienia własnych czterech liter woli abyśmy łamali prawo bo oni mają wówczas podkładkę w postaci przeprowadzonego badania.

 

[ Dodano: 23-09-2009, 09:33 ]

potwierdzenie mam od bardzo kompetentnej osoby

Rozumiem, że na piśmie i podparte opinią prawną. Daj to na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T oja nie wiem jak ta

bardzo kompetentnej osoby
takowa interpretacje przeprowadziła . Przeciez badanie wykonujemy okreslajac równiez tablice rejestracyjne. A co do L, to na razie szkoła jest róznna :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja robię bez tablic i pobieram za badania dodatkowe typu L ,Taxi,ADR -potwierdzenie mam od bardzo kompetentnej osoby.Powodzenia
No chyba nie samego ministra :-D bo jak podpisywał rozporządzenia to sam zapewne nie wiedział zbytnio co podpisuje.Mysle,że to będzie jakiś jeden z jego ekspertów :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wczoraj taki problem.zadzwoniłem do WK udając klienta który chce zarejestrować auto i usłyszałem:jeżeli diagnosta zrobi badanie bez tablic to my akceptujemy i rejestrujemy jesli nie zrobi to wydamy tablice próbne i wróci pan na SKP po przegląd. Wniosek- chrońmy tyłki i odsyłajmy po tablice próbne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.