Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

A obowiązek codziennego wydruku rejestru badań znika czy może coś źle doczytałem ?

Właśnie nigdy takiego nie było i nie siejcie boruty. Teraz nagle wszyscy na Forum bo tam najlepiej ale pierdół Tu nie wpisywać!

Prepraszam ale taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wykreślono nam pkt. o wpisywaniu danych przed pierwszą rejestracją na podstawie stanu faktycznego.

To teraz mamy na okresowym dokładnie porównywać z zagranicznym DR i jak coś nie tak to gościa odsyłamy za granicę żeby sobie poprawił.

Chodzi mi głównie o rodzaj pojazdu, osobowy czy ciężarowy.

Każdy kraj ma swój przepis i ciężarowy z Włoch to niekoniecznie ciężarowy w Polsce, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wiesiol plik ten jest niekodowany i wystarczy wejść na stronę ITS Patronat zakładka programy i sobie pobrać i wydrukować.
Uwaga!

 

"Został zamieszczony plik excela do pobrania zawierający skrócone nazwy badań technicznych. Nazwy badań można wprowadzić ręcznie do programu. Plik jest dostępny dla użytkowników Strefy Patronatu ITS po podaniu hasła pobież plik"Pozdrawiam i liczę na coś więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z badaniem nowego produktu? Jakiemu badaniu podlega przed pierwszą rejestracją? Pojazd nie posiada homologacji, wyprodukowany w ilości jednej sztuki rocznie na podstawie oświadczenia producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obowiązek codziennego wydruku rejestru badań znika czy może coś źle doczytałem ?

Właśnie nigdy takiego nie było i nie siejcie boruty. Teraz nagle wszyscy na Forum bo tam najlepiej ale pierdół Tu nie wpisywać!

Prepraszam ale taka jest prawda.

Pomyliłem było to zarządzenie mojego WK. Niewiem co znaczą slowa ,,Teraz nagle wszyscy na Forum" czy pisać tu mogą tylko wybrane osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów właśnie robię badanie o ustalenie danych na wniosek starosty przed rejestracją, niby wszystko ok jednak nurtuje mnie jeden punkt i proszę o podpowiedż w dipie rubryka wspułczynnik toksyczności spalin pytanie wykreślać, badać spaliny, jeśli badać to czy brać zato dodatkową kasę samochód skierowali na ustalenie roku produkcji,nacisków i podrodzaju?

 

[ Dodano: 24-09-2009, 12:00 ]

mam jeszcze jeden przypadek badanie pokolizyjne jednak badanie okresowe nie ważne uważam że mam zrobić badanie pokolizyjne za 94 i okresowe 98 ale może się mylę u nas jeszcze nie ma w sprzedaży dziennika ustaw a to co na stronach może się różnić od tego co na papierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dipie rubryka wspułczynnik toksyczności spalin

 

Jaka rubryka?

 

właśnie robię badanie o ustalenie danych na wniosek starosty przed rejestracją,

 

Do tego badania nie wystawiasz DIP-u

 

badanie pokolizyjne jednak badanie okresowe nie ważne uważam że mam zrobić badanie pokolizyjne za 94 i okresowe 98

 

robisz pokolizyjne za 94 i jeśli klient ma takie życzenie możesz zrobić dodatkowo okresowe za 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory rodzaj dopalacza katalitycznego mam badać czy wartości z księżyca wstawiać

 

[ Dodano: 24-09-2009, 12:23 ]

a jeśli badać to czy brać za to kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego badania nie wystawiasz DIP-u

 

 

To są 2 odrębne przypadki skierowany i pokolizyjny

 

[ Dodano: 24-09-2009, 12:32 ]

dzięki psuj już zaczaiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... a u nas WK nie wydaje tablic próbnych i nie przyjmuje okresowych z zagranicy bez tablic . :evil:

Pełnia szczęścia.

Jak jest podstawa prawna do wydania tablic próbnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy rodzaju badań.
I piwko jest!Wielkie dzięki!Właśnie otworzyłem plik i intrygują mnie te zapisy zamiast pierwszego jest 1 no i jak widzę dalej ITS nakazuje pobieranie opłat łącznie z okresowym a wnioskuję to po właśnie nazwie badania czyli :okresowe badanie po raz 1 itd... gaz,adr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient któremu powiedzieliśmy że musi mieć tablice próbne na przegląd z zagranicy po burzliwej dyskusji z nami poleciał na komendę policji no i tam się dowiedział że zaraz przed stacją stanie patrol i będzie kasował za to że auta nie mają aktualnych badań technicznych i OC. Czyli szanowni klienci po próbne tablice na lawetę i na stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient któremu powiedzieliśmy że musi mieć tablice próbne na przegląd z zagranicy po burzliwej dyskusji z nami poleciał na komendę policji no i tam się dowiedział że zaraz przed stacją stanie patrol i będzie kasował za to że auta nie mają aktualnych badań technicznych i OC. Czyli szanowni klienci po próbne tablice na lawetę i na stacje.

 

:evil::evil::evil:

To w komisach też mają stać na próbnych i z OC.

To jest HIT w nowelizacji PORD.

Na lewecie z tablicami żeby diagnosta zobaczył blachy :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient któremu powiedzieliśmy że musi mieć tablice próbne na przegląd z zagranicy po burzliwej dyskusji z nami poleciał na komendę policji no i tam się dowiedział że zaraz przed stacją stanie patrol i będzie kasował za to że auta nie mają aktualnych badań technicznych i OC. Czyli szanowni klienci po próbne tablice na lawetę i na stacje.

 

Art 74 PoRD

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1) z urzędu - po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej

Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego

lub naprawy;

 

Bez OC to jak najbardziej, mogą kasować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient któremu powiedzieliśmy że musi mieć tablice próbne na przegląd z zagranicy po burzliwej dyskusji z nami poleciał na komendę policji no i tam się dowiedział że zaraz przed stacją stanie patrol i będzie kasował za to że auta nie mają aktualnych badań technicznych i OC. Czyli szanowni klienci po próbne tablice na lawetę i na stacje.

 

Art 74 PoRD

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1) z urzędu - po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej

Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego

lub naprawy;

 

Bez OC to jak najbardziej, mogą kasować :-)

 

Jak na lawecie i bez tablic i nie rejestrowany w Polsce to mogą sobie "małym poruszać"

odnośnie pkt. c powyżej to tam wyraźnie napisali że w celu przejazdu a nie w celu dokonania badania.

Tak że pojazd uczestniczący w ruchu ma mieć PC i OC

Poczytajcie tak dokładnie pkt. 1.2 załącznika nr 1 dział I.

Piszą o tablicach i legalizacji o ozdobieniach itp ale nic (ani słowa) o braku tablic.

Tam gdzie czegoś brak to stan niezadawający wyraźnie piszą BRAK ,przy tablicach ja nie widzę albo kupcie mi okulary.

W pkt 2.1 załącznik jw brak gaśnicy, brak trójkąta, brak koła zapasowego, określenie brak w całym załączniku wystepuje dziesiątki razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.