Skocz do zawartości

Rozporządzenia wykonawcze do PoRD :-))))


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś wie co oznacza przypiska nr 3 w nowym cenniku,czyżby praca w terenie :)

"Opłaty za badania nie obejmują kosztów dojazdu i zakwaterowania badających"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 566
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    42

  • speed

    39

  • mirek.g

    34

  • SKPAUTOMEX

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie bad.ADR jest tylko Okresowe-pytanie jak wywołać dokument z badania jeśli nie wybierzemy poz cennika 6.4 i wtedy wyskakuje opłata 85 zł i co wtedy?

 

I jeszcze jedno ile macie w cenniku poz 6.9 u mnie są dwie z tym,że obydwie 60 zł,chyba lipa ,powinno być jedna 60 zł a druga 94 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ile macie w cenniku poz 6.9 u mnie są dwie z tym,że obydwie 60 zł,chyba lipa ,powinno być jedna 60 zł a druga 94 zł

Są dwie pozycje pierwsza 60 zł, druga 94 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 22-09-2009, 14:43 ]

Czy mogę za okresowe przed rejestracją skasować 98+60 czy tylko 98 zł?

 

98... wystawienie DIP-u jest już w zakresie okresowego i w tej cenie...

Ale czy aby wystawić DIP nie musisz ustalić pewnych danych co najmniej trzech, to czy nie powinno się brać z pozycji 6.9, czy nie można z tego skorzystać? DIP można wystawić ale niekompletny (negatyw bo nie mam co najmniej jednej pozycji ustalonej) czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to po co to badanie za 60zł skoro i tak przy badaniu okresowym przed rejestracja mamy obowiazek wystawić DIP? kiedy klient sie do mnie zwróci po to badanie skoro na podstawie DIP zarejestruje pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIP można wystawić ale niekompletny

 

A co klientowi po DIP-ie niekompletnym? zaraz wróci do Ciebie z WK z wielką buzią... Robiąc okresowe pojazdu zza granicy wystawiasz do badania DIP w cenie i tyle. Nie ma żadnych kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to po co to badanie za 60zł skoro i tak przy badaniu okresowym przed rejestracja mamy obowiazek wystawić DIP? kiedy klient sie do mnie zwróci po to badanie skoro na podstawie DIP zarejestruje pojazd

Ale jak ma okresowe na obcym DR i chce na to zarejestrować i brak jakichś danych to WK lub klient zwraca się do Ciebie żebyś go skasował na 6.9 w poz.1.

Oczywiście po uprzednim napisaniu na zaświadczeniu z badania dodatkowego danych brakujących.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki dostanę dokument jeśli przyjadę na ustalenie danych na mój wniosek

 

zaświadczenie z ustalonymi danymi na drugiej stronie w pkt 1

Objaśnienia pkt. 1 mówią co innego.

Nie ma tam miejsca na ustalanie danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to po co to badanie za 60zł skoro i tak przy badaniu okresowym przed rejestracja mamy obowiazek wystawić DIP? kiedy klient sie do mnie zwróci po to badanie skoro na podstawie DIP zarejestruje pojazd

Ale jak ma okresowe na obcym DR i chce na to zarejestrować i brak jakichś danych to WK lub klient zwraca się do Ciebie żebyś go skasował na 6.9 w poz.1.

Oczywiście po uprzednim napisaniu na zaświadczeniu z badania dodatkowego danych brakujących.

Pozdrawiam

ok ale na autach np.z Belgii jesteśmy w plecy bo w ich DR ani słowa o badaniach nie ma więc klient i tak musi przyjechac przed rejestracją a wtedy dostanie DIP i już go WK zarejestruje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnienia pkt. 1 mówią co innego.

Nie ma tam miejsca na ustalanie danych

 

A gdzie do tej pory wpisywałeś dane techniczne?

 

Pkt1 to jest rubryka uwagi, a czy opis do tego punktu wyczerpuje wszystkie możliwości wpisu? Jest to jedyne pole w dokumentach w którym możesz "przekazać" coś urzędnikom z WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteśmy w plecy

Mało razy mamy plecy????

Czemu MI miałoby nas pogłaskać po główce???

Jesteśmy w plecy i nic na to kolego nie poradzisz.

Pkt1 to jest rubryka uwagi

Mam program ITS i można w nim wywołać tabelę do pkt.1. Zawsze to jakaś pomoc... Choć nie zastąpi DIP.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś kiedyś napisał,że dobrze byłoby do ustalania danych drukować DIP pomysł super tylko czy ustawa to dopuszcza? Przypisanie DIPU to nie problem w programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i dalej nic nie wiem.

Wczoraj nasz WK był na stanowisku że badanie tylko na tablicach, a dziś rano już się odmieniło że bez. Nie wiadomo co będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Import, badanie ważne do 02-02-2011,powypadkowy,bez tablic skierowanie od starosty,jakie badanie i jaki cennik?

 

Bad. 6.9 za 60 zł i bad.6.9 za 94 zł wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby do ustalania danych drukować DIP pomysł super tylko czy ustawa to dopuszcza?

Rozmawiałem u siebie z naczelnikiem w tym temacie i doszliśmy do wniosku, że jeżeli do ustalenia danych dołączymy DIP z adnotacją w zaświadczeniu (które musimy wydać) o wystawieniu takiego dokumentu i dołączeniu go, to nie powinno być sprzeczne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez terminu bo nie wykonujemy okresowego. Termin badania porzepisze WK z dowodu zagranicznego po dostosowaniu do polskich warunków

 

Dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.