Skocz do zawartości

okresowe sprowadzonego z zagranicy


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 248
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    38

  • adam1501

    25

  • jarolud

    16

  • Psuj

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Miałem klienta , który przyszedł się zapytać ile kosztuje pierwsze okresowe badanie auta z zagranicy i na moje 98 zł on mi odpowiedział plus 60 bo ma znajomego w TDT, który go tak poinformował 98 badanie + 60 ustalenie danych. A na marginesie kilkanaście dni do tyłu robiłem te same badanie za 169 zł a teraz 98. Coś tu nie pasi. Pozdr. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , a przy badaniu okresowym sprowadzonego z zagranicy co wpisujecie w rubryce " data pierwszej rejestracji w kraju" w programie PATRONAT?

Nic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak go zmusiłem to przyjął , a czy możemy zastosować ten przepis art 81 PORD

8. Przepisy ust. 6 i 7 dotyczą również pojazdów, o których mowa w ust. 6 i 7,

zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą. W tym przypadku za dzień pierwszej

rejestracji, o której mowa w ust. 6 i 7, przyjmuje się dzień pierwszej rejestracji za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki.

Dobrze myślisz, ale moim zdaniem mylisz trochę pojęcia. Jeśli nie możesz z jakichś względów znaleźć daty pierwszej rejestracji pojazdu to przyjmujesz 1.01.daty produkcji.

Ale tu chodzi o datę pierwszej rejestracji pojazdu. Tak wogóle pierwszej :-D

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 30-09-2009, 19:23 ]

Skąd masz wziąć datę pierwszej rejestracji w kraju na badaniu okresowym przed pierwszą rejestracją?

Gdybym był wróżką to bym grał na giełdzie. :evil:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie on miał tablice ale te na sprowadzenie bo tam w niemczech był wycofany z ruchu

 

Czy wyrejestrowanie pojazdu w Niemczech kasuje ważność badań technicznych ?

Czy brak tablic rejestracyjnych w papierach ważne badania skutkuje wykonaniem okresowego przed pierwszą rejestracją ?

Czy można wykonać badanie okresowe przed pierwszą rejestracją nie mając tablic na pojeżdzie.

 

Wydaje sie ze urzędy winny dawać PC i tablice i byłoby po sprawie.

 

Dlaczego trzeba robić okresowe skoro mam je tzn ważne zagraniczne ? O skracaniu terminu już było a co w przypadku jak mam ważne jeszcze np 4 miesiące badanie ? To trochę tak jakbym kupił auto zarejestrowane w Polsce i miał ważne badania a ktoś mi mówi że przed rejestracją robić je jeszcze raz ? ? :cool:

jeszcze jedno czy w drugim roku badania technicznego jest ono ważne na kolejny rok. Było przecież wyznaczone na 2 lata wiec jakby ten pierwszy rok został już skonsumowany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyrejestrowanie pojazdu w Niemczech kasuje ważność badań technicznych ?

Tak to przynajmniej interpretują w naszy WK!!! :/

Czy można wykonać badanie okresowe przed pierwszą rejestracją nie mając tablic na pojeżdzie.

Nie u nas,PC itabl.próbne!! :evil:

a co w przypadku jak mam ważne jeszcze np 4 miesiące badanie

Nasze WK twierdzi ze jezeli poj.został wyrejestrowany to musiała musiała być jakaś przyczyna jego wyrejestrowania i na SKP po nowy przegląd!!! :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie dokładnie tak jak powiedział kolega Regan55

 

A u nas po wczorajszym szkoleniu w WK wyszło ze można klepnąć przegląd okresowe przed pierwszą rejestracją bez tablic . Pytam się okresowe i i bez tablic ?? "Oczywiście"

Co do DIP-a przy uzupełnieniu danych podobno też trzeba ?? Dziwy dziwy ....? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się okresowe i i bez tablic ?? "Oczywiście"

Znów (chyba retorycznie) zadam pytanie jak się to ma do par 5 pkt 1, 2, 5, 6 i co za tym idzie załącznika nr 8 (Dz.U.155)? Czy dostał taki stan rzeczy, któryś z kolegów na piśmie z podstawą prawną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trzepiemy tę pianę bez opamiętania,ale zwróćcie uwagę,że coraz więcej WK zaleca badanie bez tablic , bo ja cały czas się trzymam wersji,że można bez tablic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trzepiemy tę pianę bez opamiętania,ale zwróćcie uwagę,że coraz więcej WK zaleca badanie bez tablic , bo ja cały czas się trzymam wersji,że można bez tablic :)

 

hihi trzepiemy pianę ... MY się pytam ? Czy WK Może chodzi o to żeby zebrać ile w Polsce robi jak i wtedy jak większość to tak wszyscy? Okresowe bez tablic ? Jestem za opcją że "bez" to nie można . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi trzepiemy pianę ... MY się pytam ? Czy WK Może chodzi o to żeby zebrać ile w Polsce robi jak i wtedy jak większość to tak wszyscy? Okresowe bez tablic ? Jestem za opcją że "bez" to nie można
aka

 

Moja wersja jest taka,że pisząc o tym ,że coraz więcej WK przystaje na opcję bez tablic spowodowana jest tym iż dochodzą sygnały zezwalające na ową zasadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas po wczorajszym szkoleniu w WK wyszło ze można klepnąć przegląd okresowe przed pierwszą rejestracją bez tablic

U nas groch z kapustą-jedni z tablicami,drudzy bez tablic/było spotkanie z diag.ale tylko z "paniskami"z OSKP/gdzie jak zwykle nic nikt konkretnego nie powiedział ani nie dał na pismie!!!! :evil:

że coraz więcej WK przystaje na opcję bez tablic spowodowana jest tym iż dochodzą sygnały zezwalające na ową zasadę

Prawdopodobnie wrócimy do starych zasad przed 22.09.2009r/dot.tablic/ :D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wrócimy do starych zasad przed 22.09.2009r/dot.tablic/ :D::hey

Pod warunkiem, że ten co to podpisał się zreflektuje i przywróci zapis o "badaniu z natury".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że ten co to podpisał się zreflektuje i przywróci zapis o "badaniu z natury

Aczy ty sądzisz ze on wiedział co podpisuje.Przeciez oni nawet tego nie czytają,nikogo nie proszą o wyjasnienie co podpisują.Wychodzą z załozenia ze im więcej podpiszą rróznych ustaw,rozporządzen tym bardziej ułatwiają nam pracę a jednocześnie wykazują ze coś robią!!!! :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczy ty sądzisz ze on wiedział co podpisuje.

W tym przypadku dałbym rękę odciąć, że nie miał zielonego pojęcia co czyni i nawet podejrzewam, że w dalszym ciągu żyje w niewiedzy cóż narobił, bo w przeciwnym wypadku człowiek z odrobina wstydu to powinien się do dymisji podać bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w przeciwnym wypadku człowiek z odrobina wstydu to powinien się do dymisji podać bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

A ciebie dzisiaj przypadkiem ślubna/jezeli masz taką!!!/walkiem w głowę nie walnęła?

Za taki "drobiazg" do dymisji?Oni przeciez musieli by odejść wszyscy.Wyobrazasz sobie kraj bez rządu? :D:D

 

[ Dodano: 03-10-2009, 19:00 ]

Bez takich ministrów!!!! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.