Skocz do zawartości

Ile za OBT


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie,helmuty nie honorują naszych zaświadczeń (przynajmniej nie honorowali).

 

Helmuty, to sobie mogą. Jak mają problem to niech napiszą do Kasi z gazety i się wyżalą. Póki co nasze badania są ważne za granicą a ich u nas i gwarantuje to Konwencja o Ruchu Drogowym z Wiednia.

 

A jak kierowca jest du.a i nie potrafi wyegzekwować swoich praw to jego problem, niech płaci dwa razy.

 

To jest taka sama sprawa jak z apteczkami, w naszych samochodach, wymaganymi przez Niemców. Nie mają takiego prawa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • JANUSZ60

    14

  • mirek.g

    13

  • darkdog

    11

A jak kierowca jest du.a i nie potrafi wyegzekwować swoich praw to jego problem, niech płaci dwa razy.

 

No i Ty mądralo (założmy, że jesteś kierowcą tego busa) będziesz stał na auobahnie i sobie dyskutował z z POLIZEI o konwencjach i innych takich, które oni, podobnie jaki nasi szeregowi policjanci mają w poważaniu, a kolega obok spokojnie pojedzie dalej. On zawiezie ludzi na czas. Ty nie... Istotnie - ktoś tu chyba zapłaci podwójnie w tym układzie :)

 

Ja oczywiście nie twierdzę Psuj, że nie masz teoretycznie racji - bo masz.

Ale niestety w naszym codziennym życiu trzeba najczęściej patrzeć na stawiane nam problemy, przez pryzmat praktycznego rozwiązania danej sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama sytuacja jest po czeskiej i słowackiej stronie ,u nas w sklepie można kupić zestaw "CZECHY" a w nim kpl żarówek,paczka bezpieczników,kamizelki odblaskowe w ilości odpowiadającej liczbie pasażerów,apteczka DIN 13164. Do tego te kamizelki muszą znajdować się w samochodzie a nie w bagażniku ,żeby kierowca w razie konieczności mógł ją założyć nim wysiądzie z samochodu.Nikt nie mysli o konwencjach itd tylko każdy chce w miare bez kłopotów dojechać do celu bez "POKUTY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawda. Jadąc na Czechy zawsze mam kamizelkę nie myśląc, że ma spełniać Polskie przepisy tylko Czeskie. Swoją drogą Niemiec w Polsce nie musi posiadać np gaśnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Niemiec w Polsce nie musi posiadać np gaśnicy?

 

Nie musi tak jak Polak nie musi u Niemców mieć apteczki, u Czechów żarówek... itp.

 

Jadąc na Czechy zawsze mam kamizelkę

 

Ja mam kamizelkę ZAWSZE, a nie jeżdżę do Czech. A nawet mam trzy kamizelki :)

 

Z samą kamizelką jest trochę inna sytuacja, bo w większości krajów (w Polsce bodajże też) jest ona wymagana jeśli wykonujemy jakieś czynności na drodze (zmiana koła?). I to faktycznie może się przełożyć na wymóg jej posiadania. Tak czy siak warto ją w aucie mieć.

 

No i Ty mądralo (założmy, że jesteś kierowcą tego busa) będziesz stał na auobahnie i sobie dyskutował z z POLIZEI o konwencjach i innych takich,

 

Z opowieści kierowców słyszałem, że Czesi odpuszczają jak chce się z nimi pojechać do konsulatu. Co do Niemców parę lat temu była akcja z wlepianiem polskim kierowcom mandatów za brak apteczek, ale jak Polska Policja przetrzepała Niemców za brak gaśnic sprawa oparła sie o konsulaty i wszystkie mandaty anulowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.