Skocz do zawartości

Ile za OBT


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

Tak robiłem tylko, ze za inną kaskę. Teraz mamy robić tą samą robotę, (a nawet więcej bo muszę podać konkretny rok produkcji a nie modelu) za free.

Nigdzie nie ma napisane, żeby pobierać, czy nie pobierać za tą robotę.

A przyznasz, że w przypadku np. auta z Holandii jest co ustalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • JANUSZ60

    14

  • mirek.g

    13

  • darkdog

    11

Niestety :x obowiązuje nas DZU223 poz 2261 z pózniejszymi zmianami (cennik ) i według niego pobieramy. To ministerstwo nam zabrało pieniązki (nie po raz pierwszy) a zostawiło zakres obowiązków - wszelkie naginanie cennika jest naginaniem prawa - Niestety takie jest mojes stanowisko :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie ile w końcu kasować za OBT Taxi,L i OBT Taxi + gaz i OBT L + gaz

 

wg nowego cennika ( skreśla się Lp 1.12-1.14 i 1.16)

 

moim zdaniem:

OBT Taxi,L - 99zł

OBT Taxi,L + gaz-99zł+ 63zł

 

a jak przyjedzie na 1 rej, Taxi,L to tylko za "Pozostałe DBTP" 6.2-42zł i 6.6- 48zł(jak mają ważne OBT a jak nie albo się kończy to 99zł)

 

Ja to tak rozumie, a znajomi byli na szkoleniu w Katowicach i tam im mówili,że przy OBT muszą sprawdzić warunki dodatkowe i mają za to kasować tylko jaka pozycje z cennika?

I na tym szkoleniu też im kazali,że jak przyjedzie na 1 rej Taxi lub L to zawsze mają robić OBT+dodatkowe i 99zł +42zł,48zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kasuje tak:

 

wg nowego cennika ( skreśla się Lp 1.12-1.14 i 1.16)

 

moim zdaniem:

OBT Taxi,L - 99zł

OBT Taxi,L + gaz-99zł+ 63zł

 

a jak przyjedzie na 1 rej, Taxi,L to tylko za "Pozostałe DBTP" 6.2-42zł i 6.6- 48zł(jak mają ważne OBT a jak nie albo się kończy to 99zł)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzeję trochę temat.

U mnie za OBT+L - 98+48

za OBT+TAXI - 98+42

 

Rozmawiałem z WK i TDT (mój oddział)

Dlaczego: W p1. objaśnień do cennika jest napisane czego nie pobieramy przy OBT. Dodatkowe przy których nie ma 1) pobieramy też przy okresowych.

Pogadajcie ze swoimi nadzorcami i podrzućcie coś na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe przy których nie ma 1) pobieramy też przy okresowych.

 

Ale 1) dotyczy tylko już wpisanego do DR "haka" :razz:

 

W myśl tej zasady należy pobierać opłatę za dodatkowe przy okresowym tylko tam, gdzie jest 4) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani WK ani TDT nie jest wykładnią prawa.Najwyższy już czas aby organ który taki bubel uchwalił w sposób jednoznaczny sprostował te wszystkie brednie z cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest 4) :shock:

Pytałem. Punkt 4 jest do warunków dodatkowych - poz 7. cennika. Tu mowa o badaniu dodatkowym.

Pytałem co w takim razie z Par.2; ust. 1; pkt 4 - to też do warunków dodatkowych, nie do badań dodatkowych.

Ani WK ani TDT nie jest wykładnią prawa.

Zgadza się, ale cię nadzorują.

sposób jednoznaczny sprostował

Za dużo wymagasz. Jeśli "organ" logicznie by myślał to by bubla nie uchwalił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał 2 napisał/a:

Ani WK ani TDT nie jest wykładnią prawa.

 

Zgadza się, ale cię nadzorują.

 

Niech Ci dają to na piśmie to będzie OK.

A tak za miesiąc poglądy im się zmienią a Ty zostaniesz na lodzie --------- spytają się a skąd pan taki cennik ustalił.

 

A tak pisemko jak kawe na ławe i spisz spokojnie :D:D

 

A pisemko nie zginie :D Może i nam się przyda podrzucimy naszym WK i kasa dla OSKP będzie większa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Może dotarła do Niego słynna opinia, że za sporządzenie DIP + 60.

Która w coraz większej ilości SKP jest już realizowana ,,,

 

A dlaczego by nie, w końcu to jakiś pieniądz jest. Jak dotrzeć do tej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego by nie, w końcu to jakiś pieniądz jest.

 

My nie pracujemy na zasadzie "czemu by nie" tylko na podstawie Dz.U. a tam jest napisane, że DIP i jego wypełnienie jest w zakresie badania okresowego po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co to za opinia jest?

Obawiam się, że nie ma takiej oficjalnie, to tylko niektóre odważniejsze WK zaleciły na piśmie swoim Skp a mniej odważne jak nasz wspomniały tylko o takiej możliwości,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na podstawie Dz.U. a tam jest napisane, że DIP i jego wypełnienie jest w zakresie badania okresowego po raz pierwszy.

:ok:ok:ok

Psuj, -a moze nie wszyscy wiedza co to jest DZ.U.155..... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz słuchy chodzą ,że coraz więcej stacji wraca do 169 zł

 

To jakaś paranoja do kwadratu :shock: . jakim cudem pobieraja 169 zł - czyzby znowu zaczęli robić pierwsze BT ::?

 

To pobieranie 60 zł za ustalenie danych też jest kontrowersyjne, bo klient najpierw musi napisać oświadczenie, że życzy sobie ustalenia brakujących danych technicznych za co płaci 60zł. Najciekawiej jest jak klient nie podpisze takiej zgody, bo wóczas otrzymuje BT z DIP za 98 zł :? . Inną kwestja jest to czy DIP ma wypełnione wszystkie pola czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawiej jest jak klient nie podpisze takiej zgody, bo wóczas otrzymuje BT z DIP za 98 zł :? . Inną kwestja jest to czy DIP ma wypełnione wszystkie pola czy nie.

 

Nastepną kwestią jest to czy klient "musi" dostarczyć nam wszystkie dane do wypełnienia dip-u ,czy my jesteśmy zobligowani je poszukać w dostępnych źródłach i wpisać je w dip.

Jedni diagności mają"tych źródeł" wiecej ,drudzy mniej.Za źródła też trzeba płacić.

Mozemy też wysłać klienta do rzeczoznawcy,który za darmo nie pracuje.(a my w tym przypadku -tak).Dealerzy też za darmo danych nie udostepniają. Kasa....kasa............ :(:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.