Skocz do zawartości

Ile za OBT


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    23

  • JANUSZ60

    14

  • mirek.g

    13

  • darkdog

    11

Ja się zapytam - Czy klient z dokumentami dostarcza nam wszystkie dane do wpisania w DIP czy muszę jakieś ustalić?

 

no właśnie, a idąc dalej, czy jest możliwe ustalenie wszystkich danych potrzebnych do wypełnienia DIP-a na podstawie dokumentów i pojazdu?

uważam, że nie bo, choćby ustalenie roku produkcji w niektórych markach jest prawię niemożliwe ze 100% pewnością.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choćby ustalenie roku produkcji w niektórych markach jest prawię niemożliwe ze 100% pewnością.

pozdrawiam

No cóz,ryzyko zawodowe.Skoro sami tego nie mozemy wykonać mozemy się posiłkować op.rzeczoznawcy.Czy wtedy mamy 100% pewności-myślę ze tez nie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest taka: jeżeli nie mogę ustalić "co najmniej 1 parametru...." to zgodnie z zał. nr. 1 poz. 1.1.1 daję N i czekam na np. opinię rzeczoznawcy - lub wykonuje bad. dodatkowe celem ustalenia tego parametru (które nie uda się ustalić z pojazdu i jego dokumentów) i kasuję 60 zł?

Ja sie tylko zapytam jeszcze raz (bo już raz się pytałem) czy "po staremu" też braliście 169 za pierwsze plus 60 za ustalenie danych? Przecież tez DIP się wypełniało...

wszystko się zgadza tylko jest jeden szczegół, 169 zł, a 98 zł i wtedy szuka się sposobu, żeby zgodnie z prawem, ale jednak wyjść na swoje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na OBT przed rejestracją pobieram 98+60zł za ustalenie (nie pobierałbym jeśli w zagranicznym DR byłby wszystkie parametry, a to jest nie realne}

Ponadto jeśli ustalam dane przy kończącym się DR też pobieram, a jak nie ustalam to tylko czyste zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zdziwiłem kiedy dowiedziałem się że TDT stoi na stanowisku, że przy badaniu technicznym na skończonym DR, jeśli brakuje w tym dowodzie danych do wystawienia nowego DR trzeba pobrać 60 PLN! I obligatoryjnie przy OBT po raz pierwszy (za wypełnienie DIP-u) 98+60. I tu jest następny haczyk na nieprywatne SKP, taki jak wcześniej był z TAXI. Prywatnie możesz nie pobrać tych 60PLN a napisać, że pobrałeś co da ci klienta na przyszłość. Ja jeśli chcę pobrać to tracę klienta bo jestem zdziercą! A jeśli nie pobiorę to mam "ciepło" w razie kontroli TDT-u. Zresztą, co ja Wam tłumaczę? Przecież doskonale to wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie mogę ustalić "co najmniej 1 parametru....

 

Powiedzcie mi proszę , czy występuje to w praktyce ???

Co to za pojazd być musi aby się nie dało ustalić żadnego parametru - z kosmosu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na OBT przed rejestracją pobieram 98+60zł za ustalenie (nie pobierałbym jeśli w zagranicznym DR byłby wszystkie parametry, a to jest nie realne}

Ponadto jeśli ustalam dane przy kończącym się DR też pobieram, a jak nie ustalam to tylko czyste zaświadczenie.

 

A przy haku jak w DR brakuje danych .... ?

 

[ Dodano: 11-10-2009, 13:50 ]

Ja też się zdziwiłem kiedy dowiedziałem się że TDT stoi na stanowisku, że przy badaniu technicznym na skończonym DR, jeśli brakuje w tym dowodzie danych do wystawienia nowego DR trzeba pobrać 60 PLN! I obligatoryjnie przy OBT po raz pierwszy (za wypełnienie DIP-u) 98+60. I tu jest następny haczyk na nieprywatne SKP, taki jak wcześniej był z TAXI. Prywatnie możesz nie pobrać tych 60PLN a napisać, że pobrałeś co da ci klienta na przyszłość. Ja jeśli chcę pobrać to tracę klienta bo jestem zdziercą! A jeśli nie pobiorę to mam "ciepło" w razie kontroli TDT-u. Zresztą, co ja Wam tłumaczę? Przecież doskonale to wiecie.

 

Uzupełnisz dane a coś braknie i WK da skierowanie ... to co drugi raz 60zł ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę , czy występuje to w praktyce ???

Co to za pojazd być musi aby się nie dało ustalić żadnego parametru - z kosmosu ???

chyba źle zrozumiałeś.

nie żadnego parametru, ale "co najmniej jednego parametru". chyba jasne:)

 

czyli, jeśli ustalę wszystkie oprócz jednego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojm wk ważniejsze jest ITs i też każom nam pobierać 98+60 za badanie okresowe za granicy chociaż nierozumiem tego :razz: przepisy są jasne ale cuż z tego władza ponad wszystko tylko ze nikt niechce tego dać na piśmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma znaczyć ????????????????????????

W zakresie OBT nie ma ustalenie danych.

Dlatego klienta się pytam czy sobie życzy za skromną sumę 60zł ustalić brakujące dane jeśli tak to 60zł i ustalam, jeśli nie to tylko okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma znaczyć ????????????????????????

Moje zdziwienie,bo nigdy u nas nie pobierano dod.opłaty za uzupelnienie danych w momęcie kiedy wyk.OBT przy kończącym się DR? :?

 

[ Dodano: 11-10-2009, 19:03 ]

Ps.Tylko jezeli klient miał skier.z WK na samo uzupeł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nigdy u nas nie pobierano dod.opłaty za uzupelnienie danych w momęcie kiedy wyk.OBT przy kończącym się DR?

 

Bo nie było "uzupełnienia danych" na wniosek klienta :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie było "uzupełnienia danych" na wniosek klienta

No,no widzę ze propozycja z Twojej strony nie do odrzucenia :viva:

Będę musiał pogaworzyć z moimi "bonzami".Moze akurat im się spodoba :D bo wiadomo o co chodzi$$$$$$$$$ i nie daj Boze coś "dziadkowi"rzucą $$$$$$$ dodatkowo do portfela!!!! :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie OBT nie ma ustalenie danych.

A co na to DzU 155?? § 2 pkt 5 (Wykonujac okresowe badanie techniczne, o którym

mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta

wystawia dokument identyfikacyjny badanego

pojazdu, który stanowi zalacznik do zaswiadczenia

o przeprowadzonym badaniu technicznym. Wzór dokumentu

identyfikacyjnego pojazdu okresla zalacznik

nr 3 do rozporzadzenia.)

 

Jeśli chodzi o OBT pojazdu zza granicy ma się rozumieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie OBT nie ma ustalenie danych.

A co na to DzU 155?? § 2 pkt 5 (Wykonujac okresowe badanie techniczne, o którym

mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta

wystawia dokument identyfikacyjny badanego

pojazdu, który stanowi zalacznik do zaswiadczenia

o przeprowadzonym badaniu technicznym. Wzór dokumentu

identyfikacyjnego pojazdu okresla zalacznik

nr 3 do rozporzadzenia.)

 

Jeśli chodzi o OBT pojazdu zza granicy ma się rozumieć:)

 

Wystawia, ale nie ustala danych choćby rozstaw osi, rok produkcji, rozstaw kół itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie czy przed 22,09,2009 w dipie nie ustalano roztawu osi roku produkcji doszło jedynie roztaw kół z dz u 155 wynika ze mam wydać dip to ustalam wszystkie parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.