Skocz do zawartości

Badanie po kolizji + okresowe


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    28

  • JANUSZ60

    19

  • Qnick

    16

  • Regan55

    12

Top Posters In This Topic

Ciekawe czy w tej czasówce by były wypełnione wszystkie rubryki 8) żeby było co porównywać.

Nie jest coś wpisane to nie porównujesz :-D . W DR nie zawsze wszystkie rubryki są wypełnione i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w tej czasówce by były wypełnione wszystkie rubryki żeby było co porównywać.

 

No jak by dają czasówkę do okresowego w zamian za zatrzymany DR to wg. tego WK muszą być wszystkie rubryki wypełnione łącznie z warunkami dodatkowymi (przecież "stały" DR leży u nich :D ) więc jaki problem przepisać :-P

 

Pokwitowanie wystawione za zatrzymany DR za brak BT jest skierowaniem na badanie przez OKRD.

 

Nie wg. WK w pewnym mieście u nich trzeba po PC jechać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam jestem świeży w tej branży czy robiąc badanie po kolizji drogowej nie robimy za każdym razem OBT i ich nie sumujemy bez względu jak chce właściciel pojazdu ? Ja kasuje zawsze 192 zł i jeżeli wróci z dowodem to wstawiam pieczątke w dowód z datą badania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiąc badanie po kolizji drogowej

Wykonujemy je zgodnie z zakresem określonym w paragrafie 3 (Dz.U.155) pkt 2 w którym brak jest badania okresowego, bądź zgodnie z paragrafem 3 w/w dziennika pkt 10 (jeżeli po dzwonie dla ubezpieczyciela) i tam również nie ma badania okresowego lub z paragrafem 3 pkt 11 (jeżeli po dzwonie w trakcie badania) i tam również nie ma okresowego chyba, że badanie, które jest w trakcie jest okresowe wówczas łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeży w tej branży czy robiąc badanie po kolizji drogowej nie robimy za każdym razem OBT i ich nie sumujemy bez względu jak chce właściciel pojazdu ? Ja kasuje zawsze 192 zł i jeżeli wróci z dowodem to wstawiam pieczątke w dowód z datą badania ?

 

 

Tak było przed 22 września :) potem z pokolizyjnego zniknął zakres okresowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było przed 22 września :) potem z pokolizyjnego zniknął zakres okresowego

 

Moze ktos zrobic takie zestawienie cennika z rodzajami badan dodatkowych, ktore 'ida w parze' z badaniem okresowym? Nie bardzo wiadomo kiedy skasowac klienta za okresowe+ dodatkowe i byc w zgodzie z prawem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczy się co jest napisane w skierowaniu na takie badanie, oczywiście bez okresowego, no chyba że klient sobie życzy, bo okresowe kończy mu się za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że klient sobie życzy

 

Bierzesz wniosek na piśmie o badanie okresowe w takiej opcji ? Miałem zgryz nie dawno z tym okresowym przy po-kolizyjnym na życzenie jak piszesz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zrobic takie zestawienie cennika z rodzajami badan dodatkowych, ktore 'ida w parze' z badaniem okresowym?

 

Z zakresem badania okresowego - na dzień dzisiejszy tylko zmiany konstrukcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na czym ten zgryz polegał?

 

Po-kolizyjne ok Pani zażyczyła sobie okresowe Po odzyskaniu DR okazało się że obt miała ważne jeszcze 10 miesięcy No i wróciła Że skoro miała ważne obt to co ja tu nawywijałem ?? Mówię na Pani życzenie obt Ona na to czy mam jej wniosek o zrobienie obt na piśmie ... i takie to ceregiele :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e myślałem, że np WK się czepił.

a ap-ropo Pani to był wpis w rejestrze i opłata, no chyba że jej nie zmusiłeś do wyk. badania i opłaty :-D

łatwiej jest kiedy klient był na OBT wcześniej u nas, bo dane są w komputerze i można sprawdzić datę poprzedniego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja zistniałego problemu (brak dowodu przy OBT) w lubelskim wydziale komunikacj wygląda tak, że klient najpierw idzie do wydziału komunikacji, gdzie otrzymuje xero DR a następnie z kopią DR udaje się na SKP w celu dokonania BT. Zdaniem WK SKP nie powinno wykonywać OBT posługując się tylko zaświadczeniem wydanym przez Policję. Ostatecznie kilent może przedstawić Kartę Pojazdu. :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja zistniałego problemu (brak dowodu przy OBT) w lubelskim wydziale komunikacj wygląda tak, że klient najpierw idzie do wydziału komunikacji, gdzie otrzymuje xero DR a następnie z kopią DR udaje się na SKP w celu dokonania BT

 

Interpretacja WK w Chorzowie na Slasku. Klient po kolizji jak chce OBT to najpierw do WK po PC i dopiero na SKP. Samo pokolizyjne mozna z pokwitowania policyjnego zrobic. To jest dopiero chore :evil::x:x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zrobic takie zestawienie cennika z rodzajami badan dodatkowych, ktore 'ida w parze' z badaniem okresowym?

 

Z zakresem badania okresowego - na dzień dzisiejszy tylko zmiany konstrukcyjne

Pokolizyjne rownież robimy z okresowym i pobieramy opłatę za pokolizyjne i okresowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakresem badania okresowego - na dzień dzisiejszy tylko zmiany konstrukcyjne

I Autobus 100 tez...

 

To jak to jest wlasciwie powypadkowe moze byc samo czy musi byc razem z okresowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona na to czy mam jej wniosek o zrobienie obt na piśmie ...

a gdybyś miał np na CD z kamerki w biurze ...

 

Mam to nagrane bez dźwięku Czyta ktoś z ruchu warg ?

 

[ Dodano: 14-01-2010, 21:21 ]

Interpretacja zistniałego problemu (brak dowodu przy OBT) w lubelskim wydziale komunikacj wygląda tak, że klient najpierw idzie do wydziału komunikacji, gdzie otrzymuje xero DR a następnie z kopią DR udaje się na SKP w celu dokonania BT. Zdaniem WK SKP nie powinno wykonywać OBT posługując się tylko zaświadczeniem wydanym przez Policję. Ostatecznie kilent może przedstawić Kartę Pojazdu. :

 

Xero nie jest wiążącym dokumentem. Czy w karcie pojazdu jest termin obt ? Prościej by było gdyby policjanci wpisywali wiadomą datę No chyba ze pokwitowanie wystawiono za brak ważnych obt przy po-kolizyjnym. 8) Czasami klient wręcz nie chce obt przy po-kolizyjnym. :)

 

[ Dodano: 14-01-2010, 21:22 ]

To jak to jest wlasciwie powypadkowe moze byc samo czy musi byc razem z okresowym?

 

nie musi a może być 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Autobus 100 tez...

Autobus na 100 bez okresowego, jako badanie dodatkowe może występować oddzielnie.

To jak to jest wlasciwie powypadkowe moze byc samo czy musi byc razem z okresowym?

Występuje oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.