Skocz do zawartości

Badanie po kolizji + okresowe


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    28

  • JANUSZ60

    19

  • Qnick

    16

  • Regan55

    12

Top Posters In This Topic

Sorry za szybko odpowiedziałem 4.2 :oops:

 

§ 1. 1. Załącznik określa zakres wymaganych danych zamieszczanych w rejestrze.

2. W rejestrze zamieszcza się następujące dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu:

6) rodzaj pojazdu, rodzaj badania, wykonywane czynności,

 

Czy z tego może wynikać że ma być wpisane np 4.01 i 4.02 ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tego może wynikać że ma być wpisane np 4.01 i 4.02 ?

 

To są wpisane usterki czy nie ???

bo jeśli nie ma, to 4.2 ( w końcu jarolud to napisał) no!

 

jak możesz wpisać oba razem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tego może wynikać że ma być wpisane np 4.01 i 4.02 ?

 

To są wpisane usterki czy nie ???

bo jeśli nie ma, to 4.2 ( w końcu jarolud to napisał) no!

 

jak możesz wpisać oba razem ???

 

Można bo są SKP że tak robią. Jakby nie można toby nie wpisywały Dodatkowo zalecenie po kontroli Jak wpisane same pokolizyjne to full bo to oznacza że za dużo było uszkodzeń żeby je wpisywać. Takie to i tłumaczenie było Rozmawiałem też z policjantami. Dlaczego tak to wpisują. 8)

 

Jeszcze raz

A jak rozumiecie objaśnienia z cennika pkt 3 i 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozumiecie objaśnienia z cennika pkt 3 i 4 ?

Pkt 3 mówi o tym, że jeżeli ilość (wartość opłat) usterek przekroczy wartość badania okresowego dla danego pojazdu to wówczas mamy pobrać opłatę jak za badanie okresowe choćby tych usterek było i piętnaście. Natomiast pkt 4 mówi o tym, że jeżeli są usterki wyszczególnione za zatrzymany DR to nawet jak klient sobie życzy badanie okresowe przy okazji takiej wizyty na SKP to ma dodatkowo zapłacić za usterki + badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypisuję na drugiej stroni u góry Nr. pokwitowania i

ustała przyczyna zatrzymania DR. :cool:

Jeżeli jest to badanie z okresowym to owszem.

Jeśli wykreślasz pkt. 1 i 2 (P i N) to musisz "wypełnić punkt 2 na odwrocie zaświadczenia". Cytat ze 155 - objaśnienia do wypełnienia zaświadczenia z badania.

Pozdrawiam

Taki sposób wypełnioenia zaswiadczenia uważałem za prawidłowy, ale ze słynnego pisma z 27 punktami z Ministerstwa Transportu w p. 19 czytamy: "... W zaswiadczeniu wykreslane są pozycje 1 i 2 oraz nie okresla śię termiun OBT, ocenę spełnienia wymagań diagnosta zamieszcza w rubryce ,,uwagi" zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu."

Czyli masło maslane, interpretacja ministerstwa nie jest zgodna z DU 155.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam serdecznie

 

Po poczytaniu tematu jestem nieco jeszcze niepewny..... Rozumiem że teraz przy badaniu auta którego dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję wykonuje się tylko badanie 4.2 (za 94 zł) ?? Powiem szczerze że zawsze uczono mnie że powinno być tez wykonywane badanie okresowe plus dodatkowe (specjalistyczne) w tym kierunku. Uczę się teraz od nowa bo przez pewien czas odeszłem trochę od zawodu a widze sporo się pozmieniało także prosze o radę ..... Będę miał do wykonia teraz badanie cięzarówki po kolizji w której były wymieniane elementy kabiny , zderzak, lampy oraz szyba przednia. Jak najlepiej to wszystko zrobić ??? Macie może jakiś przykład takiego ząsiadczenia ??

 

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję

za co ???

ak najlepiej to wszystko zrobić ???

najlepiej zacząć od przeczytania pokwitowania z policji ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał do wykonia teraz badanie cięzarówki po kolizji w której były wymieniane elementy kabiny , zderzak, lampy oraz szyba przednia.

Jak wspomina Janusz musisz zapoznać się z treścią pokwitowania, jeżeli będzie tam stało, że jest po "dzwonie" to BT robisz po dzwonie, jeżeli wyszczególnione tylko usterki to jak za usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w zakresie badania po kolizji badanie okresowe,skoro jest w zakresie to pobieramy opłatę z w/w.Tego się trzymam.Czym inny jest jeśli są wyszczególnione usterki to 20 zł za każdą.Może odezwie się ktoś kto zdawał egzamin po nowemu czyli po zmianach 22 września i w testach jest tak jak ja piszę.Takie jest też stanowisko TDT na egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wykonujemy badanie dodatkowe w którym są również czynności jak przy okresowym . Jeżeli by w dzienniku ustaw pisało , że wykonujemy badanie okresowe plus dodatkowe to bym się z Tobą mirek.g zgodził, że 98+94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w zakresie badania po kolizji badanie okresowe,

O to właśnie chodzi, że są dwie szkoły, było to już wałkowane ,,,

W zakresie po kolizyjnego nie ma badania okresowego tylko czynności z badania okresowego a to jest chyba różnica ,,,gdyby ustawodawca to miał na myśli to w cenniku badania po kolizji dalby kwotę (sumę ) tych dwóch badań, a nie dał ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację było to walkowane.Dajmy na luz.Ja pozostaję przy swoim.Weż to na chłopski rozum,masz zrobić czynności badania okresowego za np 98 zł plus czynności badania po kolizji i masz wziąć mniej niż za okresowe?.Ale dajmy już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.