Skocz do zawartości

Badanie po kolizji + okresowe


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne badanie okresowe + dodatkowe to można zrobić tylko gdzie są zmiany

konstrukcyjne.

Pokolizyjne robię samo jeżeli klient twierdzi że okresówka się skończyła to okresowe

na osobnym zaświadczeniu.

Kolego możesz mi przytoczyć jako to podstawa prawna nakazuje wypisywać 2 zaświadzcenia.Właśnie dotknął mnie problem opisany w wątku.Mianowicie zrobiłem badanie okres+pokolizyjne na podstawie pokwitowanie z policji na którym pisało powód zatrzymania D.R. za brak ważnych badań tech. i pojazd uszkodzony w wypadku kolizji drogowej.Pojazd został naprawiony w naszym mieście ale pech chcial,że klient jest z drugiego końca polski a mianowicie z Zielonej Góry a tamtejszy W.K. chce 2 zaświadczenia oddzielnie.Badanie robiłem tydzień temu nie mam możliwosci rozmnożenia go na dwa oddzielne badania z datą wsteczną sprawa chyba oprze się o sąd ja nie chcę się podkładać a klient już raz dymał 500km. i odszedł z kwitkiem nasz W.K. nie robi takich problemów.Paranoja :shock:

 

Wydaje mi się że opierają się na tym

 

Art. 81. p.11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu

podlega pojazd:

1) skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego:

a) w razie uzasadnionego przypuszczenia, Ŝe zagraŜa bezpieczeństwu ruchu lub narusza

wymagania ochrony środowiska,

b) który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze

elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeŜeniem pkt 5, lub

noszący ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów

nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagroŜenie dla bezpieczeństwa ruchu

drogowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    28

  • JANUSZ60

    19

  • Qnick

    16

  • Regan55

    12

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się że opierają się na tym

 

Art. 81. p.11. Niezależnie od badań,

Co nie uprawnia do żądania dwóch zaświadczeń, nie ma nigdzie, że nie można wykonać na jednym druku kilku czynności, które są wyszczególnione w zaświadczeniu w odpowiednich miejscach i z odpowiednimi adnotacjami. Jak wykonuję badanie przed pierwszą rejestracją i są uszkodzenia układu nośnego to również mam wydrukować dwa zaświadczenia i jeden DIP? Komuś się z całym szacunkiem powaliło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wszystkiemu winien jest brak zapisu który zezwalał nam kiedyś na wykonanie okresowego na wniosek klienta.

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.Nasz WK też nie robi problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że opierają się na tym

 

Art. 81. p.11. Niezależnie od badań,

Co nie uprawnia do żądania dwóch zaświadczeń, nie ma nigdzie, że nie można wykonać na jednym druku kilku czynności, które są wyszczególnione w zaświadczeniu w odpowiednich miejscach i z odpowiednimi adnotacjami. Jak wykonuję badanie przed pierwszą rejestracją i są uszkodzenia układu nośnego to również mam wydrukować dwa zaświadczenia i jeden DIP? Komuś się z całym szacunkiem powaliło...

 

 

Zgadzam się z tobą że powaliło wk, moim zdaniem interpretują przepis tak że mają być w takim przypadku 2 oddzielne badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą że powaliło wk, moim zdaniem interpretują przepis tak że mają być w takim przypadku 2 oddzielne badania

 

I wraca stare,chociaż ja wiem czy ono musi wracać ono zdaje sie nigdy nie odeszło :D Kojarzy mi się to z słynną wyższością świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi lub odwrotnie.Tylko nie do śmiechu mi będzie jak będę musiał się bujać do sądu w Zielonej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą że powaliło wk, moim zdaniem interpretują przepis tak że mają być w takim przypadku 2 oddzielne badania

 

I wraca stare,chociaż ja wiem czy ono musi wracać ono zdaje sie nigdy nie odeszło :D Kojarzy mi się to z słynną wyższością świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi lub odwrotnie.Tylko nie do śmiechu mi będzie jak będę musiał się bujać do sądu w Zielonej....

 

Tak teraz zwróciłem uwagę na jedną rzecz .Przeczytaj uważnie objaśnienia do zaświadczenia zwłaszcza ** moim zdaniem masz rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie do śmiechu mi będzie jak będę musiał się bujać do sądu w Zielonej....

Masz rację, proponuję abyś zadzwonił do naczelnika wydziału i porozmawiał rzeczowo na podstawie jakiego paragrafu przegonił klienta 500km. Kiedyś miałem podobną sytuację, kiedy pani w okienku nie chciała wydać DR bo w zaświadczeniu brakowało stwierdzenia " Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego." Po telefonie do WK i rozmowie na podstawie jakiego paragrafu ma się takowy zapis w zaświadczeniu znaleźć nie potrafiono mi odpowiedzieć, więc po przełączeniu do naczelnika i wytłumaczeniu mu, że zaświadczenie jest w pełni zgodne z Dz. U 155 klient otrzymał DR na podstawie zakwestionowanego zaświadczenia. Czasami nie wolno ulegać urzędnikowi, który żyje w nie wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie wolno ulegać urzędnikowi, który żyje w nie wiedzy.
Rozmowa była no może nie z naczelnikiem bo zdaje się w struktarach w U.M. takowego niema tylko kierownik nad nim dyrektor no i na końcu prezydent :) i tenże kierownik kazał mi uważnie przeczytać nowy DZ.U. 155 ale który akapit nie powiedział i został twardo przy swoim no i ja też ciekawe co z tego wyniknie.Prawdopodobnie jak znam,życie klient ustąpi i zrobi badania u siebie jeszcze raz tj. w Z.G.Czytając wątek zauważyłem,że w lubelskim zdaje się podobnie sobie interpretują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi, ale na życzenie klienta mogę mu wystawići 10 kopii, lub odpis, ale oryginał 1. Dziwię się, że kierownik, czy też dyrektor nie udzielił Ci pełnej odpowiedzi. Zawsze możesz zrobić to na piśmie. Na pewno będzie musiał odpisać, zwłaszcza jak dostanie list polecony :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbaczając z tematu...

kiedy pani w okienku nie chciała wydać DR bo w zaświadczeniu brakowało stwierdzenia " Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego." Po telefonie do WK i rozmowie na podstawie jakiego paragrafu ma się takowy zapis w zaświadczeniu znaleźć nie potrafiono mi odpowiedzieć

Art 132.6

zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak znam,życie klient ustąpi i zrobi badania u siebie jeszcze raz tj. w Z.G."

Poprostu WK w Z.G. cierpi na dendrofobie bo nie lubi drzew. Tak na poważnie to ... sam nie wiem ale moim zdaniem to zwyczajna nadgorliwość zwłaszcza po ostatnich kontrolach NIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 132.6

zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie...

Jeżeli wypełnię zaświadczenie zgodnie z legendą do niego to zdanie z drugiej strony zaświadczenie będzie brzmiało " Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla: opon osi przedniej.", w przypadku takiej usterki czyli przyczyna zatrzymania DR została usunieta. Nie muszę nic więcej dopisywać i nigdy tego nie robię. Na pierwszej stronie oba punkty wykreślone, rodzaj badania -dodatkowe, punkt pierwszy na drugiej stronie czysty. Wg mnie takie wypełnienie zaświadczenia spełnia wszystkie wymogi nałożone przez Dz. U.155 i nie zamierzam pisać jakichkolwiek poematów bo taki ma kaprys pani w okienku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypisuję na drugiej stroni u góry Nr. pokwitowania i

ustała przyczyna zatrzymania DR. :cool:

Jeżeli jest to badanie z okresowym to owszem.

Jeśli wykreślasz pkt. 1 i 2 (P i N) to musisz "wypełnić punkt 2 na odwrocie zaświadczenia". Cytat ze 155 - objaśnienia do wypełnienia zaświadczenia z badania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem czy dobrze rozumiem - jeżeli wykonuję badanie pokolizyjne to kasuję klienta tylko 94 zł . ale wykonuję zakres w sposób określony w pkt 1-10 działu I załącznika nr 1 do rozporzędzenia oraz w pkt. 1 działu I załącznika nr 4 do rozporzadzenia w sprawie zakresu i sposobu wykonania badan technicznych z 18.09.2009r ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem czy dobrze rozumiem - jeżeli wykonuję badanie pokolizyjne to kasuję klienta tylko 94 zł . ale wykonuję zakres w sposób określony w pkt 1-10 działu I załącznika nr 1 do rozporzędzenia oraz w pkt. 1 działu I załącznika nr 4 do rozporzadzenia w sprawie zakresu i sposobu wykonania badan technicznych z 18.09.2009r ?

Dokładnie tak. Par 3.1.2.

Par 3 - Zakres dodatkowego badania technicznego...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zakres badania nie obejmuje wszystkich pkt. 1-10 a jedynie tylko te punkty, które odnoszą się do usterek wymienionych w skierowaniu, oraz pkt. 1 działu I zał. nr 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zakres badania nie obejmuje wszystkich pkt. 1-10 a jedynie tylko te punkty, które odnoszą się do usterek wymienionych w skierowaniu, oraz pkt. 1 działu I zał. nr 4.

 

Dokładnie tak jest,,,pełne okresowe robimy tylko przy zmianach konstrukcyjnych,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zakres badania nie obejmuje wszystkich pkt. 1-10 a jedynie tylko te punkty, które odnoszą się do usterek wymienionych w skierowaniu, oraz pkt. 1 działu I zał. nr 4.

 

[ Dodano: 26-01-2010, 11:28 ]

a jeżeli nie są wymienione usterki tylko pisze że po kolizji drogowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.