Skocz do zawartości

Termin nastepnego badania...


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    19

  • Regan55

    13

  • DARIO64

    10

  • adam1501

    9

Powinno się doprowadzać do tego, żeby dotarło do autora przepisu, że wypuścił bubla

A czy sądzisz ze oni na dzień dzisiejszy o tym nie wiedzą co spłodzili...

Sądzisz ze nikt nie czyta co my na forum"dzięciolimy" i co o nich i ich przepisach

się myśli... :razz:

Myślę, że wiedzą. Wszak jest to coraz powszechniejsza praktyka: przerzucanie odpowiedzialności za funkcjonowanie systemu na szczeble podstawowe. Gość pisze przepis i uważa, że ci na dole jakoś sobie poradzą. Wszyscy kombinują żeby jakoś to działało i zaczyna obowiązywać zasada "wszyscy tak robią" Do czasu, aż coś się sypnie i wtedy nie ma tłumaczenia, że gdyby nikt tak nie zrobił to nastąpiłby paraliż ogólny. Wtedy prawnicy krzyczą, że przecież to jest niezgodne z przepisami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wszyscy tak robią

A skąd Ty znasz "interpretacje"przepisów moich "bonzów"....!!! :D

Nie chce podawać szczegółów ale jak bys wyjąl słowa z ust moich szefów-diagnostów

i to z wieloletnim doswiadczeniem... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" i proszę nie stwierdzać, że jest inaczej bądź podać podstawę prawną na podstawie której mogę uczynić jak twierdzicie. "

 

Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, ..., przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, (Poprzedniego czyli od momentu wyznaczenia na 2 lata patrz warunek uzyskania na 2 lata ) a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

Warunkiem uzyskania więcej jak 1 rok badania jest przyjazd przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji .

 

słówko przed upływem jest bardzo ważne ( Pojazd NIE przyjechał przed upływem 3 lat) więc dalsza część: następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego traci swoje znaczenie i dalsza część tekstu ...następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania - czyli diagnosta musi dać na 1 rok. Jeżeli chcecie dopełniać to konsekwentnie Syndrom jednego dnia powinien też funkcjonować Bo nie można dać na krócej jak na rok? Ale już na 1 rok i 13 dni można? Równie dobrze można powiedzieć ze nie można dać terminu innego jak 1 rok i tylko 1 rok. Proszę wskazać przepis, że musimy dać inne terminy jak 3;2;1; 0,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wskazać przepis, że musimy dać inne terminy jak 3;2;1; 0,6.

Stwierdzenie "przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji" w połączeniu z dowolnością wyboru dnia badania jaką ma niewątpliwie właściciel (a od tego dnia będziemy liczyć) jest dla mnie wskazaniem, że muszą istnieć terminy inne niż równe 3-, 2- letnie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, ..., przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, (Poprzedniego czyli od momentu wyznaczenia na 2 lata patrz warunek uzyskania na 2 lata ) a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

Warunkiem uzyskania więcej jak 1 rok badania jest przyjazd przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji .

 

słówko przed upływem jest bardzo ważne ( Pojazd NIE przyjechał przed upływem 3 lat) więc dalsza część: następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego traci swoje znaczenie i dalsza część tekstu ...następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania - czyli diagnosta musi dać na 1 rok. Jeżeli chcecie dopełniać to konsekwentnie Syndrom jednego dnia powinien też funkcjonować Bo nie można dać na krócej jak na rok? Ale już na 1 rok i 13 dni można? Równie dobrze można powiedzieć ze nie można dać terminu innego jak 1 rok i tylko 1 rok. Proszę wskazać przepis, że musimy dać inne terminy jak 3;2;1; 0,6.

I znowu wszystko "jasne"że "ciemne"z tej formułki z ustawy przytaczanej na forum już z 100razy ktoś powinien napisać doktorat i to z psychiatri :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wskazać przepis, że musimy dać inne terminy jak 3;2;1; 0,6.

Stwierdzenie "przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji" w połączeniu z dowolnością wyboru dnia badania jaką ma niewątpliwie właściciel (a od tego dnia będziemy liczyć) jest dla mnie wskazaniem, że muszą istnieć terminy inne niż równe 3-, 2- letnie itd.

 

warunek drugi jest przed upływem 3 lat i wtedy "przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji" nie ma znaczenia Albo przyjeżdża przed upływem 3 lat ... albo po Czemu to rozdzielasz ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu to rozdzielasz ?

Ten warunek jest ważny dla WK przy wypisywaniu dowodu i dla właściciela aby wiedział kiedy przyjechać na pierwsze OBT. Dla mnie sprawa zaczyna się kiedy klient się zgłasza na badanie. a ja muszę wyznaczyć następny termin i wtedy czytam "następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego ". Nie ma tu warunku- "o ile klient zgłosi się przed upływem trzech lat od dnia pierwszej rejestracji". Ja wiem, że w połączeniu z innymi przepisami można tu zastosować milion innych interpretacji, Ja stosuję taką jak wyżej. :)

 

[ Dodano: 08-02-2010, 10:35 ]

z tej formułki z ustawy przytaczanej na forum już z 100razy ktoś powinien napisać doktorat i to z psychiatri

Mój wykładowca matematyki zawsze powtarzał, że najtrudniejszą do zrozumienia częścią każdego dowodu matematycznego są stwierdzenia takie jak: " stąd natychmiast", czy "stąd, po prostych i oczywistych przekształceniach otrzymujemy....". To samo dotyczy przepisów. Najwięcej problemów sprawia to co wydaje sie oczywiste, bo to co jest oczywiste dla jednego nie przekonuje już innego interpretatora. Każdy ma inne dogmaty. Dlatego ja (na swój prywatny użytek) stosuję zasadę, żeby nie stosować dogmatów. Jeśli coś nie jest napisane wprost to tego nie ma. Swoją interpretację przepisów konfrontuję z tym co jest napisane i jeśli nie pozostaje w sprzeczności z zapisami to ją stosuję. Czasem ją zmieniam bo dowiaduję się na przykład o przepisie, którego nie znałem, ale nigdy nie liczę na domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego ". Nie ma tu warunku- "o ile klient zgłosi się przed upływem trzech lat od dnia pierwszej rejestracji".

 

Jest taki warunek. Jak przyjedzie przed upływem 3 roku to ma zastosowanie to co piszesz . A jak przyjechał po upływie 3 roku to "następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji..." nie ma znaczenia

Jeśli coś nie jest napisane wprost to tego nie ma.
Kiedy to jest napisane wprost Po 3 latach to 1 rok 8) Tu logika jest potrzebna nie matematyka Poprawka działem matematyki jest logika :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki warunek.

No właśnie to jest to o czym napisałem: dla Ciebie to jest oczywiste, ja takiego zapisu nie widzę :) BTW: trzymając się tak mocno tego sformułowania "następnie przed upływem" to dojdziemy do ściany bo kolejny termin wyznaczamy "przed upływem roku od dnia poprzedniego badania", a co będzie jeśli klient nie przyjedzie po roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co będzie jeśli klient nie przyjedzie po roku

 

Nie ma konsekwencji z tego ze przyjedzie po 1 roku Z tego ze przyjedzie po 3 latach są :-)

ja takiego zapisu nie widzę
Martwię się o Ciebie :) Pomroczność raczej to nie jest ... Widzieć zapis a interpretować go 8)

 

[ Dodano: 08-02-2010, 14:34 ]

następnie przed upływem

 

To jest dobry argument Jednak jeśli klient przyjedzie po terminie badania 1 miesiąc to zrobisz badanie od dnia przyjazdu na rok czy od daty kiedy powinien się stawić ? :) A jak przyjedzie po terminie 3,5 roku ? Miałem taki przypadek ;)

 

[ Dodano: 08-02-2010, 14:39 ]

doktorat i to z psychiatri :shock:

 

Rozprawa ta ma dotyczyć piszących te ustawy czy czytających lub/i interpretujących ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny termin wyznaczamy "przed upływem roku od dnia poprzedniego badania", a co będzie jeśli klient nie przyjedzie po roku?

Akurat w tej kwestii masz wszystko jasno określone:

a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania..."

Tak więc może sobie przyjechać nawet po 10 latach bez badania a i tak dostanie na rok. Termin następnego badania determinuje dzień w którym wykonujesz badanie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty Mirek możesz wiedzieć co ustawodawca miał na myśli, jeśli w ministerstwie do dziś nie wiedzą ???

 

Mistrzostwo Świata :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Panowie,

przyjeżdża klient na OBT samochodem osobowym, rok produkcji 2007.

1 rejestracja 08.03.2007

1 rejestracja w kraju 25.09.2008

W dowodzie rej. w pierwszej rubryce ma pieczątkę starostwa i daty:

data badania : 27.10.2008

do 08.03.2010

Jaki wyznaczamy termin next badania? Na rok od dnia dzisiejszego? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie rej. w pierwszej rubryce ma pieczątkę starostwa i daty:

data badania : 27.10.2008

tam jest tylko data 27.10.2008

 

następny termin do 2012 03 08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag napisał/a:

następny termin do 2012 03 08

 

Oczywiście że tak.

Ostatnio z kumplem omawialiśmy taki hipotetyczny przypadek:

 

do kraju zostaje sprowadzone roczne auto z końecznością wykonania badania okresowego,termin badania pokrywa się z tym trzyletnim,auto przyjeżdża na kolejny przegląd i diagnosta daje na dwa lata ,bo niby skąd ma wiedzieć że to już "trzeci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dowodzie rej. w pierwszej rubryce ma pieczątkę starostwa i daty:

data badania : 27.10.2008

To to jest data wystawienia DR a nie badania :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ale tak dumam jeszcze, że skoro miał datę 1 rej w Polsce 25.09.2008 to musiał przechodzić OBT bo zmiany weszły od września 2009... poprawcie jakby co bo przemęczony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem :P więc jak udał się na stację we wrześniu 2008 to diagnosta mógł dać tylko na dwa lata? Czyli teraz na rok by wychodziło... Tak się zmieszałem, że nie wiem jaka jest poprawna odpowiedź:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemęczony nie jestem,tylko z lekka wk******.Tutaj może się ukłonić hipotetyczny przypadek który opisałem wcześniej,badanie mógł wykonać wcześniej a zarejestrować we wrześniu i jeżeli jest to kolejne badanie("trzecie") to chyba masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.