Skocz do zawartości

Termin nastepnego badania...


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    19

  • Regan55

    13

  • DARIO64

    10

  • adam1501

    9

  • 1 month later...

Auto sprowadzone z Niemiec 1 rej. 09.09.2009

 

wydz. kom. chciał OBT i wyznaczyłem termin dopełniając do 3 lat czyli 09.09.2012 a teraz mi wydzwania że źle określiłem termin nast. badania. wg wydz. kom. miało być o daty badania na 2 lata.

Co Wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie we wszystkich państwach UE pierwsze badania są wąne na przynajmniej 3 lata - nie rozumiem po co robiłeś OBT skoro powinieneś robić tylko BD ustalenie danych :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie badania trzyletniego nie można było uznać (może nie miał homo UE? Może pojazd był wyrejestrowany i nie uznano terminu?). Jeśli WK nie uznał, to nie uznał - ma prawo.

W tym wypadku robisz badanie na dwa lata. Nie ma czegoś takiego jak dopełnienie do trzech lat. Słusznie WK cofnął badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie badania trzyletniego nie można było uznać (może nie miał homo UE? Może pojazd był wyrejestrowany i nie uznano terminu?). Jeśli WK nie uznał, to nie uznał - ma prawo.

W tym wypadku robisz badanie na dwa lata. Nie ma czegoś takiego jak dopełnienie do trzech lat. Słusznie WK cofnął badanie.

Za dużo tych może i ja dodam swoje:

Może urząd nie słusznie cofnął badanie :?:

Może diagnosta wykonał niewłaściwe badanie :?:

:x:x:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie uznał na zasadzie " nie bo nie" ???

 

To klient ma prawo odwołać się do SKO. Nie odwołał się, to ma wykonać OBT i tyle. Nie diagnoście oceniać, czy WK cofnął badanie słusznie czy nie. Jeśli cofnął, a klient się nie odwołał to tak jest i tyle. Nie ma co gdybać, tylko wykonać badanie. A badanie takie ma być badaniem dwuletnim - bo innego w tej sytuacji wykonać nie można. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie wszystko bo klient jest tylko klientem. Jeżeli WK wysłał klienta na OBT zamiat wystawić skierowanie na DBT to też jest wszystko :?:

Nie umiejszam twojej wiedzy i wiem co potrafią klienci wymyślić, ale sam napisałeś wyżej może to, a może tamto. jak napewno zauważyłeś, ja nie wylkuczyłem tu ani błedu klienta, WK, czy też diagnosty.

Masz na pewno rację, że jeżeli diagnosta wykonał OBT to powinien wyznaczyć temin następnego badania i jest to termin 2 letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale co w takim razie powiedzieć klientowi? "nie jestem pewien, czy słusznie Pana do mnie odesłano, więc może dla pewności odeślę Pana jeszcze raz do WK"?? To tez nie jest dobre rozwiązanie. Badanie dodatkowe nie wymaga skierowania - może być zrobione na wniosek strony... Nie wiem - masz wątpliwości - dzwoń do WK i zapytaj dlaczego, po co, czy na pewno... No bo co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja mam wątpliwości zawsze dzwonę do WK.

Po pierwsze gdyby klient do mnie przyszedł sam bym zaproponował usatlenie danych, bez wyznaczania terminu.

Jeżeli klient informuje mnie, że WK kazał wykonać OBT, to dzwonię do WK i wyjaśniam dlaczego itd.

Każda sytuacja jest inna.

Jeszcze nigdy, jak dzwoniłem do WK to nik mi nie powiedział po co dzwonię, albo mam tak zrobić i koniec. Zawsze były wyjaśnione racje stron i osiągnięto porozumienie. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie, mam takie pytanie czy nie wiecie cos na temat nowych terminów badań dla autobusów? Bo na szkoleniu w poznaniu ma byc poruszany taki temat.

 

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA SPECJALISTYCZNEGO - początek szkolenia godz. 9:30

 

zmiany do Ustawy prawo o ruchu drogowym – obowiązujące od dnia 22.09.2009r w tym: likwidacja pierwszych badań, badanie okresowe przed pierwszą rejestracją, zrównanie czasookresu badań ciągnika rolniczego z przyczepami rolniczymi, wprowadzenie badań technicznych motorowerów, zrównanie terminów badań dla autobusów, zmiany w rodzajach badań, zmiany w rodzajach stacji kontroli pojazdów i inne,- zmiany do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia / Dz. U. 2009.75.639 / zgodnie z tekstem jednolitym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Odgrzeje troszkę temat terminu następnego bad tech. Data I rejestracji w niemczech 26.02.2006 z niewiadomych przyczyn nie zostało poddane badaniom technicznym po 3 latach w międzyczasie kupił pojazd nasz rodak i przyjechał na bad tech, wyznaczyliśmy roczny termin bad tech niestety WK chce dopełnienia do lutego 2011 aby zarejestrować a w takim przypadku klient prosi o zwrot kosztów za pozostałe miesiące do roku oraz pisemnego uzasadnienia decyzji o skróceniu mu badania ? Jak postąpić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient prosi o zwrot kosztów za pozostałe miesiące do roku

Opłata jest za wykonane czynności a nie za termin badania.

Kłania się omawiany syndrom jednego dnia(tutaj 4 miesiące),zabrakło zapisu:nie krócej niż 1 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyznaczyliśmy roczny termin bad tech niestety WK chce dopełnienia do lutego 2011

WK postąpił zgodnie z ustawą, która nakazuje dopełnienie do pięciu lat, natomiast badanie techniczne ma swoją cenę zgodnie z cennikiem urzędowym i nie można go dowolnie modyfikować a już na pewno nie rozbijać w dwunastomiesięczne części aby w takim przypadku naliczać częściowo. Wykonano BT okresowe i za takowe naliczono opłatę, która jest kwotą niedzieloną a to że termin jest jaki jest to odwołać się może do sejmu bo to on to uchwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowano obowiązujące przepisy i klient nic tu nie wskóra. Widać do dziś ludzie myślą, że płaci się za samo klepnięcie pieczątki w DR a nie za wykonane czynności poprzedzające ten wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt niejasności polskich przepisów to chciałbym zapytać na podstawie jakiego dokumentu WK stwierdził, że samochód nie miał wykonanego BT w Niemczech np. po roku czy dwóch latach (bo właściciel miał taki kaprys) użytkowania i obecne badanie jest już tym "corocznym". Pytam, bo nie wiem czy jest to gdzieś widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie jakiego dokumentu WK stwierdził, że samochód nie miał wykonanego BT w Niemczech

myślę, że tylko po braku pieczątki Dekry z OBT , dacie pierwszej rejestracji oraz dacie wydania dowodu rejestracyjnego ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.