Skocz do zawartości

Zmiana pojazdu ciężarowego na specjalny

DIAGNOSTA__

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Oczko napisał:

-została goła rama, nie posiada piaskarki

A po zmianach, znów zamontują na tą gołą ramę skrzynię ładunkową 

Ostatnio do mnie przyjechał na zmiany. Skrzynia z plandeką, z tyłu winda, na skrzyni dwa zbiorniki po 1000 litrów dwie pompy do wody, 20 m węży. I chcą zmiany na specjalny - płukanie wiertnic, bo tak w oświadczeniu napisał rzeczoznawca ...

• Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 209
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

• blakop

33

• Psuj

13

• rurek777

12

• Paprock

10

Top Posters In This Topic

Popular Posts

A po zmianach, znów zamontują na tą gołą ramę skrzynię ładunkową  Ostatnio do mnie przyjechał na zmiany. Skrzynia z plandeką, z tyłu winda, na skrzyni dwa zbiorniki po 1000 litrów dwie pompy do w

Posted Images

michal_k
12 minut temu, Mecher napisał:

A po zmianach, znów zamontują na tą gołą ramę skrzynię ładunkową 

Na szczęście pozostaną zdjęcia zmian jako dupochron.

Odnośnik do odpowiedzi
Oczko

czy jak poniżej napisałem jest to dobra definicja pojazdu pomocy drogowej?

W pojeździe zdemontowano skrzynię ładunkową w miejsca kotwiczenia poprzedniej zabudowy umieszczono platformę z najazdami  do przewozu pojazdów.Zamontowano również pasy odblaskowe w liniach bocznych oraz  z przodu  i tyłu pojazdu. Umieszczono także lampy błyskowe widoczne na kabinie i po bokach pojazdu.Pojazd wyposażony w hol giętki i sztywny oraz lampy przenośne tylne do pojazdu holowanego 

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher
10 minut temu, Oczko napisał:

jest to dobra definicja pojazdu pomocy drogowej?

A od kiedy to diagnosta jakąś definicję pomocy drogowej wymyśla i wpisuje ?

Opis zmian dokonanych w pojeżdzie owszem. Więc jeśli pytasz o opis zmian, to ja ci odpowiedzi nie udzielę. Pojazdu nie widziałem, oświadczenia podmiotu i co on tam naskrobał także nie widziałem.

Jeśli to rzeczywiście zostało zrobione, to brzmi dobrze, po za

17 minut temu, Oczko napisał:

Umieszczono także lampy błyskowe widoczne na kabinie i po bokach pojazdu

- Umieszczono lampy błyskowe na kabinie, widoczne z przodu, tyłu i po bokach pojazdu. - tak chyba lepiej bedzie.

Odnośnik do odpowiedzi
Oczko
15 godzin temu, Mecher napisał:

A od kiedy to diagnosta jakąś definicję pomocy drogowej wymyśla i wpisuje ?

bo chodzi o to że mam klienta i powiedziałem mu na podstawie tego co napisałem jak powinna być wyposażona pomoc drogowa. Klient mówi że wszystko zrobi tak jak w opisie, z takim wyjątkiem że zdejmie tylko boki od skrzyni ładunkowej i teraz moje pytanie czy takie cos mogę uznać jako pomoc drogowa ?  

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
19 minut temu, Oczko napisał:

powiedziałem mu na podstawie tego co napisałem jak powinna być wyposażona pomoc drogowa.

To źle mu powiedziałeś, bo jeśli będzie miał nadwozie do przewozu uszkodzonych pojazdów to nie musi mieć holi ani przenośnych lamp.

Odnośnik do odpowiedzi
Oczko
1 minutę temu, michal_k napisał:

To źle mu powiedziałeś, bo jeśli będzie miał nadwozie do przewozu uszkodzonych pojazdów to nie musi mieć holi ani przenośnych lamp.

to jakie jest minimalne wyposażenie pomocy drogowej ?

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

§ 38
1. Pojazd samochodowy przeznaczony do wykonywania czynności na drodze, pojazd pomocy drogowej i ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej samochodowej, widoczny ze wszystkich stron pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy dobrej przejrzystości powietrza i niepowodujący oślepiania innych uczestników ruchu oraz odpowiadający warunkom określonym w § 26 ust. 2 pkt 1, 2 i 4.

2. Pojazd pomocy drogowej powinien posiadać:
1) kabinę kierowcy lub nadwozie barwy żółtej lub oznaczone pasem wyróżniającym barwy żółtej spełniającym warunki, o których mowa w § 36;
2) nadwozie konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu uszkodzonych pojazdów lub być wyposażony w:
a) hol giętki do holowania motocykla i hol sztywny do holowania pojazdu, o konstrukcji wykluczającej potrzebę użycia niesprawnego układu kierowniczego lub niesprawnych hamulców uszkodzonych pojazdów,
b) ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, o konstrukcji umożliwiającej umieszczenie na pojeździe holowanym,
c) dodatkowy zestaw świateł tylnych przeznaczony do umieszczania na pojeździe holowanym w przypadku tymczasowego zakrycia świateł pojazdu holującego.
Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

2. Pojazd pomocy drogowej powinien posiadać:
1) kabinę kierowcy lub nadwozie barwy żółtej lub oznaczone pasem wyróżniającym barwy żółtej spełniającym
warunki, o których mowa w § 36;
2) nadwozie konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu uszkodzonych pojazdów lub być wyposażony w:
a) hol giętki do holowania motocykla i hol sztywny do holowania pojazdu, o konstrukcji wykluczającej potrzebę
użycia niesprawnego układu kierowniczego lub niesprawnych hamulców uszkodzonych pojazdów,
b) ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, o konstrukcji umożliwiającej umieszczenie na pojeździe
holowanym,
c) dodatkowy zestaw świateł tylnych przeznaczony do umieszczania na pojeździe holowanym w przypadku tymczasowego
zakrycia świateł pojazdu holującego.

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher
39 minut temu, Oczko napisał:

Klient mówi że wszystko zrobi tak jak w opisie, z takim wyjątkiem że zdejmie tylko boki od skrzyni ładunkowej i teraz moje pytanie czy takie cos mogę uznać jako pomoc drogowa ? 

czyli prawie nic nie zrobi z opisu ... po za oklejeniem pojazdu B|

Odnośnik do odpowiedzi