Skocz do zawartości

Pokwitowanie policyjne a Badanie Okresowe


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak podchodzicie do tematu zatrzymanego pojazdu przez policję za brak badań technicznych. Kto z Was robi badanie okresowe na podstawie POKWITOWANIA i dlaczego (jaki przepis pozwala lub jaki zabrania)? Czy żądacie Pozwolenia Czasowego w którym jest zaznaczony cel skierowania (Art. 74 ust. 2 p. 2c). Jak zwykle co kraj to obyczaj. Proszę o wypowiedź w temacie. Nie wiem czy temat już był poruszany ale i tak chyba warto go odświeżyć. Z góry dzięki za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Migi60

    10

  • adam1501

    5

  • JANUSZ60

    4

  • danielg539

    4

Ja wykonuję na podstawie tegoż pokwitowania, ponieważ uważam go za dokument, jak to określa Dz.U. 155 odpowiadający DR, ponieważ można się poruszać na nim po drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi... dokumentem dopuszczającym jest tylko DR albo PC, wszystko zależy od interpretacji i praktyki, niektóre WK uważają że niezbędne jest pozwolenie - w zasadzie w zakresie okresowego jest sprawdzenie danych z dowodu - inne akcepują BT na podstawie pokwitowania - jak sam pisałeś, co kraj to obyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stwierdzili słusznie, gdyż skierowany za usterki, sprawdzasz usterki zawarte w zakresie okresowego(pkt 1-10) a jeśli okresowe to nie usterka,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie powinno się wykonywać BT tylko po przedstawieniu pokwitowania z policji. PC też nie musi być koniecznością a wystarczy że klient dostarczy ksero DR lub ewentualnie kartę pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie powinno się wykonywać BT tylko po przedstawieniu pokwitowania z policji

 

Tą tezę możesz jakoś udowodnić ? Co w przypadku jak zatrzymają DR za brak badań 500 km od domu Mam drałować po wskazane przez Ciebie ksera i/lub kartę ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie powinno się wykonywać BT tylko po przedstawieniu pokwitowania z policji

 

Tą tezę możesz jakoś udowodnić ? Co w przypadku jak zatrzymają DR za brak badań 500 km od domu Mam drałować po wskazane przez Ciebie ksera i/lub kartę ? 8)

 

A jak udowodnić tezę że na badaniu okresowym możesz nie sprawdzać zakresu danych z DR albo PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, którą pozycje cennika masz na myśli, ale żadna mi tu nie pasuje ,,,

Popatrz na poz.4.1 cennika oraz zawarty tam odnosnik... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na poz.4.1 cennika oraz zawarty tam odnosnik

 

Patrzymy na to samo ,a widzimy co innego ,jeżeli brak badań traktujesz jako usterkę to powinieneś wziąć tylko dwie dychy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja z własnego doświadczenia. Mam w swoim zasięgu kilka WK i do prawie wszystkich WK do których robiłem badania za "brak okresowego" czy "pokolizyjne razem z okresowym" z pokwitowania Policji nie było problemów z wyjątkiem jednego WK w którym zarzucono mi że nie mogę z pokwitowania poprawnie wykonać identyfikacji pojazdu i klient ma najpierw przyjechać do nich po PC a dopiero potem na badanie co dla mnie było :shock: ale czytając przepisy doszedłem do wniosku że Pan urzędnik w sumie ma rację bo nie jesteśmy w stanie sprawdzić np. warunków dodatkowych typu (wpis gaz, hak, L ,Taxi itp.) ale z drugiej strony czy pokwitowanie nie jest dokumentem odpowiadającym DR (w sumie na nim jes napisane "w zamian za zatrzymany DR nr itd.). Teraz robię tak że do wszystkich WK robię z pokwitowania a do tego jednego WK jak klient ma kartę pojazdu to wpisuję w uwagach że identyfikacji dokonano na podstawie karty pojazdu nr ..... i jak do tej pory Pan się nie odzywa :x znaczy że to zaakceptował :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan urzędnik w sumie ma rację bo nie jesteśmy w stanie sprawdzić np. warunków dodatkowych typu (wpis gaz, hak, L ,Taxi itp.)

Niekoniecznie ma rację, ponieważ ty wykonując badanie na podstawie zaświadczenia stwierdzisz w zaświadczeniu czy pojazd spełnia poszczególne dodatkowe warunki czy też nie, a klient niech się martwi przy odbiorze DR jak się urzędnik dopatrzy nieprawidłowości i co wówczas się zdarzy.

wyjątkiem jednego WK w którym zarzucono mi że nie mogę z pokwitowania poprawnie wykonać identyfikacji pojazdu i klient ma najpierw przyjechać do nich po PC

Dostałeś może od tego pana na piśmie równoważność dokumentów? Bo dla mnie jak do tej pory nie udało się uzyskać od żadnego przedstawiciela instytucji związanej z poruszaniem się pojazdów co jest równoważne do DR i PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie zaświadczenia stwierdzisz w zaświadczeniu czy pojazd spełnia poszczególne dodatkowe warunki czy też nie
Raz miałem pokwitowanie, gdzie Policjant wpisał warunek dodatkowy hak Czy Policjanci nie mogą, nie chcą, inne ,tych dodatkowych warunków wpisywać ? Zdaje się ze za dużo wymagam Mam już ksera pokwitowań gdzie nie ma numeru VIN czy daty pierwszej rejestracji a Panowie Szlachta (czyt. Diagności) chcą jeszcze co na pokwitowaniu ? Warunki dodatkowe ?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d

Niekoniecznie ma rację, ponieważ ty wykonując badanie na podstawie zaświadczenia stwierdzisz w zaświadczeniu czy pojazd spełnia poszczególne dodatkowe warunki czy też nie, a klient niech się martwi przy odbiorze DR jak się urzędnik dopatrzy nieprawidłowości i co wówczas się zdarzy.

 

Racja . :ok

 

Dostałeś może od tego pana na piśmie równoważność dokumentów?

 

I to wg. mnie jest sedno sprawy co to jest dokument odpowiadający DR ; karta pojazdu, pokwitowanie od policjanta czy od inspektora bo nigdzie nie jest to określone a interpretacje różne a nawet bardzo różne :( jak to w naszym kraju :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oględziny organoleptyczne:porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań. Nie ma tutaj mowy ani żadnego wyboru poza tymi dwoma dokumentami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oględziny organoleptyczne

Oczywiście zgoda.Ale jak robisz na pokwitowaniu to jak widzisz hak,taxi to tego nie

wpiszesz do zaswiadczenia....???? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.