Skocz do zawartości

Pokwitowanie policyjne a Badanie Okresowe


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że zapis w pierwszej kolumnie tegoż rozporządzenia mówi: "Sprawdzenie cech identyfikacyjnych i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie." Jakoś już jest wątpliwość, ponieważ konia z rzędem temu kto wymieni te odpowiadające dokumenty. Nikt nie miał jakoś odwagi (ani WK, TDT, ITS, MI i kto tam jeszcze istnieje...) aby się określił co autor miał na myśli pisząc takowe stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Migi60

    10

  • adam1501

    5

  • winerek

    4

  • JANUSZ60

    4

A 2 kolumna je wymienia... myślę że taka była intencja, co nie zmienia faktu że jak zwykle wersji jest kilka i wszyscy po części mogą mieć rację. Ale i tak 99% robi na pokwitowaniu i jakoś to się tak toczy od "zawsze", zresztą tak najwygodniej - klient nie biega z tablicami po czasówkę, WK ma mniej roboty... ale jak jest dobrze to nie miałbym odwagi jednoznacznie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ konia z rzędem temu kto wymieni te

A gdzie Ty dzisiaj znajdziesz konia....???? :x

ale jak jest dobrze to nie miałbym odwagi jednoznacznie powiedzieć.

Jak byś był pewny ze wszystko dobrze robisz czym byś się martwił... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązujecie problem oplaty ewidencyjnej w przypadku gdy wykonujecie OBT na podstawie pokwitowania z policji. Nie wiadomo np. czy istnieje jeszcze miejsce na wpisanie terminu następnego BT w DR. Część pewnie odpowie że pobiera oplatę w momencie wpisywania BT do DR, ale wowczas trzeba dokonać korekty BT w rejestrze badań a w przypadku drukowania oplaty ewidencyjnej na paragonie lub fakturze korekty paragonu czy faktury za BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidencyjną pobieram tylko w momencie postawienia pieczątki w DR

 

ostatnio 2010 03 03 pobrałem 1 zł za badanie zrobione 2009 12 17

 

wpis w DR

nast OBT 2010 12 17

data 2010 03 03

 

na pobraną OE wystawiam KP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie myślę, tylko dlaczego MI nie określi jakie to dokumenty są równoważne dowodowi rej. Albo niech skreślą ten zapis i będzie że na podstawie DR i PC, i skończy się zamieszanie. Dzięki wszystkim za dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidencyjną pobieram tylko w momencie postawienia pieczątki w DR

 

ostatnio 2010 03 03 pobrałem 1 zł za badanie zrobione 2009 12 17

 

wpis w DR

nast OBT 2010 12 17

data 2010 03 03

 

na pobraną OE wystawiam KP

 

Jak odznaczyłeś taką opłatę w rejestrze badań? ::?

Jeżeli skorygowałeś BT wykonane w grudniu to masz zaległości w OE. :)

Jężeli odznaczyłeś ją 03.03.2010 to ok ale w moim programie nie widzę mozliwości odznaczenia OE z inną datą niż z datą BT. :(

Wystawienie samego paragonu czy KP nie powoduje przypisania OE do konkretnego pojazdu co też jest błędem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w moim programie nie widzę mozliwości odznaczenia OE z inną datą niż z datą BT. :(

To napisz do producenta programu, że nie możesz na tym badziewiu pracować zgodnie z przepisami i niech go poprawi albo go sobie zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odznaczyłeś taką opłatę w rejestrze badań? ::?

Jeżeli skorygowałeś BT wykonane w grudniu to masz zaległości w OE. :)

Jężeli odznaczyłeś ją 03.03.2010 to ok ale w moim programie nie widzę mozliwości odznaczenia OE z inną datą niż z datą BT. :(

Wystawienie samego paragonu czy KP nie powoduje przypisania OE do konkretnego pojazdu co też jest błędem. :(

 

Poprzez korektę, przypisujemy do danego badania, a sama opłata ma bieżącą datę pobrania i zalicza się do bieżącego okresu :)

 

To napisz do producenta programu, że nie możesz na tym badziewiu pracować zgodnie z przepisami i niech go poprawi albo go sobie zabiera.

 

Hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jężeli odznaczyłeś ją 03.03.2010 to ok ale w moim programie nie widzę mozliwości odznaczenia OE z inną datą niż z datą BT. :(

W takim wypadku musisz przejść kurs jasnowidzenia. Oczywiście na koszt producenta programu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jężeli odznaczyłeś ją 03.03.2010 to ok ale w moim programie nie widzę mozliwości odznaczenia OE z inną datą niż z datą BT. :(

W takim wypadku musisz przejść kurs jasnowidzenia. Oczywiście na koszt producenta programu ;)

 

:)::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem pokwitowanie, gdzie Policjant wpisał warunek dodatkowy hak Czy Policjanci nie mogą, nie chcą, inne ,tych dodatkowych warunków wpisywać ? Zdaje się ze za dużo wymagam Mam już ksera pokwitowań gdzie nie ma numeru VIN czy daty pierwszej rejestracji a Panowie Szlachta (czyt. Diagności) chcą jeszcze co na pokwitowaniu ? Warunki dodatkowe ?? :)

 

Nagminnie sie zdarza ze na pokwitowaniu z policjii jest tylko 7 ostatnich znakow numeru VIN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie, skierowanie, mam skierowanie za wydech- przekroczone decybele plus poj. sil. niezgodna z DR.( W DR 1.3 a faktycznie 1.8- zeznanie klienta) w pokwitowaniu pisze niezgodność pojemności z DR .

Jak sprawdzę zgodność pojemności z DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzę zgodność pojemności z DR ?

 

Kod silnika i katalog?

Ustalić pojemność dam radę ale jak sprawdzę zgodność z DR jak mam na badaniu tylko pokwitowanie od policjanta a powodem zatrzymania był niesprawny wydech i niezgodność pojemności z DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak sprawdzę zgodność z DR jak mam na badaniu tylko pokwitowanie od policjanta

A co Cię interesuje jaką pojemnośc ma wpisaną klient w DR...Wpiszesz na

zaświadczeniu to co odczytasz z silnika i dalej niech klient sobie gryzie ten orzech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak sprawdzę zgodność z DR jak mam na badaniu tylko pokwitowanie od policjanta

A co Cię interesuje jaką pojemnośc ma wpisaną klient w DR...Wpiszesz na

zaświadczeniu to co odczytasz z silnika i dalej niech klient sobie gryzie ten orzech...

A jaki wynik badania wg Ciebie Migi60 "P" czy "N" - chyba za szybko myślisz - Pytanie jest jak najbardziej trafione :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.