Skocz do zawartości

CEPIK


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

To nie do końca jak piszesz. Mam problem ze swoja kartą bo jak się Pan Piotr z CEPiKu infolini wypowiedział "mam przecinek w nazwie firmy i ten program nie bedzie u mnie działał, proszę czekań na wyjaśnienie sprawy". Po miesiącu dzwonie i dalej nic nie wiadomo, więc proszę o pismo wyjaśniające w tej sprawie że z ich winy nie mogę nic wysyłać abym miał podkładkę. W rozmowie wszystko mi napiszą oczywiście, a pismo mailowe że proszę o kontakt z MSWiA w celu wyjaśnienia bo to nie ich wina. Dzwonie do ministerstwa tłumacze że ustawa wchodzi a jest taki problem, co sie dowiaduje? "Jeśli sie Pan nie zalogował to nie musi Pan wysyłać żadnych danych", ale mówię że ustawa nakazuje wieć potem mogę mieć konsekwencje, odpowiedz "a ja nie wiem, nie znam się". Dziś będę dalej drążył temat, ale ręce mi opadają... Reszta relacji za niedługo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 455
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    64

  • Psuj

    37

  • ijm

    31

  • DARIO64

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

spory problem
Dla mnie niezrozumiale to jest. Ile osob moglo zablokowac karty mylac pin. Kilka opisywalo, powiedzmy kilkanascie nie opisalo tego na tym forum plus kilkanascie dodajmy. 30 szacunkowo to chyba nie jest wielka skala problemu na +- 2000( na podstawie numeru wyslanego pliku) wysylajacych stacji. Moze przyjalem zle zalozenia. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to czy w stosunku do ilosci wydanych kart bylo tak duzo zablokowan, ze zmusilo ich do wysylania dla wszystkich pin-u admina.

 

nie chodzi o to ile kart zostało zablokowanych, tylko o awaryjne odblokowanie tych kart - podobnie jak w komórce występuje PUK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie skala problemu

 

Ja uważam, że skoro jest 3 dni na wysłanie zestawienia do CEP-a a komuś zablokowała by się karta to zanim otrzymał by PIN administratora, to nie wyrobił by się w czasie z wysłaniem paczki do CEP i dlatego aby uniknąć takich sytuacji do wszystkich SKP zostały wysłane piny administratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie skala problemu.

Problem jest tylko taki, że nie chcą trzymać kilka tysięcy kodów u siebie i woleli to rozesłać klientom ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niezrozumiale to jest. Ile osob moglo zablokowac karty mylac pin
Myślę że mają jakiś inny problem. Miałem taką sytuacje że zablokowałem kartę ponoć przez wpisanie błędnego numeru a jestem w 100% pewny że tak nie było. Pracowałem sam ,jednego dnia wszystko było ok, następnego klapa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astrah napisał/a:

Myślę że mają jakiś inny problem

I z Toba sie zgodze.

 

Kurcze ciekawe co to za problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten nieszczęsny przecinek to musieliśmy składać wniosek o nowy certyfikat /kartę/. Pin administratora do starej karty którą kazano nam odesłać też otrzymaliśmy a Pani z MSWiA tłumaczyła, że w wielu stacjach poblokowało karty i dlatego wszystkim wysyłają. Tylko po co mi PIN do karty którą dawno już mieli u siebie na biurku? Ale taka polska rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawajcie te pliki do CEPa na forum to wyślemy za was :viva:

 

[ Dodano: 16-03-2011, 19:55 ]

No to ładnie, dzisiaj czytnik zrobił mi ZONKA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby dodatkowa praca dla diagnosty się szykowała?

Koniec z cofaniem liczników w samochodach przeznaczonych na sprzedaż. Teraz taki proceder będzie oszustwem – podaje rp.pl.

 

Przestawianie wskaźnika przebiegu samochodu podczas jego sprzedaży ma znaleźć się w kodeksie karnym. Przebieg pojazdu miałby być wpisany do dowodu rejestracyjnego podczas każdego przeglądu technicznego. Inną możliwością jest wpisywanie np. do bazy CEPiK.

 

Zbigniew Wrona, wiceminister sprawiedliwości podkreśla, że podobne rozwiązania funkcjonują już w innych krajach UE. We Francji np. cofanie liczników jest zakazane.

 

- W Niemczech penalizowane są zachowania polegające na wytwarzaniu nieprawdziwych danych dotyczących m.in. liczby dokonanych przez urządzenie pomiarów – dodaje rp.pl.

źródło http://www.hotmoney.pl/artykul/cofanie-licznikow-bedzie-przestepstwem-18744

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj miałem problem z wysłaniem cepa a mianowicie chodziło oto ze wystąpił bład z generacją pliku ponieważ niebyło nr DR, dziwne bo auto było z niemiec bez nr rej więdz i niebyło nr dowodu auto sprowadzone nigdy niemiałem takich problemów. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony na końcu wynika,że sprawozdania nadal nalezy wysyłać a ja sądziłem,że juz nie trzeba.

 

Sprawozdania to nie to samo co dane wysyłane do CEP-a !!!!! Ze sto razy już było mówione. Sprawozdanie dotyczy pobranych opłat ewidencyjnych A do CEP-a wysyłamy dane związane z badaniami technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ostrzeżenie dla użytkowników aplikacji.

 

 

Nie instalujcie Firefox-a w wersji 4.

Nie jest on aktualnie wspierany i nie ma możliwości wysyłania przez tą przeglądarkę danych do CEP-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe ostrzeżenie dla użytkowników aplikacji.

 

 

Nie instalujcie Firefox-a w wersji 4.

Nie jest on aktualnie wspierany i nie ma możliwości wysyłania przez tą przeglądarkę danych do CEP-a.

 

Czyli należy wyłączyć automatyczną aktualizację FIREFOX-A

 

Właśnie w tym momencie to zrobiłem, dzięki PSUJKU za cenną informację ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.