Skocz do zawartości

Wypadek pod Nowym Miastem


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    8

  • JANUSZ60

    8

  • wolf

    6

  • Jacdiag

    6

Jeżeli wszystko było ok to niby czemu miał by być winny. Chodzi tylko o to, że prokurator już zapowiedział, że będą sprawdzać oby dwa pojazdy pod względem technicznym. A nie daj boże gdyby tam coś znaleźli. (odpukane w niemalowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wolne i słucham w tv co mówią i mi ręce opadają jak słucham rzeczoznawcy motoryzacyjnego który mówi o przepisie zabraniającym kategorycznie wyprzedzania we mgle :shock: . To ja się pytam jakim ? Może ja jakiś niedouczony jestem oświećcie mnie.

 

I oczywiście Pan z ITD o badaniach technicznych jakie to są złe i za łapówki a potem mamy co mamy, szkoda gadać i jak my mamy mieć dobrą opinię skoro wszędzie tylko przy każdej okazji Nas oczerniają :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za to ile osób jedzie odpowiada kierowca nie diagnosta.
:ok
A nie daj boże gdyby tam coś znaleźli. (odpukane w niemalowane

A mogą oj mogą.Miałem coś takiego kiedys przerobione z cięzarowego na osobowy/podobno firma specj.w P...../.Siedzenia przymocowane do podłogi śrubami-hacylami o długości ok.10cm.Miał nawet juz wcześniej zaliczone OBT tzn.pieczatkę w DR... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to śruby ???

Oj tez nie masz co robic...Normalne śruby tylko ja tak nazywam w swoim języku w przypadku kiedy za duzo wystaje w miejscu mocowania... ;)

odpowiada kierowca

Pozostaje jeszcze pytanie-kierowca to wlasciciel czy siła najemna...Reszty chyba nie musze pisac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy 18osób powiedzmy po 80kg(75) to daje 1440kg moim zdaniem taki ciężar miał

znaczący udział np. czas rozpędzania w czasie manewru, dodatkowo opony przy takim obciążeniu tez zachowują sie inaczej.Jeżeli wogóle wytrzymały...

 

Powinny być o większej nośności(udzwigu), ciekawe czy diagnosta to sprawdził jak nie to mogą sie do niego dop...

 

Pewnie podzielicie moje zdanie ale kierowca był idiotą że wzioł tylu ludzi, jak ktoś ma T4 niech zobaczy ile tam jest miejsca tam ludzie musieli siedzieć na kolanach innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nawet najbardziej wytrzymałe opony by tu nie pomogły. Ważne by były przystosowane do DMC poj. to spawdza diagnosta a nie zgadywać czy zastosowane opony wytrzymają pomysł jakiegoś drivera żeby zapakować 18 osób do puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nawet najbardziej wytrzymałe opony by tu nie pomogły. Ważne by były przystosowane do DMC poj. to spawdza diagnosta a nie zgadywać czy zastosowane opony wytrzymają pomysł jakiegoś drivera żeby zapakować 18 osób do puszki.

 

 

Tak ,ale mówie o przypadku jakby opony nie były dopasowane do DMC pojazdu, prokurator będzie sie czepał wszystkiego, i wtedy może być problem, chyba że opny są całe i nie były bezpośrednią przyczyną(mimo że są nieodpowiednie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doszło do tragedii to wszyscy cacy, a do tej pory to nikt nie wiedział że takie przewożenie ludzi było codziennością,policja ich nie zatrzymywała?że pracowali na czarno i teraz rodzina została na lodzie też się dopiero dowiedzieli?

Niestety ale przy całym ogromie tragedii wybory się zbliżają,będą szukali winnych wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Dario64, gdzie są służby odpowiedzialne za porządek w tym kraju, ile jeszcze musi zginąć ludzi aby osoby odpowiedzialne za przestrzeganie prawa wzięły się za robotę. Przecież żeby policja wywiązywała się ze swoich obowiązków jak Bóg przykazał to żadnemu kierowcy nie przyszłoby nawet do głowy przewożenie ludzi w takich warunkach i wiele innych podobnych historii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT Powinny być o większej nośności(udzwigu), ciekawe czy diagnosta to sprawdził jak nie to mogą sie do niego dop...

 

a czytałeś opis wypadku :?::shock:

do VW T4, który miał 6 miejsc zapakowało się 18 osób

 

jeszcze by tego brakowalo, by diagnosta odpowiadał za przeładowanie pojazdu na drodze,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie są służby odpowiedzialne za porządek w tym kraju,

Adam w tym przypadku nie zgodze się z Toba do końca..Tak owszem zeby ten człowiek ktory siedział za kierownica wiedzial ze w przypadku kontroli pojazu przez policje kara będzie nieuchronna i dotkliwa to sądze ze tak by nie zrobil/mama na myśli ze tylu ludzi by nie przewoził tym samochodem/.Ale oprócz kontroli słuzb porzadkowych potrzebna jest tez zmiana mentalności ludzkiej tego społeczeństwa a dopiero wtedy moze będa widoczne tego efekty i nie będzie dochodziło do takich sytuacji z jaka mamy do czynienia dzisiaj.A ze przy okazji tego zaczyna sie polowanie na "czarownice"to juz calkiem inna sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie są służby odpowiedzialne za porządek w tym kraju

Adam pomyśl na chłodno. Jakie są szanse, że policja zatrzyma do kontroli taki pojazd? I co mogą kierowcy zrobić? 100 zł mandatu i 1 punkt karny. Tak tylko tyle. A ci co byli wiezieni? To co ślepi? Bydło tak się wozi bo ono nie ma wyboru ale ludzie. Dajcie spokój. A słyszeliście o wypadku na Ukrainie. 42 ofiary w autobusie bo kierowca zignorował sprawną sygnalizację świetlną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dwa to powszechna bieda, która czyni ze ludzie sa skłonni zrobić wszystko dla paru zeta.
:ok Niestety ale tak... :( Osobiście znam takich co nie dośc ze pracuje za 5 zł/godz.to jeszcze na czarno... :!::!::evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.