Skocz do zawartości

Wypadek pod Nowym Miastem


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ każdy z Nas zna podstawowe prawa i przepisy.Czy to akt desperacji zmusza ludzi do takiego zachowania,strach, czy jakoś to bedzie...

 

Każdy z nas zna ,ale wielu jest takich którzy nie znają ,nie chcą znać i nie mają chęci aby chociaż trochę je poznać .Dopiero jak tragedia to wszyscy się zastanawiają dlaczego -czy bieda ma wszystko tłumaczyć -że ktoś zabiera tyle ludzi do małego busika albo szuka stacji która przymknie oko na jego usterki bo on nie ma kasy na jego usprawnienie -a to jedyne jego okno na świat i on tylko do pracy nim jeżdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    8

  • JANUSZ60

    8

  • wolf

    6

  • Jacdiag

    6

A gdyby była lepsza droga np 2 pasmówka to nie miało by to miejsca.

Dziwię się, że nigdy przyczyną nie jest zły stan jezdni..... :x:razz:

W przypadku powyższym, niestety ludzka głupota i lekkomyślność zebrały żniwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ludzka głupota i lekkomyślność zebrały żniwo

 

co nie znaczy, że gdyby były obiecywane od 20-stu lat drogi i tej głupoty nie byłoby mniej ,,,jednak władza u nas ma się ciągle najlepiej,,,szkoda tylko, że muszą wypłacić wysoki zasiłek ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować nad drogami itp. w tym przypadku skumulowały sie głupota ludzka z fatalnym zbiegiem okoliczności i tyle

Tragedia dla rodzin tych którzy zgineli

A jeśli chodzi o tego który badał ten pojazd to w jaki sposób on czy ktokolwiek z nas jest w stanie przewidzieć czy właściciel pojazdu bez względu na markę i typ używa owego samochodu zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem sądzę że nikt

Przykre że tyle ludzi musi zginąć żeby zaczeły sią debaty nad bezpieczeństwem jazdy :shock:

 

[ Dodano: 13-10-2010, 11:00 ]

Coś odnośnie busów :razz:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101013/NEWS01/642495729

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o tego który badał ten pojazd to........

 

Jakie są skutki niefrasobliwości diagnostów? – Na przykład popularny wśród przewoźników mercedes benz sprinter-316 CDI miał w dowodzie rejestracyjnym wpisaną dopuszczalną masę własną 2250 kg i całkowitą 3500 kg, ale był zarejestrowany na 17 osób

W rzeczywistości mercedes był cięższy o ponad pół tony, czyli nie mógł przewozić więcej niż 9 osób.

 

TO chyba nie jest wina przewoźnika :?::shock:

 

 

.......

W stosunku do 28 stacji diagnostycznych inspekcja skierowała wnioski o wszczęcie kontroli przez starostwa powiatowe. W jednym przypadku złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nieważne czy w pojeździe było 18 robotników, równie dobrze mógł być 1 biznesman, ale kierowca w takich warunkach nie miał prawa nawet pomyśleć o wyprzedzaniu.

Ciekawe co by było gdyby z przeciwka zamiast tira jechała matka z dziećmi do szkoły. I czy wtedy mydlono by oczy biedą itp. Nie ma co szukać winnych, winny już niestety nie żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kwiatek

Nihil vovi....Jacek,kiedyś mialem na OBT taką "rozyczkę" w postaci FIATA DUCATO...

Wypisz,wymaluj-"blizniak"/oczywiscie osobowy/ W DR 9 miejsc siedzących...!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem transita - w DR 3 miejsca, z tyłu kanapka 3miejscowa. Kazałem wymontować, klient przyjechał z wymontowana za pół godziny i w twarz mi się śmiał "bo zaraz sobie z powrotem przykręci, bo to tylko 4 śruby..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to o czym mówię ilekroć jest taka sytuacja, na co dzień nikt nie reaguje i staje się to normą a jak stanie się tragedia to rusza "akcja" prędkość, busy, place zabaw, dachy-śnieg, ..... wówczas pytam do znudzenia gdzie są odpowiedzialne służby na co dzień aby eliminować każdy przypadek niezgodności z prawem aby ludziom do głów nie przychodziły pomysły aby zapakować sztukę więcej do auta, .... aby wypracować w społeczeństwie karność i odpowiedzialność za KAŻDE swoje złe postępowanie. Dziś ludzie wiedzą, że nie można ale mają nadzieję, że nikt ich dzisiaj nie skontroluje bo służby śpią do następnej tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do głów nie przychodziły pomysły aby zapakować sztukę więcej do auta

Słyszałeś wczoraj określenie kierowcy autobusu:"na glonojada" tzn.że ludzi jest tyle że się opierają o o szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca wiedział ,że popełnia wykroczenie ,że ma za dużo osób na i to jeszcze na pace.

Gdyby chociaż z tego powodu jechał wolniej, nie szarżował wszystko by było OK.

Bo przecież to nie był jego pierwszy raz , pewnie wczoraj i przedwczoraj też wiózł 18 osób.

Tylko ,że wtedy nie było mgły , może nie wyprzedzał . ........... może ...

 

Nikt z Was nie jechał busem np. w Zakopcu na stojaka.

Ja wróciłem wczoraj z Zakopanego tam tak się jeździ busami.

 

Wina kierującego to: decyzja - wyprzedzam mimo ,że nic nie widzę, mam za dużo na pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie służby strzegące praworządności nauczyły Polaków, że w ostatecznym rozrachunku łamanie prawa jest opłacalne byle robić to na dużą skalę. Nie ściga się łamiących prawo od początku wystąpienia zjawiska a później rozkłada się ręce, że wykroczenie ma już charakter masowy więc nie wiadomo jak z nim walczyć. Tak było np. z firmami transportowymi oszukującymi na paliwie. Te, które kupowały olej napędowy i płaciły podatki poupadały bo nie były konkurencyjne. Te, które kupowały paliwo łamiąc prawo zarobiły duże pieniądze i teraz śmieją się z tych, którzy prawa przestrzegali. Inny przykład to przerabiane busy. Wystarczyło od początku egzekwować prawo i zabierać dowody niedozwolonym przeróbkom i problem by się nie rozwinął. Przykład z dopalaczami jest tak oczywisty, że aż głupio o nim pisać. A przeróbki "anglików"? Producenci mówią, że nie wolno. Ci którzy traktują te słowa z respektem wychodzą na frajerów, a ci którzy to olewają zarabiają kasę i się śmieją bo przecież tylu już tak robi. A takie xenony? Ci którzy respektują zasady bezpieczeństwa na drogach muszą jeździć mrużąc oczy oślepiani przez Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! i, którzy sobie montują chińskie palniki do H4 i ogłaszają światu, że podnieśli poziom bezpieczeństwa bo lepiej widzą drogę. Oni tak. A Policja nie reaguje. I będzie tak dotąd, aż jakiś oślepiony straci orientację i dojdzie do spektakularnej katastrofy i wtedy znowu rozbłyśnie słomiany ogień wzmożonych kontroli. U nas musi dojść do tragedii a w najlepszym wypadku do nadepnięcia na odcisk komuś wysoko postawionemu, aby coś zaczęło się dziać w stronę egzekwowania prawa. A i to na krótko. Przepraszam za może zbyt emocjonalną wypowiedź ale już nie mogę spokojnie słuchać tych gadających z telewizora głów o trudnościach obiektywnych w zwalczaniu niekorzystnych społecznie zjawisk. U nas rzeczywiście się ciężko oddycha... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie służby strzegące praworządności nauczyły Polaków, że w ........... Ci którzy traktują te Przepraszam za może zbyt emocjonalną wypowiedź ale już nie mogę spokojnie słuchać tych gadających z telewizora głów o trudnościach obiektywnych w zwalczaniu niekorzystnych społecznie zjawisk. U nas rzeczywiście się ciężko oddycha...

 

Ale niestety to wszystko prawda :( Teraz Policja i ITD poszumi trochę z busami i autobusami zbierze trochę DR za usterki ( wycieki płynów, braki w oświetleniu, braki młotków, brak napisów o ilości miejsc) i pójdzie info jak to oni dbają o bezpieczeństwo bo 50 % aut było niesprawne. Pamiętam akcję ITD w mojej okolicy jakiś czas temu kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej w kilku Firmach zabrali ileś tam dowodów przeważnie za usterki które opisałem wyżej skontrolowali w sumie ok. 30 autobusów i chyba zabrali 14 DR ale w gazecie napisali, że 40 % pojazdów było niesprawnych. Pewnie że było, ale jakiej wagi były to usterki w porównaniu do innych o wiele bardziej poważnych. I nie mówię, że nie mieli racji bo usterka to usterka i ja też na OBT ich za to "punktuję" ale chodzi mi o co innego. Wszystkie te służby chwalą się jaki to oni super sprzęt mają, tylko jak przyjdzie do kontroli to albo nie umieją go użyć albo co gorsza nie chce im się go wyjąć, wolą obejść pojazd dookoła i zabrać DR za duperelę nie sprawdzając innych ważnych rzeczy, ważne żeby statystyka była a potem zjawia się taki pojazd na SKP i powód zatrzymania np. pęknięta szyba ale o luzie w układzie kierowniczym ani słowa bo Panu kontrolującemu się nie chciało lub nie wiedział jak sprawdzić. Też się rozpisałem cóż takie to Państwo jest takie Nasze piekiełko :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, gdyby była dwupasmówka to uniknąć można by było tego
Naprawdę tak uważasz? Czy na autostradach nie dochodzi do karamboli we mgle?

 

Tak uważam, na pewno nie miało by miejsce zderzenie czołowe.

Wyprzedzanie na 2 pasmówce jest manewrem znacznie łatwiejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, gdyby była dwupasmówka to uniknąć można by było tego
Naprawdę tak uważasz? Czy na autostradach nie dochodzi do karamboli we mgle?

 

Tak uważam, na pewno nie miało by miejsce zderzenie czołowe.

Wyprzedzanie na 2 pasmówce jest manewrem znacznie łatwiejszym.

Moje pytanie wziąłeś zbyt dosłownie. Ja wiem, że wyprzedzanie na dwupasmówce jest łatwiejsze. Mnie chodziło o to czy znajdujesz wytłumaczenie dla kierowcy tego busa w tym, że droga była wąska? Bo ja nie. Dla mnie to jest przykład skrajnej nieodpowiedzialności. Jeśli jedziemy po wąskiej drodze i we mgle to zachowujemy się tak jak nakazują warunki. Wyobraź sobie że na miejscu tego VOLVO mógł jechać ostrożnie ktoś Ci bliski. Nadal tłumaczył byś kierowcę busa? A mógł tam jechać drugi taki sam bus i wtedy liczba ofiar mogła być dużo większa. Każdy kto znalazłby się przed maską Volkswagena jakimś mniejszym autem też by zginął z powodu szaleńca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.