Skocz do zawartości

Wypadek pod Nowym Miastem


Stoned44

Rekomendowane odpowiedzi

"Polska to dziki kraj"

W Policji totalny brak pieniędzy.Drogi przepełnione szrotem.Nasza mentalność,przyzwyczajenie do starych czasów że badanie techniczne to tylko pieczątka w DR.

Przy głośniejszych zdarzeniach drogowych robi sztuczną atmosferę naszej poprawności,rzetelności.Że teraz to już będzie inaczej...

Ciekawe ile czasu musi upłynąć żebyśmy wszyscy to zrozumieli...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    8

  • JANUSZ60

    8

  • wolf

    6

  • Jacdiag

    6

Nie zgadzam się, żeby brak prewencji ze strony policji tłumaczyć brakiem pieniędzy. Mieszkam w dosłownie "zasranym" przez psy miasteczku, bo policjantowi nie chce się przejść 400 m do rynku, ludzie parkują gdzie i jak chcą, pod zakazami notorycznie pozostawiane samochody na awaryjnych. Gdyby się Pan władza przeszedł i parę razy wszedł w psią kupę, to może zaczął by zwracać ludziom uwagę. Sama obecność policjanta budzi respekt, nie trzeba karać wystarczy po prostu być. A wielkie "akcje" raz na kilka miesięcy kompletnie nic nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile czasu musi upłynąć żebyśmy wszyscy to zrozumieli...?

Pokolenia,pokolenia...a ile tych pokoleń to niestety nie wiem...

A wielkie "akcje" raz na kilka miesięcy kompletnie nic nie dają.
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie zgadzam się, żeby brak prewencji ze strony policji tłumaczyć brakiem pieniędzy."

 

 

Miałem na myśli oddział ruchu drogowego Policji.Gdzie "czasami" brakuje paliwa na wyjazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zulus1980 napisał/a:

Ciekawe ile czasu musi upłynąć żebyśmy wszyscy to zrozumieli...?

 

Pokolenia,pokolenia...a ile tych pokoleń to niestety nie wiem...

 

58 osób przewoził w kursowym busie marki mercedes 49-letni kierowca. W dowodzie rejestracyjnym pojazd miał wpisane 31 osób. Busa zatrzymali do rutynowej kontroli policjanci ruchu drogowego z Kielc, na terenie gminy Górno :shock:

 

http://www.tvn24.pl/-1,1677816,0,1,upchal-w-busie-27-osob-za-duzo,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, gdyby była dwupasmówka to uniknąć można by było tego
Naprawdę tak uważasz? Czy na autostradach nie dochodzi do karamboli we mgle?

 

Tak uważam, na pewno nie miało by miejsce zderzenie czołowe.

Wyprzedzanie na 2 pasmówce jest manewrem znacznie łatwiejszym.

Moje pytanie wziąłeś zbyt dosłownie. Ja wiem, że wyprzedzanie na dwupasmówce jest łatwiejsze. Mnie chodziło o to czy znajdujesz wytłumaczenie dla kierowcy tego busa w tym, że droga była wąska? Bo ja nie. Dla mnie to jest przykład skrajnej nieodpowiedzialności. Jeśli jedziemy po wąskiej drodze i we mgle to zachowujemy się tak jak nakazują warunki. Wyobraź sobie że na miejscu tego VOLVO mógł jechać ostrożnie ktoś Ci bliski. Nadal tłumaczył byś kierowcę busa? A mógł tam jechać drugi taki sam bus i wtedy liczba ofiar mogła być dużo większa. Każdy kto znalazłby się przed maską Volkswagena jakimś mniejszym autem też by zginął z powodu szaleńca.

 

Zgadzam się z Tobą, głupota kierowcy to jedno (nie bronię go), inne czynnik to drugie (m.in. drogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kierowców nie tlumaczy z ich bezmyślności, ale może gdybysmy zarabiali normalnie to nikt nie podróżowały w takich warunkach. Takie wypadki zdazają się w biednych krajach, może politycy powinnni pomyśleć o normalnych warunkach (płacach) jeśli przeciętny polak będzie biedny to akcje policji nic nie zmienią dalej będziemy podróżowali w takich warunkach nie dlatego że lubimy, dlatego ze tylko na taką podróż nas stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może politycy powinnni pomyśleć o normalnych warunkach (płacach)

 

przecież pomyśleli,,, co prawda na razie dla siebie , ale może kiedyś, jeśli coś im zostanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kierowców nie tlumaczy z ich bezmyślności, ale może gdybysmy zarabiali normalnie to nikt nie podróżowały w takich warunkach. Takie wypadki zdazają się w biednych krajach, może politycy powinnni pomyśleć o normalnych warunkach (płacach) jeśli przeciętny polak będzie biedny to akcje policji nic nie zmienią dalej będziemy podróżowali w takich warunkach nie dlatego że lubimy, dlatego ze tylko na taką podróż nas stać

 

dokładnie takie wypadki zdarzają się w krajach tzw trzeciego świata, nikomu nie ubliżając, ale i nasze przepisy są też konstruowane jakby to robił ktoś właśnie stamtąd.

a swoją drogą u nas pokazówki są w dalszy ciągu popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i nasze przepisy są też konstruowane jakby to robił ktoś właśnie stamtąd.

 

to nie jest wina złych przepisów, lecz pójścia policji na łatwiznę, by robić kasę małymi nakładami, tanim kosztem,,,

policja woli Cię skasować za przekroczenie prędkości o 25 km/h na pustej drodze, niż ścigać gówniarzy palących gumy na zatłoczonych rondach np.

tak jest wszędzie; dzieci Romów mogą pić piwo w dzień przy głównej ulicy i nikomu to nie przeszkadza, bo z nich nie ma kasy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście masz rację, ale to na jakich przepisach pracujemy, inne grupy zawodowe wcale nie mają lepiej, powoduje że ludzie kombinują jak tu zrobić, żeby zarobić, a to że omijają przepisy co z tego jak i tak nikt się tym nie przejmuje dopóki coś się nie wydarzy.

Ostatni przykład, tak ludzi wozili i wożą od dawna, ale jak zdarzył się wypadek jest pokazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.