Skocz do zawartości

Busy - temat bumerang


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Do Nas na początku szału zaczęły przyjeżdżać, ale szybko im się odechciało :evil:

i nie wyobrażam sobie rolek bez wagi, ale to pewnie kwestia przestawienia się.

A porównując wagę z rolek do wagi z amortyzatorów to ta pierwsza wypada jednak korzystniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Tytus

    9

  • Psuj

    8

  • Qnick

    5

  • duchu

    5

Top Posters In This Topic

nie wyobrażam sobie rolek bez wagi

 

Niewątpliwie to duże ułatwienie w ocenie skuteczności układu hamulcowego w ciężarówkach a i podczas BT innych pojazdów ta opcja często jest przydatna. Szkoda tylko, że waga w rolkach tak dużo kosztuje (do Mahy IW7 trzeba dopłacic kilkanaście tys. zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że waga w rolkach tak dużo kosztuje (do Mahy IW7 trzeba dopłacic kilkanaście tys. zł).

 

No niestety sporo chcą a by się bardzo przydała właśnie w takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem gościa na SKP z zapytaniem czy mogę mu zrobić badanie autobusu na 100km/h. Ja pytam jakiego? A on zaczyna Ford Transit 12 miejsc przerobiony w porządnej firmie. Jak mu wymieniłem co jest wymagane to on się podrapał po głowie i stwierdził, że spróbuje za tym pochodzić :evil: . Mówie mu: zdemontować kilka foteli i zrobić zmiany na osobowy, to i 140km/h będzie dozwolone :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to on się podrapał po głowie i stwierdził, że spróbuje za tym pochodzić

 

I pochodzi od jednej do drugiej SKP aż znajdzie co chce - niestety :(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spraw z z autobusami typu MB Sprinter nie wyglada tak wesoło. U nas w Nowym Targu zatrzymano 20 DR. Odbywało się to w ten sposb że jeden sam. ITD jeździł po mieście i kierował na wagę, jechał nimi i po zważeniu zatrzymywał DR. Prablem robi się dopiero przy odbiorze DR z WK, bo ITD kontroluje na jakiej podstawie wydawane są DR. Z tego co mi wiadomo to mają już 1 diagnoste który rok temu dopuścił zmiane z sam. cięż. na autobus, a terz pdniósł mu mw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu winni diagności ciekawa sprawa ?

 

Ciekawe czy tylko Ci którzy zarejestrowali to jako busy czy Ci co robili ostatnie okresowe albo i jedni i drudzy :) Tylko jak taki diagnosta ma zważyć pojazd, jak nie ma wagi legalizowanej, wiem niektórzy z Was mają w rolkach ale ja np. nie mam i muszę się podpierać opiniami rzeczoznawców, kwitami z wag. Mogę sobie tylko zważyć na urządzeniu do amortyzatorów i to tylko małe auta do 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się podpierać opiniami rzeczoznawców, kwitami z wag.

i to jest poważny problem, moim zdaniem stacja z urzędu powinna mieć legalizowaną wagę. Inną sprawą jest kwota za takową. Jak można polegać na wadze określonej przez pana Romka ze złomu, chyba że w adnotacjach na dole pisze o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań(wiem że to utopia, ale...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że w adnotacjach na dole pisze o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań(wiem że to utopia, ale...)

 

Hmm... a czemu nie? Można napisać gotowy wzór w który pan Romek ze złomu ma wpisać odpowiednią masę i dołączyć kwit z wagi. Dawało by się to klientowi przed badaniem jako dokument który ma nam dostarczyć wypełniony i już. Jutro coś skrobnę i wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to biorą do tylko tych co dopuszczali po zmianie.

Przy okresowych sprawdzamy wage i od początku roku tych kwitów wagowych się już troche uzbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można napisać gotowy wzór w który pan Romek ze złomu ma wpisać odpowiednią masę i dołączyć kwit z wagi.

 

Słowo się rzekło - kobyłka u płotu. Oceńcie i dajcie znać czy zmienić coś w tym oświadczeniu czy może być :)

Waga pojazdu..pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regułka o odpowiedzialności karnej na tym dokumencie będzie podważona przez każdego bystrego prawnika w razie W. Aby oświadczenie KK było skuteczne, musi być prawidłowo odebrane (a więc przez uprawniony organ czy instytucję)... nie ma tak hop siup z tymi oświadczeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regułka o odpowiedzialności karnej na tym dokumencie będzie podważona przez każdego bystrego prawnika w razie W. Aby oświadczenie KK było skuteczne, musi być prawidłowo odebrane (a więc przez uprawniony organ czy instytucję)... nie ma tak hop siup z tymi oświadczeniami...

 

Czyli? Bo na stronie BIP-u u Ciebie jest

Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowych lub innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustwy zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 na podstwie art 233 paragraf 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 Kodeks karny (Dz.U. Nr 88 poz. 553 z późn. zm)

Tak samo jak i w innych BIP-ach?

 

To jaki zapis proponujesz? Poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze starostwo rozesłało pismo, w którym stwierdziło że niedopuszczalne jest aby podczas badania technicznego pojazdu (okresowego przed pierwszą rejestracją w kraju) opierać się na danych zawartych w zagranicznym dokumencie rejestracyjnym (to a propos masy własnej autobusu sprowadzonego) i zaleca ważenie. Mamy w mieście jedną wagę ale wagowy powiedział, że nic nam nie będzie potwierdzał po ważeniu i jak nam się nie podoba to nie musimy do niego przyjeżdżać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak i w innych BIP-ach?

 

To jaki zapis proponujesz? Poprawię.

 

To nie jest tak Psuj, że druk jest nieodpowiedni. Druk jest drukiem, ale podpisany powinien być wyłącznie w obecności pracownika tej instytucji, gdzie przepisy prawa nakładają obowiązek składania takich oświadczeń. Pracownik taki opatruje wtedy takie oświadczenie klauzulą "złożono w mojej obecności" + data, podpis (po odpowiednim zwróceniu uwagi na sankcje itd.). Oświadczenia takie wolno odbierać tylko w takich przypadkach, kiedy przepis prawa tego wyraźnie wymaga. W innych wypadkach zasadniczo nie. Jako ciekawostkę dodam, że np. na początku rozp.o rejestracji w każdym miejscu, gdzie klient miał składać jakieś oświadczenie była mowa o oświadczeniu KK. Jednak z biegiem czasu znowelizowano rozp. i w prawie każdym miejscu (jest bodajże jeden czy dwa wyjątki) zamieniono ten wpis na rzecz "zwykłych" oświadczeń.

Ale spoko - nie widzę w tym nic złego, że ta klauzula tam jest - na pewno nie zaszkodzi. Po prostu trzeba się tylko liczyć z tym, że "Zenek z wagi" nie do końca będzie związany tym kwitem w razie W...

 

Tak jako laikowi powiem Wam, że przy wielu urządzeniach na SKP, których obecność uważam za co najmniej dyskusyjną, trochę dziwi, że tak podstawowego instrumentu jaka waga nie ma obowiązkowym wyposażeniu przynajmniej OSKP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Hmm... a czemu nie? Można napisać gotowy wzór w który pan Romek ze złomu ma wpisać odpowiednią masę i dołączyć kwit z wagi. Dawało by się to klientowi przed badaniem jako dokument który ma nam dostarczyć wypełniony i już. Jutro coś skrobnę i wrzucę na forum.

 

Ryzykowna teoria - nie widze gdziekolwiek w ustawie niczego o dopuszczeniu do ruchu pojazdu zwazonego u pana Romka na jego zlomowej wadze. Zupelnie pomijajac fakt ze byc moze pan Romek nie wielblad i pic musi a na to potrzebne sa bilety -bilety NBP. Ktore to mozna panu Romkowi zaproponowac za stosowne zaswiadczenie.

I zgadnijcie do kogo pojda Ci z ITD jak auto wroci do ruchu.

I nie wiem dlaczego skupiliscie sie na tej wadze pojazdow skoro nie spelniaja one innych WT. Do stwierdzenia czego nie trzeba uslug pana Romka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie spelniaja one innych WT
Mnie to też zastanawia, że przy tylu artykułach i wywiadach na temat busów przerobionych z "blaszaków" nikt z ITD lub Policji nie zająknął się nawet na temat foteli montowanych w punktach mocowania wykonanych poza wytwórnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze gdziekolwiek w ustawie niczego o dopuszczeniu do ruchu pojazdu zwazonego u pana Romka na jego zlomowej wadze.

 

Ale w rozporządzeniu jest dopuszczalne ustalenie wagi poprzez zważenie pojazdu. jest to zapisane w tym moim pisemku.

 

Zupelnie pomijajac fakt ze byc moze pan Romek nie wielblad i pic musi a na to potrzebne sa bilety -bilety NBP.

 

klient ma mi dostarczyć kwit z wagi. Koszta są jego tak samo jak z opinią rzeczoznawcy.

 

I nie wiem dlaczego skupiliscie sie na tej wadze pojazdow

 

Temat wagi wyszedł przy okazji i jest to mój sposób na ten problem. Zresztą dzisiaj już klient otrzymał ode mnie taki świstek i śmigał na wagę (przerabiał przyczepę beczkowóz na wywrotkę)

 

 

Ale spoko - nie widzę w tym nic złego, że ta klauzula tam jest - na pewno nie zaszkodzi. Po prostu trzeba się tylko liczyć z tym, że "Zenek z wagi" nie do końca będzie związany tym kwitem w razie W...

 

 

Ok. myślałem, że masz duże zastrzeżenia co do tego.

 

Tak jako laikowi powiem Wam, że przy wielu urządzeniach na SKP, których obecność uważam za co najmniej dyskusyjną, trochę dziwi, że tak podstawowego instrumentu jaka waga nie ma obowiązkowym wyposażeniu przynajmniej OSKP...

 

To nie taka prosta sprawa. Waga by musiała być ogromna (naczepy) chyba, żeby zastąpić ją taką mierzącą jedną oś (ITD takie ma) ale sama infrastruktura przy nawet takiej wadze jest nie taka prosta.

 

Zwróć uwagę, że nawet krokodyle nie ważą już na byle parkingu. Mają specjalnie wykonane miejsca przy drogach , spełniające odpowiednie warunki do pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

nikt z ITD lub Policji nie zająknął się nawet na temat foteli montowanych w punktach mocowania wykonanych poza wytwórnią.

 

To akurat proste - mamy taka rzeczywistosc ze przepisy traktowane sa wybiorczo.

I tak pan z ITD w dniu dzisiejszym otrzymuje wage i zadanie zatrzymania min 20 DR oraz pochwalenie sie tym mediom.

I pan to robi - bo jest w sluzbie i ma za zadanie wypelniac rozkazy. I przestrzegac wlasnie tego przepisu.

Podobnie jak Policja i Straz Miejska.

BTW ciekawe co robi jak trafia pojazd z jakze popularnym wpisem G=0 kg :)

No bo to ewidentny blad urzednika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW ciekawe co robi jak trafia pojazd z jakze popularnym wpisem G=0 kg

 

Jak będzie pieczątka z SKP z okresowego to ścigną diagnostę bo najłatwiej, a jak DR będzie czysty bez pieczątek to nie zrobi nic bo urzędnikowi nie cofną uprawnień co najwyżej go naganą ukarzą ale dalej będzie pracował.

 

Po zarejestrowaniu nowego autobusu (DMC 4600kg i 20 miejsc) na 3 lata przez WK już mnie nic nie zdziwi, a na pytanie kto by poniósł konsekwencję w razie wypadku otrzymałem odpowiedź - kierowca :twisted: a nie urzędnik który strzelił taki numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.