Skocz do zawartości

Gdzie obowiązuje "nowela"


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ciekawe, gdzie wprowadzili " interpretacje MI" BT po zatrzymaniu przez policje. W województwie opolskim tylko w Prudniku. Reszta czeka na dowołania do MI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    22

  • IVVO

    16

  • max72

    8

  • Olga

    5

Top Posters In This Topic

Witam. Ciekawe, gdzie wprowadzili " interpretacje MI" BT po zatrzymaniu przez policje. W województwie opolskim tylko w Prudniku. Reszta czeka na dowołania do MI

Wrocław prowadzi :cool:

Dziś odesłałem klienta i wrócił na TTR z PC.

Pytał w WK dlaczego diagnosta mu odmówił badania, to odpowiedzieli że prawidłowo bo w przeciwnym razie miałby z nimi do czynienia :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na razie robimy "po staremu" jednak jestem ciekawy jak ktoś z naszej stacji pójdzie odebrać dowód do starostwa w którym nowela już funkcjonuje, czy nie przyślą paszkwila jacy to my jesteśmy niedouczeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w łodzi na razie cisza, zresztą z przyczepkami też była cisza i chyba dobrze na tym wyszliśmy, poza tym interpretacja jak widziałam była skierowana chyba tylko do wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieć o OBT każdemu się może zdażyć.Choć nie powinno.Firma z Wrocławia działa w Bydgoszczy no masz babo placek policja zatrzymała DW za brak OBT.To wysyłam klienta po PC do Wrocławia.Jestem Ciekawy jego miny?Sądzę że prawo powinno umożliwiać pobranie PC w najbliższym WK w takim przypadku.To było by bardzo mobilizujące dla zapominalskich o OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że w Pcimiu Dolnym nie powinna obowiązywać?

 

powinna obowiązywać wszędzie lub nigdzie, tj, pismo powinno iść rozdzielnikiem do wszystkich WK a nie ktoś pokątnie się dowiaduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że celowo nie dają rozdzielnika do wszystkich WK, tylko wysyłają do jednego dwóch i patrzą co się będzie działo, zawsze łatwiej wycofać interpretację z dwóch niż z całej Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety umnie obowiązuje :(

Dzisiaj robiłem takie 2-a auta a ileeeeeeeee się nasłuchałem ło Matko :x

Chore to normalnie jest :razz:

 

ale zgodne ze stara rzymską zasadą:

"zabić tego posłańca który złą wieść ogłasza" :evil:

 

Ja tam wyciągam pisemko z WK i czytam klientowi co lepsze cytaty.... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mieliście "pozdrowienia " z WK w których nowela działa i jak to się skończyło, bo mój BOSS z WK powiedział że stanie za nami murem, i jeszcze jedno co ze zwrotem keszu ewentualnym za badanie które inni nie chcą przyjąć - to może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyciągam pisemko z WK i czytam klientowi co lepsze cytaty.

nasz WK taki wylewny nie jest, pisma okólne które przychodzą nic rzeczowego nie wnoszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz, klientowi np. z Krakowa Policja zatrzymuje DR w Kołobrzegu za brak OBT. Policjant musi odesłać ten dowód do Krakowa i jak myślicie, co zrobi ten właściciel - wykona OBT w Kołobrzegu, wróci do Krakowa po DR i z powrotem dyma na SKP w Kołobrzegu po stempel, czy jedzie na pokwitowaniu do domciu i badanie wykonuje w Krakowie :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale i tak musi jechac do krakowa po PC bona pokwitowaniu mu nie zrobia badania

 

Dla "swojego" WK robię na pokwitowaniu policji, takie nieoficjalne porozumienie ale dla innego już nie, chociaż znam SKP, które wykonują OBT po zatrzymaniu DR bez względu gdzie to zaświadczenie ma być dostarczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba czeka nas "szara strefa" badań, żeby dojechać jakoś z tego Kołobrzegu do Krakowa- znajdą się tacy którzy się dogadają żeby zrobić badanie "na pokwitowanie" aby móc dojechać do domu w miarę legalnie. Czy ta nowela wpłynie na bezpieczeństwo-raczej nie. Jakoś i tak trzeba będzie dojechać do swego WK bez przeglądu. Nie wyobrażam sobie iż ktoś będzie płacił za lawetę-albo się dogada albo pojedzie bez przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "swojego" WK robię na pokwitowaniu policji, takie nieoficjalne porozumienie ale dla innego już nie

No widzisz wic jak ktoś np. z Kołobrzegu przyjedzie na OBT na pokwitowaniu też go odeślesz po PC i tak kółko sie zamyka. Dla mnie to troche niezrozumiałe bo przecierz policjant swoim podpisem kwituje że reszta danych pojazdu zgadza się z zapisami w DR tylkoże nie kazdy wozi np. ze soba dokumenty na urządzenia podlagajace dozorowi technicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego staram się określić starostw żeby nie dać d..... Może też komuś to się przyda

 

okreslic starostwo hmmm... na woim gruncie jakCi pozwola to mozna po cichu robic alw w innym urzędzie niewiesz na kogo trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.