Skocz do zawartości

Gdzie obowiązuje "nowela"


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

czy jedzie na pokwitowaniu do domciu i badanie wykonuje w Krakowie :?: .

 

Oczywiście, że jedzie do domu, bo zapewne pokwitowanie ma ważne na 7 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    22

  • IVVO

    16

  • max72

    8

  • Olga

    5

Top Posters In This Topic

I to też jest paranoja - brak badań technicznych - dopisek dojazd do stacji diagnostycznej - termin zezwolenia- 3 do 7dni - a w tym czasie kolizja / czy termin zezwolenia jest równoznaczny z tym że pojazd jest sprawny technicznie/ mój znajomy miał taki wypadek sprawa o odszkodowanie ciągnie się już dwa lata

 

[ Dodano: 24-01-2012, 21:07 ]

Dlaczego staram się określić starostwa- oficjalnie pismo MI do nas nie dotarło- więc pracujemy po "staremu" i w obecnej chwili już wiem iz pokwitowanie z nr rejestracyjnym OPR.., DW.., D.... może powodować problemy i takiego petenta kieruję do swojego WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to też jest paranoja - brak badań technicznych - dopisek dojazd do stacji diagnostycznej - termin zezwolenia- 3 do 7dni - a w tym czasie kolizja / czy termin zezwolenia jest równoznaczny z tym że pojazd jest sprawny technicznie/ mój znajomy miał taki wypadek sprawa o odszkodowanie ciągnie się już dwa lata

Dlaczego dwa lata?

Przecież dopuszczenie do ruchu miał od policji :evil:

 

 

Dlaczego staram się określić starostwa

Nie wiem czy to bedzie takie proste.

We Wrocławiu jest WK urzędu miejskegoi i WK starostwa powiatowego.

Z powiatowego klient przyjechał na OBT z potwierdzeniem danych na zaświadczeniu z WK zamiast z PC i TTR... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mamy Panowie przepisy niestety musimy cierpieć my Diagności .Miałem Pana ze Szczecina zabrała Policja DR za brak badan .Kolega zadzwonił do wydziału klienta czy akceptuja OBT na pokwitowaniu bo klient ma zabrany DR odpowiedz padła tak ,kolega wykonał OBT za dwa dni telefon na jakiej podstawie Pan wykonał? jak się skończyło nie wiem, klient nie wrócił i tak to jest jak sie nie zrobi,wyśle się klienta do WK to wydział Pan wymyślasz i tak się kręci karuzela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Miałem Pana ze Szczecina zabrała Policja DR za brak badan .Kolega zadzwonił do wydziału klienta czy akceptuja OBT na pokwitowaniu bo klient ma zabrany DR odpowiedz padła tak

Normalka ...Przeciez ja osobiscie tak robie i 0 uwag z strony WK... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "dotknięci" nowelą- jak rozwiązujecie problem z cepikiem - niedługo też ona mnie dopadnie- jeśli badanie na TTR+PC to po powrocie petenta po wbicie w DR jest niezgodność nr rejestacyjnego i dowodu- nie znam jeszcze tej procedury- poprawiacie w badaniu w rejestrze wcześniejszym a może WK wpisuje i pobiera cepik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "dotknięci" nowelą- jak rozwiązujecie problem z cepikiem - niedługo też ona mnie dopadnie- jeśli badanie na TTR+PC to po powrocie petenta po wbicie w DR jest niezgodność nr rejestacyjnego i dowodu- nie znam jeszcze tej procedury- poprawiacie w badaniu w rejestrze wcześniejszym a może WK wpisuje i pobiera cepik

 

Jaka niezgodność :shock:

Badanie pojazdu zostało wykonane właśnie dla TEGO pojazdu.

W przypadku OBT wykonanego na TTR nie ma żadnego powodu żeby nie dokonać korekty /z opisem w uwagach/ NR REJ tego OBT na NR REJ który jest w DR do którego wpisujemy TNOBT.

Wtedy w CEPIKu nr rej pojazdu odpowiada temu który jest w DR i od którego pobrano opłatę na CEPiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy bez względu na fantazje która towarzyszy interpretatorom przepisów obowiązuje nas przede wszystkim ustawa.

 

Art. 81. 11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3—5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

2) skierowany przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu:

a) w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji.

b) jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym, lub narusza wymagania ochrony środowiska;

Badania w innym celu jak choćby badania okresowego skierowanego przez starostę na innych tablicach i PC, diagnosta wykonuje na własne ryzyko i jest to niezgodne z ustawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pierwszy raz jesteśmy zmuszeni kombinować z rejestrem. Do tej pory ewentualnie zmiana DR i koniec. System informatyczny przełknie wszystko, ale czy do końca jest to legalne. Jak kiedyś prowadziliśmy wpisy w książkę to taki wpis od razu rzucił by się w oczy kontrolującemu i pytanie -na jakiej podstawie prawnej zostało to poprawione- ja takiej nie znalazłem. System to przykryje i wszystko wygląda ładnie. Ale czy do końca. Popieram PRAKTYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badania okresowego skierowanego przez starostę na innych tablicach i PC, diagnosta wykonuje na własne ryzyko i jest to niezgodne z ustawą.

 

A można zrobić okresowe bez tablic i DR? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś prowadziliśmy wpisy w książkę to taki wpis od razu rzucił by się w oczy kontrolującemu i pytanie -na jakiej podstawie prawnej zostało to poprawione- ja takiej nie znalazłem. System to przykryje i wszystko wygląda ładnie.

 

A jak się przeprawiało z N na P w rejestrze już zapomniałeś.

Ładnie też to nie wyglądało a dzisiaj jest to już wogóle niezgodne z prawem.

 

 

Panowie pierwszy raz jesteśmy zmuszeni kombinować z rejestrem. Do tej pory ewentualnie zmiana DR i koniec. System informatyczny przełknie wszystko, ale czy do końca jest to legalne.

 

To juz sprawa dla informatyków jak w takiej sytuacji dokonywać tej poprawki zeby nie robić tego przez korektę.

Natomiast pozostawianie NR REJ tymczasowego jest bez sensu bo numery te się powtarzają.

Podczas gdy DBT na TTR nie ida do CEP, tak te z OBT ida i od nich jest pobrana opłata.

Jak to wyglada w CEP nie wiem ale ciekawe jak to jest gdy pod tym samym NR REJ mają iles badań okresowych.

Wyszukiwarka w naszych programach stacyjnych też potrafi się gubić gdy jest kilka badań na ten sam nr rej.

 

[ Dodano: 25-01-2012, 11:54 ]

badania okresowego skierowanego przez starostę na innych tablicach i PC, diagnosta wykonuje na własne ryzyko i jest to niezgodne z ustawą.

 

A można zrobić okresowe bez tablic i DR? 8)

 

Biorąc to pod uwagę, wygląda na to, że lepiej jest zrobić bez DR, niż na PC,

W ustawie, wprost nie ma takiego zakazu... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ Dodano: 25-01-2012, 11:54 ]

badania okresowego skierowanego przez starostę na innych tablicach i PC, diagnosta wykonuje na własne ryzyko i jest to niezgodne z ustawą.

 

A można zrobić okresowe bez tablic i DR? 8)

 

Biorąc to pod uwagę, wygląda na to, że lepiej jest zrobić bez DR, niż na PC,

W ustawie, wprost nie ma takiego zakazu... :mrgreen:

 

I do tego bym się przychylił i na tym poprzestał, bo im głębiej w las tym ........

Jest jeszcze skierowanie z policji a i tak diagnosta wystawia zaś. a potem wpis w DR i w prosty sposób mozna wszysko sprawdzić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc to pod uwagę, wygląda na to, że lepiej jest zrobić bez DR, niż na PC,

 

Najlepiej to z PC ale na stałych TR 8)

 

To już w którejś z dyskusji nt temat też proponowałem.

Blakop też potwierdzał że są prawne podstawy do wydania PC na stałe TR.

To wtedy znowu zaczęło się wałkowanie nalepki kontrolnej...

 

Natomiast należy zwrócić uwage, że w nowelizacji przepisów o przeprowadzaniu badań

identyfikacja pojazdu jest na podstawie DR lu PC i wyleciało słynne "lub odpowiadajacym mu dokumencie".

Wygląda na to że po wejściu tej nowelizacji pozostanie tylko DR lub PC jako podstawa do przeprowadzania BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troszeczkę zeszliśmy z tematu postu. U wujka GOOGLE znalazłam telefony 10 starostw do których zadzwoniłem w sprawie "noweli" W jednym tylko wiedzieli o czym mówię reszta naczelników traktowała moje pytanie jak jakiś żart.Więc tak do końca nie wiem czy my sobie sami chwilowo nie robimy problemu gdyż starostwa o tym w ogóle nie wiedzą lub czekają na konkretną odpowiedz żeby nie było jak z przyczepkami SAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "dotknięci" nowelą

 

nie nowelą tylko interpretacją

 

Blakop też potwierdzał że są prawne podstawy do wydania PC na stałe TR.

 

w Łodzi w przypadku braku wpisu np. GAZ w DR i braku BT klient wysyłany jest do WK odpiera PC z wpisem np. GAZ i na stałych TR przyjeżdża na BT no i później oczywiście powrót po "stempelek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam znajomego diagnostę z niemiec z którym czasami pogadamy o naszej pracy i wierzcie mi zastanawiam czy nie lepiej było by wywalić te wszystkie nasze przepisy, wysłać jednego kumatego np. do niemiec żeby przepisał ich kodeks drogowy i akty wykonawcze w których nie na "i" "lub" "albo". Oni nad tymi przepisami pracowali od wielu lat a nasi próbują coś zklecić i przestaje to obowiązywać za czym zdążą to wydrukować albo w między czasie jest 20 interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym tylko wiedzieli o czym mówię reszta naczelników traktowała moje pytanie jak jakiś żart

 

Do nas pismo o tej sprawie dotarło poprzez WK.

Nie sądze żeby nie dotarło ono z Min do innych WK.

W tych w których "naczelnicy nadal nie wiedzą" oby ten żart nie poszedł dalej, że to diagności powinni żadać takiego przebiegu OBT po zatrzymaniu DR za brak badań bo wynika to bardziej z naszych przepisów niż tych dla WK.

Dla urzednika nie ma żadnego znaczenia na jakiej podstawie dokonaleś identyfikacji pojazdu

a niewiedza nie zwalnia od stosowania prawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli obecnie odmawiacie robienia badania na pokwitowaniu, to proszę o wytłumaczenie, dlaczego wcześniej to dopuszczaliście? Co ważniejsze - jeśli teraz rzekomo robicie dobrze - co ze wcześniejszymi badaniami? Bo rozumiem zostały wykonane z rażącym naruszeniem prawa 8)

 

2. Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę wcześniejszej interpretacji Bogdanowicza, opartą o ten sam stan prawny?

 

Ja bym szedł w zaparte jako właściciel SKP. Zasłaniam się pismem Bogdanowicza + dobry prawnik i jako jedyny w takim Wrocku robiłbym badania na pokwitowaniach :) I niech mnie WK ruszy :) Bardzo proszę - tylko wtedy:

1. Poproszę o podstawę prawną (a w przypadku podania wytknę jej absurdalność)

2. Poinformuję prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez WK - czyli nieprzestrzeganie wymogu PC dotychczas (to jak ten nadzór do tej pory wyglądał?)

3. Wyraźnie zaznaczę, że pisma MI nie mogą być wykładnią prawa...

 

 

I na cóż mi gratisy i inne... Wystarczy, że w ogłoszeniu, reklamie, napiszę, że badania pojazdów zatrzymanych robię bez PC... i pozdrawiam konkurencję hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Wyraźnie zaznaczę, że pisma MI nie mogą być wykładnią prawa...

To dlatego dzisiaj zadzwoniłem do WK i zapytałem się czy ta Nowela dotycząca Wk Wrocławia czy nas , też obowiązuje ,po namyśle Pana króry ma nadzur nad nami zmienił decyzje że jednak nas to niedotyczy .Dzięki Blakopie za właściwy trop . :):ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w zaparte jako właściciel SKP.

 

Jako właściciel może i mógłbyś ale nie jako diagnosta:

1. Na pokwitowaniu z zatrzymania DR za brak badań jest napisane "kieruję na dodatkowe badanie techniczne" a masz wykonać okresowe

2. WK zrobi to samo w stosunku do diagnosty

3. Ciekawe po co i dla kogo to piszą

 

Starosta zabiera Ci uprawnienia i co z tego że po jakichś dwóch latach i trzech instancjach /1500 zł dla adwokata za każdą/ oddadzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to z PC ale na stałych TR 8)

 

Blakop też potwierdzał że są prawne podstawy do wydania PC na stałe TR.

Tak, jest to możliwe, ale w przypadkach:

- czasowej rejestracji z urzędu;

- na okres do wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego;

- na okres do wydawania dowodu rejestracyjnego z powodu braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego;

- na okres do wydawania dowodu rejestracyjnego przy niektórych zmianach w pojeździe zarejestrowanym.

 

W przypadku rejestracji czasowej pojazdu na wniosek właściciela pojazdu w celu umożliwienia przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego, organ rejestrujący wydaje:

1) pozwolenie czasowe;

2) zalegalizowane tymczasowe tablice (tablicę) rejestracyjne.

 

W sumie uważam, że byłoby to dobre rozwiązanie, gdyby można było na przejazd na badania tech. pojazdu zarejestrowanego wydawać PC do stałych TR. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie uważam, że byłoby to dobre rozwiązanie, gdyby można było na przejazd na badania tech. pojazdu zarejestrowanego wydawać PC do stałych TR.

 

Pewnie z niedługo taka możliowość będzie... :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.