Skocz do zawartości

Gdzie obowiązuje "nowela"


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie uważam, że byłoby to dobre rozwiązanie, gdyby można było na przejazd na badania tech. pojazdu zarejestrowanego wydawać PC do stałych TR. :)

 

 

Szczerze - wiem, że w wielu WK i tak tak to wygląda... Nawet na wniosek dają tylko PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    22

  • IVVO

    16

  • max72

    8

  • Olga

    5

Top Posters In This Topic

Szczerze - wiem, że w wielu WK i tak tak to wygląda... Nawet na wniosek dają tylko PC...

 

i wtedy w rejestrach mamy absolutny porządek z NR REJ :ok

 

[ Dodano: 26-01-2012, 15:34 ]

 

A jeszcze podrzucę taki temat w którym radził się kolega z Lubina

Miał na OBT pojazd klienta z Lubina zarejestrowany we Wrocławiu który klient sobie kupił i zanim przerejestrował to zabrała policja dowód za brak OBT.

Dodatkowo zgubił to pokwitowanie a policja to gdzieś z końca Polski.

Przesłali mu tylko zaświadczenie o tym że ten DR został zatrzymany.

Klient przyjechał na OBT bo chce odebrać ten DR w WK we Wrocławiu.

 

Nie ma on dokumentów do przeprowadzenia OBT, bo jak juz nawet miałoby to być pokwitowanie z policji to on ma tylko zaświadczenie o zatrzymaniu DR.

Powinien więc przyjechać na TTR i PC.

Kto jednak miałby mu je wydać WK Wrocław tak jak pojazd jest zarejestrowany czy WK Lubin tak jak klient jest zameldowany.

 

Ciekawe jak WK może rozwiązać taki problem.

Dodatkowo należy też dodać że pojazd jest z instalacją gazową która nie wiadomo czy jest wpisana do DR....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego że po jakichś dwóch latach i trzech instancjach oddadzą

a z jakiej racji po dwóch latach mają oddać?

przede wszystkim starosta nie może zabrać dopóki nie wyczerpiesz drogi administracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jednak miałby mu je wydać WK Wrocław tak jak pojazd jest zarejestrowany czy WK Lubin tak jak klient jest zameldowany.

 

Miałem taki przypadek. Jako nowy właściciel na podstawie umowy kupna zgłasza pojazd do rejestracji, przedstawia pismo z policji albo i nie zależy od podejścia w WK. Dostaje TTR lub TR na PC zależy też od WK z dopiskiem "na OBT" i nie musi odbierać dowodu w miejscu jego wydania. Teczka pojazdu i tak zostanie przesłana od jego WK ze starym dowodem który zostanie skasowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Miałem taki przypadek

 

Ten przypadek to taki który umyka przepisom.

Ciekawe jakie rozwiązanie znaleźliby forumowicze z WK.

Z tego co wiem to należy załatwiać sprawy w WK z terenu zameldowania natomist niczego nie uzyska sie w WK poprzedniej rejestracji.

W tym przypadku dodatkowa trudność polega na tym że nie chcą jeszcze przerejestrowywać pojazdu wię pojechali do WK poprzednie rej. po TTR i PC.

Sądzę że niczego nie załatwią.

 

[ Dodano: 27-01-2012, 11:15 ]

przede wszystkim starosta nie może zabrać dopóki nie wyczerpiesz drogi administracyjnej

 

chyba nie wiesz jak to działa... 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z badaniem powypadkowym (zabrany dowód)? Można przeprowadzić na pokwitowaniu, czy też po PC do WK? Dodam jeszcze że OBT ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z badaniem powypadkowym (zabrany dowód)? Można przeprowadzić na pokwitowaniu, czy też po PC do WK? Dodam jeszcze że OBT ważne.

 

Gorzej gdy OBT nie ważne, bo wtedy nie możemy na pokwitowaniu zrobić obydwu badań.

Więc powypadkowe, odbiór dowodu z WK i drugi raz przyjazd na okresowe albo TTR i PC i wtedy obydwa badania razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i ewentualnie panie Miałem sen.. Zlikwidowali pokwitowania, dali panom z drogówki PC troszeczkę powiększone aby mogli je na kolanie wpisać dane jak zabierają dowód za brak OBT, Pan Minister wprowadził parę poprawek do ustaw i po kłopocie- ale się obudziłem. Szkoda był ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jednak miałby mu je wydać WK Wrocław tak jak pojazd jest zarejestrowany czy WK Lubin tak jak klient jest zameldowany.

Miałem taki przypadek. Jako nowy właściciel na podstawie umowy kupna zgłasza pojazd do rejestracji, przedstawia pismo z policji albo i nie zależy od podejścia w WK. Dostaje TTR lub TR na PC zależy też od WK z dopiskiem "na OBT" i nie musi odbierać dowodu w miejscu jego wydania. Teczka pojazdu i tak zostanie przesłana od jego WK ze starym dowodem który zostanie skasowany

To jest sprawa do dogadania między urzędami. Jeśli WK nowego właściciela wystąpi do poprzedniego WK o przesłanie DR w związku z prowadzonym postepowaniem w sprawie wydania PC i TTR na bad. tech., to myślę, że nie byłoby wielkiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sprawa do dogadania między urzędami. Jeśli WK nowego właściciela wystąpi do poprzedniego WK o przesłanie DR w związku z prowadzonym postepowaniem w sprawie wydania PC i TTR na bad. tech., to myślę, że nie byłoby wielkiego problemu.

 

Dzięki, to już coś wyjaśnia. :ok

Czy jest możliwość odebrania DR z WK poprzedniej rejestracji na podstawie umowy kupna i zaświadczenia z powypadkowego DBT no a jeśli już, to czy wydadzą DR, jeżeli skończył się w nim termin OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość odebrania DR z WK poprzedniej rejestracji

Tak pod warunkiem że znajdziesz stacje na której było robione badanie "duplikat"i że będzie jeszcz ważne. Tylko lepiej żeby to zrobił poprzedni właściciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z badaniem powypadkowym (zabrany dowód)? Można przeprowadzić na pokwitowaniu, czy też po PC do WK? Dodam jeszcze że OBT ważne.

 

Gorzej gdy OBT nie ważne, bo wtedy nie możemy na pokwitowaniu zrobić obydwu badań.

Więc powypadkowe, odbiór dowodu z WK i drugi raz przyjazd na okresowe albo TTR i PC i wtedy obydwa badania razem.

 

Tylko który WK wyda DR bez ważnego OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że w związku z nowymi przepisami, brakuje w WK TTR-ek.

Ale o jakie nowe przepisy Ci chodzi?

Pewnie chodzi o tę nową ich interpretację :x

Mnie natomiast bardziej zależy na odpowiedzi dot. możliwości zwrotu DR przez WK tylko na postawie DBT dotyczącego powodów zatrzymania /tj. kolizji/ przy czym w tym DR upłynęła juz ważność OBT.

Czy WK wyda tak DR właścicielowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 74. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.

 

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

 

1) z urzędu — po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;

 

2) na wniosek właściciela pojazdu — w celu umożliwienia:

 

a) wywozu pojazdu za granicę,

 

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

 

3) na wniosek jednostki upoważnionej do przeprowadzania badań homologacyjnych lub jednostki badawczej producenta pojazdu, jego wyposażenia lub części — w celu umożliwienia odpowiednich badań.

 

przypuszczam że o ten przepis chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że o ten przepis chodzi.

 

Na ten temat to może ktoś z WK się wypowie, bo bardziej chodzi o to jak praktycznie te przepisy stosuje WK.

Ale dzięki Mik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)przypuszczam że o ten przepis chodzi.

Mik, przepis zacytowany przez Ciebie jest od dawna. W nieco innym brzmieniu to już od stycznia 1998r. :)

Mnie natomiast bardziej zależy na odpowiedzi dot. możliwości zwrotu DR przez WK tylko na postawie DBT dotyczącego powodów zatrzymania /tj. kolizji/ przy czym w tym DR upłynęła juz ważność OBT.

Czy WK wyda tak DR właścicielowi?

Marek, na naszym terenie nie ma takiego problemu, bo diagności robią OBT na pokwitowaniu. Najlepiej zapytaj w swoim WK. :)

 

Ale myślę, że nie wyda.

 

W sytuacji, kiedy DR jest zatrzymany przez policję i wpływa do WK, często okazuje się przy jego wydawaniu, że właściciel nie dopełnił jakiegoś obowiązku wynikającego z ustawy PoRD, np. nie dokonał zmiany miejsca zamieszkania, zmiany nazwiska itp. Jest to dobry moment przypomnienia właścicielom o ich powinnościach. Nasz WK w przypadkach, gdy od takiego zdarzenia minęło 30 dni, wydaje zatrzymany DR po złożeniu przez właściciela wniosku o takową zmianę, czyli po wypełnieniu ustawowego obowiązku.

 

Przedstawienie pojazdu do badania technicznego w określonym czasie też jest takim obowiązkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy zastosować literalnie art. 132 ust. 6 PORD, więc jeśli DR został zatrzymany wyłącznie za konkretne usterki to jego zwrot przez WK powinien nastąpić po usunięciu tych usterek (nie ma znaczenia, czy w międzyczasie skończyło się badanie okresowe).

 

Nie zmienia to faktu, że w moich stronach diagności wykonują OBT na podstawie pokwitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.