Skocz do zawartości

Opłaty za BT .


Kazimierz61

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    25

  • Jerzy Malinski

    15

  • danielg539

    13

  • rurek777

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam !

Czy wiadomo coś Kolegom w sprawie nowego cennika za BT ?

Serdecznie pozdrawiam .

 

Jeszcze w powijakach,ale pewnie coś w tym roku drgnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie coś w tym roku drgnie :)

 

 

sądzę ,że w tym kraju jest wiele ważniejszych spraw niż opłata za badania -po ostatnim spotkaniu z przedstawicielami MI takie mam odczucie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szef już marudzi

 

a spytaj się , co zrobił w tym kierunku ,żeby coś się zmieniło .

Toż napisał, że marudzi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam w innym wątku, ale dotyczącym opłat za b.t. piszcie pisma do ministerstwa, bo tylko w ten sposób możemy upominać się o swoje , no chyba,że się skrzykniemy i pojedziemy wszyscy protestować pod ministerstwo transportu. Ja stertę opon do spalenia mam :evil:

pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam większą ciekawostkę - konkurencyjna OSKP stosuje mniejsze ceny za wykonanie przeglądu na podstawie ustawy o cenach. Co Wy na to !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam większą ciekawostkę - konkurencyjna OSKP stosuje mniejsze ceny za wykonanie przeglądu na podstawie ustawy o cenach. Co Wy na to !

 

Sami się wykończą albo US ich wykończy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam większą ciekawostkę - konkurencyjna OSKP stosuje mniejsze ceny za wykonanie przeglądu na podstawie ustawy o cenach. Co Wy na to !

 

Też znam taka stacje nawet klijentom wysyłaja sms-a że jak do nich przyjedzie na SKP na OBT to dostanie 20% zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek.g napisał/a:

Jest to nielegalne,ponieważ są to ceny urzędowe i następuje uszczuplenie budżetu,vat + dochodowy.

 

:ok

 

W dniu 15 września 2010r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rabatów od cen urzędowych i podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, uzupełniony pismem z dnia 29 listopada 2010r

 

Przedsiębiorstwo prowadzi Stację Kontroli Pojazdów i wykonuje usługi określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004r. w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów (Dz. U. Nr 223, poz. 2261 z późn. zm.). Ceny wykonywanych usług odpowiadają ściśle określonym w rozporządzeniu.

 

Wnioskodawca planuje udzielać rabatów od cen określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie.

 

Czy podstawą naliczenia podatku od towarów i usług będzie cena urzędowa, czy rzeczywista cena po uwzględnieniu rabatu...

Zdaniem Wnioskodawcy, podstawą naliczenia podatku od towarów i usług odprowadzanego do Urzędu Skarbowego jest cena wykonania usługi rzeczywista - tzn. uwzględniająca udzielony klientowi rabat, a nie cena określona Rozporządzeniem wymienionym we wniosku.

 

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

 

http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/2-podatek-od-towarow-i-uslug/118-podstawa-opodatkowania/173427-cena-urzedowa-cena-rabaty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

No to jeszcze tylko podobna wykładnia w przypadku narzutu na ceny urzędowe i możemy już uważać je za uwolnione :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taką moc mają u nas wszystkie przepisy, że wystarczy średnio bystry prawnik , by z czarnego uczynić białe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taką moc mają u nas wszystkie przepisy, że wystarczy średnio bystry prawnik , by z czarnego uczynić białe ,,,

JANUSZ60, masz racje. Jest stanowczo za dużo różnych przepisów co prowadzi do tego, że pojawiają się w nich sprzeczności :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.