Skocz do zawartości

Opłaty za BT .


Kazimierz61

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na stacji nie pobieramy opłaty za badanie poprawkowe

Rozumiem, że na Twojej SKP nie obowiązuje cennik urzędowy, to znaczy, że za OBT tez możesz skasowac klienta ile Ci się podoba - jeśli w cenniku jest za mało to kasuj więcej za OBT :shock:

Niestety wypowidź Stefan7, utwierdziła mnie w przekonaniu, że BT to fikcja :( .

i wszyscy zadowoleni ,

diagnosta - bo swoje zrobił ,

właściciel - bo nie stracił klienta ...

klient - bo o niego dbają ,

Jak jesteś tak zadowolony to dlaczego domagasz sie podwyzki cennika?????

Twa wypowiedź dobitnie wskazuje, że najważniejsze jest zadowolenie Twe i klienta a stan techniczny pojazdu i regulujace to przepisy sa na dalszym miejscu.

 

czytasz tak jak chcesz a nie jak jest napisane ..... żal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    25

  • Jerzy Malinski

    15

  • danielg539

    13

  • rurek777

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

u mnie na stacji nie pobieramy opłaty za badanie poprawkowe, wszystko po to aby klient się bardzo nie denerwował przy tam jak dostaje wynik N.

 

Ciekawe jak odnotowujecie w rejestrze badanie poprawkowe, przecież musicie wpisać poprawkę a jak nie wziąć pieniędzy przecież z cennika trzeba coś wrzucić :shock:

 

Piszesz o rzetelności, uczciwości, a sam postępujesz nieuczciwie nie pobierając opłat za badanie poprawkowe nieładnie :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni diagności jeśli Wam tak żle i macie taką beznadziejną pracę i jesteście tak wyzyskiwani i poniewierani przez właściciel skp i klientów- zawsze można zmienić pracę np. można kopać rowy tam mózgu nie trzeba używać i tak jak wspomniał Stefan7 będziecie pracować pełne 8 godzin, a nie ..........

Jeszcze mam takie pytanie a co jest złego w tym aby zarabiać kasę to ja Wam odpowiem NIC!!!!!!! tylko przez Was przemawia zazdrość i zawiść .

Pamiętajcie nikt nikogo na siłe nie zmusza do pracy!

U mnie na stacjach najważniejsze są te aspekty o których wspomniał Stefan7 i od lat mam tych samych pracowników, uczciwych, mądrych i rzetelnych, którzy działają zgodnie z prawem, swoim sumieniem i to doceniają klienci. Ale widze, że nie każdy zrozumiał intencję Stefana7, no cóż takim pozostaje kopanie rowów.

Serdecznie pozdrawiam inteligentnych i uczciwych diagnostów ;)

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz tak jak chcesz a nie jak jest napisane

To wytłumacz mi co chciałes napisać, bo ja to własnie tak zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na stacji nie pobieramy opłaty za badanie poprawkowe, wszystko po to aby klient się bardzo nie denerwował przy tam jak dostaje wynik N.

 

Ciekawe jak odnotowujecie w rejestrze badanie poprawkowe, przecież musicie wpisać poprawkę a jak nie wziąć pieniędzy przecież z cennika trzeba coś wrzucić :shock:

 

Piszesz o rzetelności, uczciwości, a sam postępujesz nieuczciwie nie pobierając opłat za badanie poprawkowe nieładnie :nook

 

normalnie- wykonujemy badanie jak każde inne , na kasę wbijamy normalnie 20 zł z tym że nie pobieramy tych pieniędzy od klienta.

taki nasz wkład w dobre stosunki z klientem ... łot co

 

[ Dodano: 22-03-2012, 12:41 ]

czytasz tak jak chcesz a nie jak jest napisane

To wytłumacz mi co chciałes napisać, bo ja to własnie tak zrozumiałem.

 

pominąłeś jeden ważny element - DIAGNOSTA ZROBIŁ SWOJE ! znalazł usterkę , wystawił N po czym dokonał poprawki .

 

napisałeś : stan techniczny pojazdu i regulujące to przepisy są na dalszym miejscu.

 

widzisz , czytasz jak chcesz Danielu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie- wykonujemy badanie jak każde inne , na kasę wbijamy normalnie 20 zł z tym że nie pobieramy tych pieniędzy od klienta.

taki nasz wkład w dobre stosunki z klientem

 

Jak w tym kraju ma byc dobrze?

Czyli jak OBT kosztuje 98 zł to za mało, ale jak do tego BT za badanie poprawkowe miał by klient dopłacić 20zł to juz za dużo. Ale jak cena za OBT wzrosła by do 118 zł to juz dla kienta nie było by za dużo?

Stefan7, dlaczego premiujecie tych co mają niesprawne auta?

Postepując w ten sposób sami sobie szkodzicie, tylko, że przekonacie się o tym za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni diagności jeśli Wam tak żle i macie taką beznadziejną pracę i jesteście tak wyzyskiwani i poniewierani przez właściciel skp i klientów

 

Czy ktoś (diagnosta) tu mówi że jego praca jest beznadziejna, nie nie jest tylko nasze chore przepisy, niespójne, które można interpretować na kilka sposobów i jest w naszej branży nawet jeden taki specjalista który zrobił prawie doktorat z polskiego aby poprawnie jego zdaniem interpretować art. 81 PoRD tylko po co my to mamy robić dla nas przepisy powinny być jednoznaczne jasne i czytelne.

 

Ty chyba nie rozumiesz że my i właściciele nie mamy zbieżnych interesów niestety i zależy nam na zupełnie innych rzeczach. Rozumiem właścicieli, mają do utrzymania całą SKP płacą niemałe rachunki, mają podobnie jak my na utrzymaniu rodziny dlatego zależy im na przerobie i nie w tym nic złego.

My też chcemy żyć godnie ale uwierz czasem lepiej nie zrobić badania i spokojnie spać niż zrobić badanie a potem czekać na wizytę o 6 rano (wiadomo kogo), ale właściciele w większości przypadków tego nie rozumieją.

 

 

od lat mam tych samych pracowników, uczciwych, mądrych i rzetelnych, którzy działają zgodnie z prawem, swoim sumieniem i to doceniają klienci

 

Nie wierzę tak się po prostu nie da. Pracuję już kilka lat w tym fachu i nie przekonasz mnie że może być jak piszesz czyli działanie zgodne z prawem i zadowolenie klientów tego nie da się pogodzić :-P

 

[ Dodano: 22-03-2012, 13:07 ]

normalnie- wykonujemy badanie jak każde inne , na kasę wbijamy normalnie 20 zł z tym że nie pobieramy tych pieniędzy od klienta.

taki nasz wkład w dobre stosunki z klientem

 

No widzisz, tak jak pisze danielg539 sam zaniżasz ceny a domagasz się podwyżek w celu podwyższenia dochodów SKP coś tu się gryzie :razz:

 

U mnie jak jest N to za poprawkę też się płaci normalnie zależy od ilości usterek. W sporadycznych przypadkach umawiam się na 2 dychy na poprawce jak widzę że u klienta z pieniędzmi nie najlepiej i to jest z mojej strony naginanie prawa ale jest pozycja w cenniku sprawdzenie wszystkich usterek łącznie i ją stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest pozycja w cenniku sprawdzenie wszystkich usterek łącznie i ją stosuję.

Wszystkich innych (czyt. niewymienionych dotychczas )usterek łącznie, a to różnica ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich innych (czyt. niewymienionych dotychczas )usterek łącznie,

 

Oj tam czepiasz się inni sprawdzają i nie kasują w ramach współpracy z klientem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie wtrące do tej żenujacej dysputy na temat : Jak jest żle,mało kasy,bankructwo nas czeka :razz:

Ciekawe że na mojej stacji jest 4(słownie czterech) współwłaścicieli i jakoś nikt nie nażeka.wszyscy jwżdza prawie nowymi brykami,maja co do gara włożyć i żetelnie płaca pracownikom.

Nadmienie jeszcze że rocznie robimy 3000 badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już to rzetelnie

I tu się sprawdza post stefana7 , że diagności nie mają co robić i czepiają się błahostek.

Jacdiad: Jesteś upierdliwy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienie jeszcze że rocznie robimy 3000 badań.

Nie powiesz mam nadzieję, że tylko z tego Ich czterech i Wy diagności żyjecie ,,,

jeśli już to rzetelnie

Przestań proszę, "janmarek" pewnie tak celowo napisał, by zaznaczyć jak bardzo rzetelnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek napisał/a:

Nadmienie jeszcze że rocznie robimy 3000 badań.

 

Nie powiesz mam nadzieję, że tylko z tego Ich czterech i Wy diagności żyjecie ,,,

Niestety to jest prawda ,mój szef powiedział że były lata tłuste jak od 2005 roku można było sprowadzać auta bez cła i teraz są lata chude , ale trzeba to przetrzymać i wierzyć że będzie lepiej.

Jest takie mądre powiedzenie że apetyt rośnie w miare jedzenia.

A jeżeli chodzi o mnie to życze wam że byście byli zadowoleni z płacy i pracy tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o mnie to życze wam że byście byli zadowoleni z płacy i pracy tak jak ja.

Wiesz jak to bywa, jedni mają bo dobrze zarabiają a inni maja bo mniej wydają ,,,

Może dziwne to trochę, ale ja też narzekać nie mogę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o mnie to życze wam że byście byli zadowoleni z płacy i pracy tak jak ja.

 

A nie ma u was wolnego etatu? hehe... żartuję oczywiście, na pracę nie narzekam, a płaca... cóż, bywało lepiej, ale nie ma co płakać tylko rękawy do góry i jazda zapracować na wypłatę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się jeszcze kubki myć, to może nawet Stefan7 Cię zatrudni

blakop, -ja juz to umię...Ćwiczę w domu.. ;) Załatwisz mi u niego fuchę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się. Ale moment - tam chyba jeszcze coś było o sprzątaniu. Jak tam rurek... Masz jakieś kwalifikacje w tym kierunku? Bo wiesz - jak płytki nie bedom na glanc, to to nic nie da, że neta wyłaczysz i kubek będzie czysty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni diagności jeśli Wam tak żle i macie taką beznadziejną pracę i jesteście tak wyzyskiwani i poniewierani przez właściciel skp i klientów- zawsze można zmienić pracę np. można kopać rowy tam mózgu nie trzeba używać i tak jak wspomniał Stefan7 będziecie pracować pełne 8 godzin

 

A nie lepiej drugą Japonię? Były kiedyś takie plany...

 

 

19156442727412792851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.