Skocz do zawartości

Opłaty za BT .


Kazimierz61

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    25

  • Jerzy Malinski

    15

  • danielg539

    13

  • rurek777

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

A po za tym z tą misją moim zdaniem jest tak, dopóki SKP bedą w rękach prywatnych to możemy zapomnieć o misji na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu, wiadomo że dla właściciela (i ja się temu nie dziwię bo każdy chce żyć) liczy się utarg a utarg ściśle zależy od "zadowolonych" klientów którzy jak dostaną negatywa to już się nie pojawiają za rok na danej SKP bo przecież jest wybór wiec po co jechać tam skoro się czepiają

 

I tu jest sedno sprawy :) Dlatego działania rządu za nie wprowadzaniem zmian do cennika uważam za celowe :)

Już to mówiłem. W Polskich realiach błędem było przekazanie całego rynku SKP w prywatne ręce. Tylko o teraz zrobić, jak już mleko rozlane? Przecież nie znacjonalizują SKP... Ale... Można poczekać aż same się wykończą.

 

sorry. ale SKP nigdy nie byłay ściśle państwowe, no chyba że sięgniesz do czasów kiedy wszystko było państwowe a i tak były takie organizacje jak PZMOT czy PKS miały własne stacje i jak dziś wyglądają? Dzwonie teraz po stacjach w Polsce , namawiając to tej inicjatywy związanej ze zmiana cennika i widzę co się dzieje większość stacji tak zwanych przedsiębiorstw Państwowych jest w likwidacji, a widzieliście jak wyglądają stacje diagnostyczne w Policji?? Ja akurat ten temat znam bardzo dobrze, urządzenia poniszczone, budynki zaniedbane 100 lat za murzynami, a ponieważ temat znam dobrze to mówię wam że to nie z powodu braku pieniędzy, tylko ludzkich zaniedbań.

Upaństwowienie nic nie da, to mrzonka. Natomiast nie ma żadnej polityki rządu w sprawie skp, jest jak zwykle czyli nie normalna praca, planowanie i rozwój w jakimś kierunku tylko tak zwane "gaszenie pożarów" Tak działają nasze rządy jeden po drugim

 

[ Dodano: 02-04-2012, 16:42 ]

Ale... Można poczekać aż same się wykończą.

 

Szybciej by to zrobili dobrym nadzorem ze strony starostw. W pierwszym roku połowę skp by zamknęli za poważne uchybienia. Zaznaczam - poważne.

 

Znam przypadek stacji , który został przyłapany na podbiciu Iveka powyżej 3.5 t (stacja podstawowa). Iveko nie miało możliwości wjechania na teren stacji przez bramę (stacja nieprzejazdowa).

 

Mimo wielomiesięcznego postępowania Policji jakie się toczy stacja dalej działa i ma się dobrze, a w sobotę robi po 18-20 przeglądów, mimo że w sobotę jest tylko właściciel-diagnosta.

 

Żenada, takiemu kolesiowi na niczym nie zależy, jak uwolnisz ceny będzie podbijał dowody za 5 złoty, ma układy w starostwie i jest nie do ruszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma układy w starostwie i jest nie do ruszenia

A jak ma za plecami jeszcze polityka to zamyka się stacje konkurencji pod byle pretekstem a samemu wali przekręty że aż miło.

Widzę że jednak wiesz co w trawie piszczy . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonie teraz po stacjach w Polsce , namawiając to tej inicjatywy związanej ze zmiana cennika

Ja nie dzwonie -klienci "donoszą" :-D

Przykład z dzisiejszego dnia:Klient -poznaniak :-P przyjechał na bt.z córką mieszkająca w LUBLINIE!

Kto na forum jęst z LUBLINA??

W pewnym momencie córka mówi:"a u WAS nie ma promocji,gratisów?.U nas w Lublinie ,zapisuję sie na stacje z tygodniowym wyprzedzeniem.Dostaje za to talon na benzynę w wysokości 50zł.Benzynę kupuję na wyznaczonej stacji .Gadżety w postaci kosmetyków samochodowych itp sa na porządku dziennym" :razz::shock:

 

Ręce opadają :o .Coś tu jest nie tak?:

1.50zł w plecy

2.opłata diagnosty

3.podatek od 98żł

4.opłaty

To ile ma właściciel zysku????Śmiech na sali jak słyszę o podwyżkach.,uzdrawianiu ....

Diagnosta dostanie podwyżkę ?czego?obowiązków akwizytora,sprzedawcy gadżetów ,bonów i to też na prowizji :(

 

Jest też inna wersja -są to pralnie 8):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto na forum jęst z LUBLINA??

Daniel ,ale na razie jest na urlopie .

Kiedyś mi wpadła w ręce ulotka stacji z Lublina ,oj czego tam nie było w promocji.

Ale to nie problem tylko Lublina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sieciówka w Lublinie , na P..W. mogę podać nazwę i to oni taki syf robią na lubelszczyźnie, bo mają wiele stacji w całym woj. To prawda co Ci ta klientka mówiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stacji gratisów nie ma, jedynie na co petent może liczyć to ustawienie świateł (oczywiście na stanowisku obok), na stacji tylko sprawdzam. :-)

Za poprawkę kasuję wg cennika. Klient d**e zawsze obrobi, nieważne czy by się patrzyło przez palce czy rzetelnie wykonało badanie. Dlatego zawsze robię tak ja powinno się wykonywać badanie, przynajmniej spokojnie śpię. Już nie raz był przypadek, że petent narzekał, a później mu przechodziło i jak przyjechał kolejny raz to był jak kolega oraz zadowolony. Czasami nawet przyprowadzają znajomych z zadowolenia. Byli też tacy co już nie wrócili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miejcie złudzeń im niższa będzie opłacalność SKP tym bardziej zarządy będą szalały żeby sprowadzić jak najwięcej przeglądów do swoich stacji, licząc na to że w taki sposób "wykończą" konkurencję w myśl zasady że biznes to wojna :)

 

Takie zjawiska będą zawsze i trzeba w jakiś sposób się im przeciwstawić, al;e im bardziej cennik będzie odbiegał od rzeczywistości tym bardziej będą się te zjawiska nasilały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z dzisiejszego dnia:Klient -poznaniak przyjechał na bt.z córką mieszkająca w LUBLINIE!

Kto na forum jęst z LUBLINA??

W pewnym momencie córka mówi:"a u WAS nie ma promocji,gratisów?.U nas w Lublinie ,zapisuję sie na stacje z tygodniowym wyprzedzeniem.Dostaje za to talon na benzynę w wysokości 50zł.Benzynę kupuję na wyznaczonej stacji .Gadżety w postaci kosmetyków samochodowych itp sa na porządku dziennym"

 

Potwierdzam, że w Lublinie tak właśnie jest.

Jest sieciówka w Lublinie , na P..W. mogę podać nazwę

Dokładnie tak jak piszesz. Ja mogę podać jej nazwę na forum, ale myślę , że nie warto taj firmie robić reklamy.

Dodam tylko, że firma ta ma sieć stacji wykraczający swym zasięgiem poza Lublin a nawet poza woj. lubelskie. Stacje zlokalizowane są w:

Biała Podlaska
Bychawa
Chorzów
Kielce
Łódź
Lublin, ul. ...
Lublin, ul. ...
Lublin, ul. ...
Nałęczów 
Radom
Sosnowiec
Warszawa
Zamość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Ostatnio dzwonił do mnie klient z zapytaniem jaki prezent ode mnie dostanie za "podbicie" ciągnika rolniczego, bo "dają" za to kwit na tankowanie. Ręce mi opadły... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co , nie ma mocnych?

Najwyraźniej konkurencja do tego przywykła 8)

Wynika z tego ,że to wszystko jest "legal"

Może nie do końca legal, ale zgodne z zasadą co wprost nie jest zabronione to jest dozwolone :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś miałem pomysł jak zrobić żeby było łatwiej prowadzić stację i wykonywać zawód diagnosty z czystym sumieniem i rzetelnie.

Gdyby to wydział komunikacji przydzielał klientów do poszczególnych stacji wszyscy by mieli po równo i żadna stacja nie musiała by walczyć gratisami o klientów.Diagnosta robił by badanie(a nie farsę) i klient by po negatywie musiał ponaprawiać bo i tak nigdzie indziej by nie mógł pojechać.Teraz niestety jest jak jest , i walczyć trzeba.

50 zł gratisu do przeglądu... zwariowali. Ale z drugiej strony robią pewnie po 70 dziennie , a nie 10-15 gdyby nie dawali. Rachunek jest prosty! OPŁACA SIĘ!

TO JEST CHORE!

I jeszcze jedna historia

Niedawno pewna wydawało by sie kulturalna kobieta kiedy to mechanik z mojego warsztatu zamawiając części do jej samochodu zwrócił miłej pani uwagę że w dowodzie przeterminowała się pieczątka stacji i należało by się udać na drugie stanowisko i przegląd wykonać usłyszał: cytat-"przegląd??? MAM TO W DUPIE!!! Jak mnie policja złapie to co mi zrobią? Dowód zabiorą to wtedy zrobię.Na razie 3 lata jeżdzę bez czyli zaoszczędziłam 300zł. A policja i tak nie daje za to mandatu!"Koniec cytatu

I tak sobie myślę że może też trzeba by w tą stronę uderzyć... Jakby za brak przeglądu było 500zł i laweta na parking policyjny to te 35% aut bez badznia zasiliły by kasy stacji. Pracy było by więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to wydział komunikacji przydzielał klientów do poszczególnych stacji wszyscy by mieli po równo

 

Buehehehe :) A powiedz kolego jak to jest po równo? :) Jak to policzyć? Jak sprawdzić? :) Pomysł przedni - szczególnie pod adresem pracowników WK. Nic tylko zatrudnić się w WK na stanowisku takiego "rozdzielacza" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z automatu kolego , z automatu.

I kto ma wiedzieć najlepiej jak nie WK gdzie jakie auto skierować?Może miastami , licami czy tak jakoś.

Chodzi mi o idee żeby stacja była rzeczywiście stacją kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z automatu kolego , z automatu.

 

To ciekawe jak z automatu mieli by przydzielać auta leasingowe które zarejestrowane np. w Gdańsku poruszją się po Śląsku :) To co z powrotem rejonizacja :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie policja złapie to co mi zrobią? Dowód zabiorą to wtedy zrobię

 

i to jest podejście polaka -ale niech pani sobie żyje w nieświadomości jak dojdzie do jakieś stłuczki lub kolizji -to wtedy ubezpieczyciel ją podsumuje -nie dostanie odszkodowania i będzie miała oszczędność. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest podejście polaka -ale niech pani sobie żyje w nieświadomości jak dojdzie do jakieś stłuczki lub kolizji -to wtedy ubezpieczyciel ją podsumuje -nie dostanie odszkodowania i będzie miała oszczędność. :razz:

 

Z AC pewnie nie dostanie, ale z OC sprawcy jak najbardziej - ubezpieczyciel musiałby udowodnić, że pojazd był faktycznie niesprawny i to przyczyniło się do wypadku. Sam brak badania technicznego nie oznacza automatycznie niesprawności pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to wydział komunikacji przydzielał klientów do poszczególnych stacji wszyscy by mieli po równo i żadna stacja nie musiała by walczyć gratisami o klientów.

Ta teoria trąci nieco komunizmem. Teraz jest wolny rynek i coraz częściej się mówi o zniesieniu rejonizacji w WK a wprowadzenie rejonizacji dla klientów SKP jest jak najbardziej nie do przyjęcia.

Jedyną w miarę prostą metodą podniesienia jakości BT jest wyrównanie ich poziomu we wszystkich SKP, bo teraz aby mieć dużo klientów to trzeba na wszystko patrzec przez palce albo dawać drogie gratisy a najlepiej to jedno i drugie :( . Podniecienie jakości (wyrównanie poziomu) badań technicznych można osiągnąć w zasadzie tylko przez częste kontrole SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że trąci komunizmem. Jeśli jednak dobrze się nad tym zastanowić to rejonizacja była by jedynym sposobem żeby zapanować nad tym całym smrodem , który zaczyna się gromadzić wokół stacji.

Mówisz podnieść jakość? Ale jak?

Przyjeżdża klient na pierwsze badanie...robisz i mówisz że ma hak więc to będzie opłata dodatkowa. Klienta na to że w takim razie jedzie do konkurencji bo tam nie biorą za hak!!

Co z tego że wszyscy wiedzą że jest taki problem? Dlaczego naczelnik WK nie wystosuje pisma do swoich stacji że za niepobieranie opłat dodatkowych będzie kara np. 5000zł. Jedno takie pismo ze strony WK i wszyscy zaczną kasować tak samo bo się będą bać. Trudne to??

 

Następna sprawa to kontrola TDT z WK co rok.Wiadomo że jak w czasie kontroli diagnosta nie da negatywa za np. żarówkę postojową to będzie miał problem jak TDTowiec zauważy. Przecież wszyscy wiedzą że taka stacja co daje takie negatywy umrze śmiercią głodową.

To jak na kontroli robi się tak jak należy to wg TDT i WK jest dobrze? Przecież oni zdają sobie chyba sprawę z tego jak jest...

 

Cennik to jest problem bo jak ktoś ma 5 badań dziennie to nie nazbiera na koszty , ale są jeszcze poważniejsze sprawy za które nikt się jakoś nie chce zabrać.

 

Wyjdę troche przed szereg i napisze na początek do mojego WK żeby przynajniej pismem zjednolicili ceny w naszym powiecie. Pewnie odbije się to echem , ale cóż. Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego naczelnik WK nie wystosuje pisma do swoich stacji że za niepobieranie opłat dodatkowych będzie kara np. 5000zł

 

A dlaczego nie 50.000 ?? - da przedsiębiorcy, a dla diagnosty... chłosta?? 5 batów powiedzmy?? I to publicznie - na stadionie miejskim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.