Skocz do zawartości

Pieczątka w adnotacjach urzędowych, czy to jest zgodne?


Pawel_207

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiliśmy auto "robocze" za tanie pieniążki i podczas zakupu nie zwróciliśmy uwagi,że badanie techniczne jest wbite w adnotacjach urzędowych z powodu braku miejsca na pieczątki, pieczątka wygląda wiarygodnie więc uważam ,że nie jest podrobiona ale tu pytanie czy może być tam pieczątka? czy powinienem coś z tym zrobić i czy nie doczepią sie w WK?

Dodam też ,że z poprzednim właścicielem nie mam kontaktu a żeby jechać i się pytać mam za daleko więc to odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    17

  • Psuj

    10

  • Marek1

    8

  • Qnick

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

nie zwróciliśmy uwagi,że badanie techniczne jest wbite w adnotacjach urzędowych z powodu braku miejsca na pieczątki, pieczątka

Normalne :)

czy powinienem coś z tym zrobić i czy nie doczepią sie w WK?

Nie niedoczepią się WK a zresztą i tak będziesz rejestrował poj. na siebie to i tak będzie wymieniony DR. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli urzędnik stwierdzi , że jest ok., tonie masz się czym martwić.

 

[ Dodano: 02-03-2012, 14:54 ]

Myślę, że to zależy od urzędnika w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zależy od urzędnika w WK.

 

Jak będzie chciał to może porozmawiać z diagnostą który robił to badanie bo adnotacje urzędowe to nie miejsce na wbijanie pieczątek z badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" 30) w rubryce "ADNOTACJE URZĘDOWE" - wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji: "

Dz.U.2007.137.968

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zależy od urzędnika w WK.

 

Jak będzie chciał to może porozmawiać z diagnostą który robił to badanie bo adnotacje urzędowe to nie miejsce na wbijanie pieczątek z badania.

Uważam, że jest to nie do przyjęcia - natomiast sądzę, że nie jest to przestępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne
:shock: Przed 5 laty widywalem cos takiego, ale teraz nie.

Ja ostatnio miałem ustalenie danych a w dowodzie nawet Jakbyś chciał cokolwiek wpisać to byłoby Niemożliwe i WK niemiał żadnych uwag że Bt były wpisowane w Adnotacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas nie wolno wpisywać nic w "Adnotacje".

Dostaliśmy nawet stosowne pisemko od starosty, że w przypadku stawiania pieczątek w "Adnotacjach", skończy się to odebraniem uprawnień... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończy się to odebraniem uprawnień...
Słusznie,jest to uszczuplenie budżetu,gdzieś czytalem,że podobno z samych wymian DR skarb państwa ma około 9 mln zł. rocznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończy się to odebraniem uprawnień... :razz:

 

Ciekawe jaką podstawę prawna by podali hehe ;)

Generalnie to:

 

Uważam, że jest to nie do przyjęcia - natomiast sądzę, że nie jest to przestępstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz załącznik:

 

Ble, ble, ble to nie jest podstawa prawna tylko straszenie. Jak to nie ma miejsca na wpis :razz: w adnotacjach jest miejsce jest, to wpisujemy miejsce to miejsce :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba sobie jaja robicie. W dz u jest wyraźnie opisany tok postepowania w przypadku braku miejsca na badanie. Może co niektórym trzeba przypomnieć?

 

Ciekawe jaką podstawę prawna by podali hehe ;)

Wykonanie czynności niezgodnie z Dz.U.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje, ale dowód rejestracyjny to nie tylko ta część z miejscem na pieczątki z bt ;-) ostatnio miałem na bt auto starszego pana który jak się dowiedział ile kosztuje wymiana DR to sobie sam ołówkiem w adnotacjach zrobił miejsce na 6 wpisów :-) Był strasznie rozczarowany że to nie wystarczy ;-) Już nie chciałem go straszyć że nie można tak robić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba sobie jaja robicie. W dz u jest wyraźnie opisany tok postepowania w przypadku braku miejsca na badanie. Może co niektórym trzeba przypomnieć?

 

No nam to raczej nie trzeba ale co niektórym "artystom" to pewnie przydałoby się szkolenie bo chyba zatrzymali się ze swoją wiedzą na mocno przeterminowanych Dz.U. :P:-P:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dz u jest wyraźnie opisany tok postepowania w przypadku braku miejsca na badanie.

 

Jak Qnick napisał - w adnotacjach miejsce ciągle jest 8)

Powtarzam - to jest niewłaściwe - oczywiście. Ale raczej uprawnień by za to nikt nie odebrał, bo w sądzie taka rzecz byłaby uznana za bzdurę - no taka prawda... Przecież nikt tu nie poświadcza nieprawdy, nie fałszuje... Dokonuję wpisu w DR - tylko w nieco innej rubryczce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej uprawnień by za to nikt nie odebrał,

 

Dokładnie tak jak mówisz. Znam osobiście "diagnostę" pracującego na stacji Starostwa Powiatowego, który wali stemple w adnotacjach :shock: dopóki jest tam miejsce i nikt jakoś się tym nie przejmuje, co nie znaczy, że można w ten sposób postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w adnotacjach jest miejsce jest, to wpisujemy miejsce to miejsce

No nie wiem...

RMin.Infr z 18.09.2009 DzU 155

par.6 ust.8

8. W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. :(

adnotacje urzędowe to raczej nie jest to "miejsce"... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na upartego, to przepis który cytujecie wskazuje wprost, że wpisów odnośnie OBT można (!) dokonywać gdzie indziej, niż tylko rubryki do tego przeznaczone w DR :)

 

Czytajcie: "W przypadku braku miejsca w (...) odpowiadającym mu dokumencie" :P

Proszę mi podać przykład dokumentu odpowiadającego DR, który ma rubryki na OBT :) Czyli autor przepisu DOPUSZCZA wpisywanie informacji o OBT również w inne miejsca, niż odpowiednie rubryki w DR. Wystarczyłoby przeredagować np. w ten sposób:

"W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego w przeznaczonych do tego rubrykach dowodu rejestracyjnego (...)" :)

 

Ale w obecnym brzmieniu - no sorry, ale każdy by się wybronił przed jakimiś poważniejszymi konsekwencjami... A już co bystrzejszy papuga to wręcz utopiłby urzędnika, który by się pokusił o cofanie uprawnień w oparciu o coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego jaśniej nie można??

 

Autor przepisu jasno mówi, że oprócz DR są inne dokumenty, gdzie można wbijać badania (!), choć nikt nawet nie wie co to za dokument, a Ty się czepiasz, że są w DR wbite badania tylko nie w tej rubryczce?

Wyraziłem się dość jasno co osobiście o tym myślę, co nie zmienia faktu, że tym którzy to robią oprócz pogrożenia palcem za wiele nie zrobisz w tej akurat materii, wbrew śmieszącym mnie, cytowanym tu pogróżkom niektórych SP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.