Skocz do zawartości

Pieczątka w adnotacjach urzędowych, czy to jest zgodne?


Pawel_207

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio parę DR które miałem w rękach miały adnotację zrobioną w uwagach - BT ważne do,

Dokładnie taki taki miałem na dniach, gdzie w nowym pojeździe przekreślono termin 3-letni a w uwagach wpis " Gaz lpg dnia oraz badanie ważne do i tu rok od daty wpisu ",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    17

  • Psuj

    10

  • Marek1

    8

  • Qnick

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

No proszę - i już adnotacja, o której w cytowanej tu wyliczance nie ma mowy. i co - jest? Jest... 8)

a skąd mnie wiedziec, ja prosty człowiek jestem.

Może "radosna twórczość WK ;)"

Choć widziałem podobną czcionką podobny wpis o tym iż względem pojazdu toczy się postępowanie itp (i gostek autka sprzedać nie może).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT ważne do, złożono wniosek o wymianę DR czy jakoś tak

 

Ale tego wpisu dokonuje organ rejestrujący przy wymianie dowodu -instytucja uprawniona do dokonania tego wpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego wpisu dokonuje organ rejestrujący przy wymianie dowodu -instytucja uprawniona do dokonania tego wpisu

Przepisy jasno określają co może być w tym miejscu wpisane i tego typu zapisków nie przewidują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy jasno określają co może być w tym miejscu wpisane i tego typu zapisków nie przewidują.

 

Czyli ten dowód jest "nielegalny" - tak? 8)

Ciekawe, czy zwolnią od razu pracownika WK, który to zrobił, czy chociaż pozwolą mu samemu napisać wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego wpisu dokonuje organ rejestrujący przy wymianie dowodu -instytucja uprawniona do dokonania tego wpisu

Przepisy jasno określają co może być w tym miejscu wpisane i tego typu zapisków nie przewidują.

 

Jasno? Polskie przepisy? Owszem, jest katalog adnotacji, ale jest jeszcze PORD a w nim zapis który znowu można różnie interpretować...

 

Art. 75. 1. Jeżeli używanie pojazdu uzależnione jest od szczególnych warunków

określonych przepisami, starosta wpisuje w dowodzie rejestracyjnym lub pozwoleniu

czasowym odpowiednie zastrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w opinii kogo innego będzie to np. zaświadczenie potwierdzające dane w zagubionym DR, uwierzytelniona kserokopia DR, notarialny odpis DR, pokwitowanie z policji itd...

Tak, dokładnie bo Polska to taki kraj, gdzie z jednej strony chcemy czytelności przepisów i biadolimy, że ustawy i rozporządzenia mają tysiące stron, a z drugiej , chcemy aby WSZYSTKO było napisane w przepisach łącznie z definicjami dla normalnego człowieka oczywistymi.

Analogicznie Panowie Pieniacze, czy OBT może być podstemplowane w papierze kolorowym sześciolatka?

Zgodnie z Waszą teorią JAK NAJBARDZIEJ :)

 

Rozumiem, że jeśli ktoś będzie chciał płacić w sklepie banknotami z Monopoly to też będziesz uważał, że ...... należy pogrozić mu palcem

 

Przykład tak słaby i chory, że aż nie zasługuje na odpowiedź.

Ale jednak merytorycznie się do niego nie odniosłeś :)

Dość łatwo jest napisać to co napisałeś ale trudniej już odnieść się do tego wpisu merytorycznie - prawda? :)

Podajesz absurdalne przykłady i otrzymałeś ode mnie absurdalny przykład jako odpowiedź.

Szkoda, że kiepsko Ci idzie z merytoryczną odpowiedzią :)

Hmmm...... a pomyślmy taki przykład .... dla takiego "pieniacza" jak Ty gdzie jest definicja DR?

Bo wzór, jest owszem w rozporządzeniu ale definicji brak, tak więc......?

Ponadto, literalnie no wzór jest ale..... gdzie jest napisane, że inne są nie do przyjęcia?

 

Ach, jeszcze jedno, podaj mi jasny przepis zakazujący mi rejestracji pojazdu skradzionego przeze mnie :)

Tylko wiesz, taki jasny przepis beż żadnych analogii i domysłów, bo przecież tylko takie przepisy są dla Ciebie jasne :)

 

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę powiedzieć że jednak pieczątka z BT na bezczela wbita na środku strony adnotacji ukazała się moim oczom wczoraj. Dwa pojazdy, tak samo postawiona ;)

Zapytałem pana czemu nie jeździł na zaświadczeniu z BT z OSKP skoro i tak miał przerejstrować auto a on a po co skoro diagnosta wbił pieczątkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem pana czemu nie jeździł na zaświadczeniu z BT z OSKP skoro i tak miał przerejstrować auto a on a po co skoro diagnosta wbił pieczątkę ;)

Jeżeli wbił pieczątkę, to po co wystawiał zaświadczenie. Zgodnie z prawem zaświadczenie można wystawić przy okresowym tylko jak nie ma gdzie przystawić pieczątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa elliot - kiepsko mi idzie z merytoryczna odpowiedzią, bo trzeba być idiotą, aby porównywać fakt wbicia pieczątki z OBT w niewłaściwej rubryce OBT z próbą płacenia w sklepie banknotami z gry. Do czego mam się odnieść??

 

Ale jak już się tak silisz to tak - gdybyś chciał zapłacić w sklepie pieniędzmi z MONOPOLY to można by Ci co najwyżej pogrozić palcem. Przy próbach usilnych zgłosić na leczenie ;)

Pieniążki z MONOPOLY nie są bowiem tym samym co w ten czy inny sposób sfałszowane bilety Narodowego Banku Polskiego. Twój irracjonalny przykład zakładał posługiwanie się nie tyle fałszywymi pieniędzmi (co jest karalne), co zabawkowymi banknotami - i na to paragrafu nie ma. Podobnie jak byś się uparł, że chcesz płacić muszelkami. Muszelki nie są środkiem płatniczym w Polsce. Posługiwanie się nimi nigdy nie będzie podciągnięte pod wprowadzanie kogoś w błąd... Nie wiem jak to inaczej prościej wytłumaczyć.

 

Oczywiście, że możesz zarejestrować auto kradzione. Dopóki WK się o tym nie dowie. Wtedy jego rola ogranicza się do powiadomienia odpowiednich organów. Co to w ogóle za pytanie? czego ty chcesz dowieść???

 

POWTARZAM. WPIS OBT W INNYM POLU NIŻ PRZYDZIELONA RUBRYCZKA JEST Z PEWNOŚCIĄ WYSOCE NIEWŁAŚCIWY. NIE SPOSÓB JEDNAK WYWIEŹĆ Z TEGO WNIOSKU, ŻE TAKI SPOSÓB UDOKUMENTOWANIA OBT JEST NIEWAŻNY, A DIAGNOŚCIE CO NAJWYŻEJ MOŻNA ZA TO POGROZIĆ - Z PEWNOŚCIĄ NIE SPOTKAMY NIGDY W TYM KRAJU WYROKU, ŻE KOMUŚ ZABRANO UPRAWNIENIA ZA TAKI CZYN.

 

I o to jestem w stanie się założyć w ciemno. I tylko o to mi chodziło. Tak samo jak nikt nie może de facto zakwestionować stanu faktycznego potwierdzonego w DR z tego powodu, że jakis pracownik WK miał gorszy dzień i wyjechał z rubryczki z wpisem

 

elliot - Twoje wpisy na forum są zazwyczaj sensowne - proszę - pohamuj się od takich absurdalnych przykładów, bo odpowiadanie na nie jest naprawdę żenujące. Odpisuje tylko dlatego, że być może ktoś to czyta, a te nonsensowne uwagi twoje mogły kogoś wybić z właściwego tropu... Może Ty byś chciał, żeby za taki sposób robienia wpisów wieszano - no póki co pozostaje jednak grożenie palcem... tudzież taka kontrola na SKP, że się coś znajdzie (to zawsze jest metoda) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.