Skocz do zawartości

Interpretacja rozporządzenia 996 w różnych rejonach Polski


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję aby w tym temacie pisać jak w różnych rejonach kraju wykonujemy badania techniczne.Powstało dużo wątków na ten temat to może piszmy w jednym temacie.Będzie nam łatwiej wyciągać wnioski.

Łódzki WK jeszcze nie zajął stanowiska odnośnie nowego rozporządzenia.Czekamy.

Na razie wygląda to tak.

1.Badanie z zagranicy -PC i próbne numery (jeśli nie ma tablic)

2.Zmiany konstrukcyjne -OBT +dodatkowe(i zdjęcia)

3.Po kolizji- samo dodatkowe

4.OBT TAXI Nauka Jazdy - najpierw Dodatkowe później Okresowe (dwa oddzielne badania w rejestrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    8

  • JANUSZ60

    8

  • blakop

    7

  • grzegorz70

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na razie wygląda to tak.

1.Badanie z zagranicy -PC i próbne numery (jeśli nie ma tablic)

2.Zmiany konstrukcyjne -OBT +dodatkowe(i zdjęcia)

3.Po kolizji- samo dodatkowe

4.OBT TAXI Nauka Jazdy - najpierw Dodatkowe później Okresowe (dwa oddzielne badania w rejestrze)

U mnie też tak.

Do tego - DR zabrany przez policję , za brak BT - PC.

Rozumiem, że pkt. 4 tylko za pierwszym razem dwa badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Badanie z zagranicy -PC i próbne numery (jeśli nie ma tablic)

 

Telefon :

K-robicie badania z zagranicy

D-tak

K-ile kosztuje

D-98

K-A u was też trzeba mieć tablice

D-też

K-no to dziękuję

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a jak jest jakaś usterka której nie ma w załączniku co mamy wpisać?

cytat z 996 dział 1 zał nr 1 :twisted:

UWAGI: 1.

Oględziny/kontrolę wzrokową/kontrolę organoleptyczną przeprowadza się bez demontażu zespołów i części pojazdu ustawionego na kanale lub podniesionego za pomocą dźwignika na stanowisku kontrolnym.

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

Najpierw pomyśleć a reszta sama się znajdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszyscy rejestrują z TR i PC.

Wiem gdzie robią to po staremu czyli bez tablic

WK w Kościerzynie,Pruszczu Gdańskim i Gdańsku rejestrują bez TR, a diagności wykonuja takie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie wiem jeszcze bo nie robiłem "z zagranicy" jeszcze nic, a jak przyjedzie to się dowiem :D bo w WK ponoć się naradzali jak robić ale nic nie mówią co i jak :evil: jak zajdzie taka potrzeba to im powiem że TR i PC jest mi niezbędne do badania okresowego :-P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie wiem jeszcze bo nie robiłem "z zagranicy" jeszcze nic, a jak przyjedzie to się dowiem :D bo w WK ponoć się naradzali jak robić ale nic nie mówią co i jak :evil: jak zajdzie taka potrzeba to im powiem że TR i PC jest mi niezbędne do badania okresowego :-P:P

To co robisz na SKP jak nie miałeś jescze na okresowe z zagranicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas TR i PC muszą być , a za Taxi ,L , Uprzywilejowany bierzemy opłaty . Robimy je jako okresowe+ dodatkowe [ zależy o co klijentowi chodzi] po kolizji same dodatkowe oczywiście rozszerzone [94], a zmiany konstrukcyjne też zdjęcia . Co do Badania Pierwszego to robiłem przed wczoraj ,gość miał TR z wykupionym ubezpieczeniem i dowodem rejestracyjnym do Tablic . Tablice miał ważne do 10.10.2012. Badanie poszło, czekam na telefon z WK i jakoś na razie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robisz na SKP jak nie miałeś jescze na okresowe z zagranicy

 

No przeglądy chyba i inne czynności :D do jakich mam uprawneinia :) . Tak jakoś wyszło że wszyscy handlarze porobili badania przed niedzielą :evil::evil::evil: a teraz tylko się pytają i czekają aż się przepis zmieni :D

Dla ciekawości zmiany konstrukcyjnej też nie miałem jeszcze w tym tygodniu także zdjęć też nie musiałem robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robisz na SKP jak nie miałeś jescze na okresowe z zagranicy

 

No przeglądy chyba i inne czynności :D do jakich mam uprawneinia :) . Tak jakoś wyszło że wszyscy handlarze porobili badania przed niedzielą :evil::evil::evil: a teraz tylko się pytają i czekają aż się przepis zmieni :D

Dla ciekawości zmiany konstrukcyjnej też nie miałem jeszcze w tym tygodniu także zdjęć też nie musiałem robić.

Zaczyna się ruszac maszyna z tablicami. Na forum jestesmy zgodni że tablice mają być,

To działa, robimy co do nas należy a WK to ich sprawa jak przyjmą do rejestracji pierwsze bez tablic w wynikiem P ze swojego terenu gdzie mają nadzór nad SKP :razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wygląda to tak.

1.Badanie z zagranicy -PC i próbne numery (jeśli nie ma tablic)

2.Zmiany konstrukcyjne -OBT +dodatkowe(i zdjęcia)

3.Po kolizji- samo dodatkowe

4.OBT TAXI Nauka Jazdy - najpierw Dodatkowe później Okresowe (dwa oddzielne badania w rejestrze)

U mnie też tak.

Do tego - DR zabrany przez policję , za brak BT - PC.

Rozumiem, że pkt. 4 tylko za pierwszym razem dwa badania?

 

Pkt.4 Za każdym razem na okresowym dla TAXI L Uprzywiljowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się ruszac maszyna z tablicami.

 

No zaczyna, mi nawet jeden gość który zajmuje się obrotem samochodami mówił że on i jego koledzy dzwonili do ministerstwa w sprawie tablic a tam podobno ktoś im powiedział że zmienią się te przepisy i będzie wolno robić OBT bez blach :) Tylko nie wiadomo kto tak powiedział i kiedy to się zmieni :evil: podobnie jak z lekkimi SAM'ami ktoś kiedyś obiecał w pewnym piśmie że zmienią zapis art.81 PoRD tak by nie było wątpliwości jak robić i co i nic mineło już chyba ze dwa lata i echo :-P:-P:-P:-P:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.