Skocz do zawartości

Interpretacja rozporządzenia 996 w różnych rejonach Polski


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś informacja na piśmie, że okresowe na pokwitowaniu z policji to kontrola z miejsca i bay bay uprawnienia.

Tak to się mogą Panowie Dyrektorzy WK bawić z nami do us.anej śmierci.

 

Spytaj Pana Dyrektora dlaczego powołał się na pismo NrTD-5t-5111-60/11 z dnia 15.12.2011r.,

a nie na wydane później przez to samo ministerstwo pismo NrTD-5t-5111-11bin./12 z dnia 30.03.2012r.

Czyżby jego zdaniem stare było lepsze , jak wino ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    8

  • JANUSZ60

    8

  • blakop

    7

  • grzegorz70

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czyżby jego zdaniem stare było lepsze , jak wino ???

Pewnie tamtejszy WK działa z takim opóźnieniem, że to nowe jeszcze do nich nie dotarło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj Pana Dyrektora dlaczego powołał się na pismo NrTD-5t-5111-60/11 z dnia 15.12.2011r.,

a nie na wydane później przez to samo ministerstwo pismo NrTD-5t-5111-11bin./12 z dnia 30.03.2012r.

Czyżby jego zdaniem stare było lepsze , jak wino ???

 

Właśnie - tylko stacje z tego terenu powinny właśnie pisemnie do WK się zwrócić z takim pytaniem, a nie uszy kłaść po obie i dać się zastraszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam takie pytanie mam czy robienie zdjęć przy zmianach konstrukcyjnych i czy to jest obowiązkowe i w którym miejscu w przepisach to jest zapisane. I jakie mają być te zdjęcia , jaka wielkości rozmiarów i co ma na nich być , pojazd widoczny , nr VIN , zmiany przeróbki i ile tych zdjąć?

 

Tak, robimy zdjęcia.

Obowiązek ten wynika z załącznika do 996 (wzór opisu zmian dokonanych w pojeździe) pkt Ia

Nie jest określone jakie mają być, mój program w tym miejscu wstawia miniaturki, a na końcu drukuje duże, po dwa na stronie.

Na zdjęciach mają być zmiany konstrukcyjne, czyli co przybyło, lub coś ubyło (zdjęta krata - to zdjęcie wnętrza bez kraty) Przydało by się też zdjęcie pozwalające zidentyfikować pojazd, ja robię z narożnika aby był widoczny cały pojazd z tablicami rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslij to Łódzkiemu WK
Chyba trzeba tak zrobić. Wrzuciłem to mniej aktualne, gdyż dostałem to jako załącznik, na który się powołują ale jak pisałem wydawało mi się "przeterminowane".

 

[ Dodano: 18-12-2012, 14:09 ]

Wysłałem zapytanie, jak to jest w końcu z tymi pismami. O szczegółach będę informował na bieżąco. Póki co "róbta co chceta" pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurat napisał/a:

Witam takie pytanie mam czy robienie zdjęć przy zmianach konstrukcyjnych i czy to jest obowiązkowe i w którym miejscu w przepisach to jest zapisane. I jakie mają być te zdjęcia , jaka wielkości rozmiarów i co ma na nich być , pojazd widoczny , nr VIN , zmiany przeróbki i ile tych zdjąć?

 

 

Tak, robimy zdjęcia.

Obowiązek ten wynika z załącznika do 996 (wzór opisu zmian dokonanych w pojeździe) pkt Ia

Nie jest określone jakie mają być, mój program w tym miejscu wstawia miniaturki, a na końcu drukuje duże, po dwa na stronie.

Na zdjęciach mają być zmiany konstrukcyjne, czyli co przybyło, lub coś ubyło (zdjęta krata - to zdjęcie wnętrza bez kraty) Przydało by się też zdjęcie pozwalające zidentyfikować pojazd, ja robię z narożnika aby był widoczny cały pojazd z tablicami rej.

U nas identycznie, robimy cztery zdjęcia bo się mieszczą na jednej kartce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek ten wynika z załącznika do 996 (wzór opisu zmian dokonanych w pojeździe) pkt Ia

Dziwne, że zmieniono załącznik nic nie zmieniając w przepisach,,,

U nas identycznie, robimy cztery zdjęcia bo się mieszczą na jednej kartce

Nie dlatego, że się tyle mieści, lecz temu, iż tyle robili nasi przodkowie dla SAM i ZABYTEK,,,

Człowiek to jest automat, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje co urzędnik odpowiedzialny za SKP wymyśli tylko ustanowione przepisy. Bo potem przy kontroli SKP z dozoru wyjdzie, że to diagnosta popełnił błąd. A wiąże to się z art. 271 par 1 kk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że zmieniono załącznik nic nie zmieniając w przepisach,,,

 

DIP się tez zmienił (MMC i DMC zespołu) więc w ramach protestu proponuję nie wpisywać, bo nie zmieniło się nic innego... :evil::evil::evil:

 

Zmiana wzoru załącznika to nie zmiana w przepisach?

 

Nie dlatego, że się tyle mieści, lecz temu, iż tyle robili nasi przodkowie dla SAM i ZABYTEK,,,

 

Nie ma określonej liczby, jak napisałem :

Na zdjęciach mają być zmiany konstrukcyjne, czyli co przybyło, lub coś ubyło (zdjęta krata - to zdjęcie wnętrza bez kraty) Przydało by się też zdjęcie pozwalające zidentyfikować pojazd, ja robię z narożnika aby był widoczny cały pojazd z tablicami rej.

Zdarzyło mi się i trzy zdjęcia dołączyć. Jak nie ma potrzeby, to po co marnować toner w drukarce... Jak będzie potrzeba to i 10 dołączę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje co urzędnik odpowiedzialny za SKP wymyśli tylko ustanowione przepisy

Czy Ty nie rozumiesz, że te same przepisy są interpretowane na różne sposoby również przez dozór ?

Jak byś nie zrobił zawsze możesz zrobić źle, zależnie od tego kto będzie oceniał,,,

 

[ Dodano: 18-12-2012, 17:45 ]

w ramach protestu proponuję nie wpisywać

Na myśl mi nawet nie przyszło by protestować, a zdjęcia proste, w liczbie mnogiej czyli od dwóch w górę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do zaufanego źródła i powiem Wam, że sprawa jest bardzo poważna. Na głównym serwerze znaleziono ponoć ślady trotylu!

 

 

A tak w ogóle czemu w tym temacie piszemy o tym?? Wyczuwam spisek i nawet dobrze wiem czyja to wina... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.