Skocz do zawartości

Interpretacja rozporządzenia 996 w różnych rejonach Polski


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

To są chyba jakieś jaja

 

Ćwiczyłem podobną sytuację z TDT i ADR'em . Pewna Pani z TDT zwróciła mi uwagę dlaczego z zaświadczeniu mam przekreślone słowo a nie podkreślone. Na moje pytanie co to za różnica, powiedziała aby poczytać sobie objaśnienia do zaświadczenia ADR jak jest napisane żeby podkreślić to trzeba podkreślić a nie przekreślić :lol::cool: W sumie miała rację bo w objaśnieniach było napisane podkreślić i musieliśmy dokonać modyfikacji w programie aby podkreślało a nie przekreślało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    8

  • JANUSZ60

    8

  • blakop

    7

  • grzegorz70

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

A co tu radca?? Jest głupi przepis, to pyta się autora co miał na myśli - to chyba bardziej rozsądne, niż korzystanie z pomocy takich czy innych radców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest głupi przepis, to pyta się autora co miał na myśli - to chyba bardziej rozsądne, niż korzystanie z pomocy takich czy innych radców...

 

... i dostanie jakąś odpowiedź Bogdanowicza :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A urząd w którym pracowałem prawie nigdy nie opierał się na opiniach radców.

A opinia radcy... Czy wiążąca? A jak radca klienta powie dokładnie co innego? :) Organ sam decyduje w oparciu o jakie dane stosuje prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o łódź to dorzucę jeszcze to

 

dzisiejszy EXPRESS ILUSTROWANY

 

Jeszcze przed wejściem 996 stosowaliśmy taką procedurę.Kserokopia DR jest potrzebna w przypadku braku KP lub Pokwitowanie pojazdu jest przeterminowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kserokopia DR jest potrzebna w przypadku braku KP lub Pokwitowanie pojazdu jest przeterminowane.

 

Ale Wy tam w tej Łodzi macie prze....ne, u mnie idzie z pokwitowania normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to UM Łódź nie ma swojego radcy prawnego, że musi się ministra o przepisy pytać? Żenada.

 

z tego co sobie przypominam w słynnym raporcie NIK-u łódzki WK był przedstawiony jako jeden z najgorszych w Polsce i od tego czasu tak jest, natomiast druga sprawa jest fakt że do dnia dzisiejszego pani prezydent nie powołała w wyniku konkursu dyrektora WK, obecne władze są tylko p.o. i zwyczajnie boją się podjąć jakichkolwiek decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

U nas nie przechodzi już zaświadczenie w którym brak jest informacji o tym, iż jest to badanie okresowe przed pierwszą rejestracją lub badanie okresowe po raz pierwszy. PC i blachy do tego to już chyba norma w całym kraju. Dziś informacja na piśmie, że okresowe na pokwitowaniu z policji to kontrola z miejsca i bay bay uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś informacja na piśmie, że okresowe na pokwitowaniu z policji to kontrola z miejsca i bay bay uprawnienia.

 

Zapodaj to pismo, byle szybko :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś informacja na piśmie, że okresowe na pokwitowaniu z policji to kontrola z miejsca i bay bay uprawnienia.

 

No ciekawa mogłaby być droga odwoławcza w końcu ktoś (sąd) musiałby określić co to jest dokument odpowiadający DR.

Oczywiście nikomu tego nie życzę żeby musiał aż tak walczyć o swoje.

 

p.s. A swoją drogą ciekawe co zrobiłby łódzki WK gdyby ktoś z drugiego końca Polski zrobił okresowe z pokwitowania dla pojazdu z łódzkiego WK a w tym końcu Polski właśnie tak się robi z pokwitowania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zamieścić?

Oczywiście, że mogę ale po południu bo zapomniałem zabrać tego do domu w celu zeskanowania:/ w pracy nie mam takich dobrodziejstw:/

 

[ Dodano: 18-12-2012, 11:20 ]

Jednak udało się wcześniej. Zamieszczam pismo z naszego wydziału. Jeśli nie ma na forum załącznika na który się powołują to również wrzucę. Zastanawiam się czy ten załącznik nie jest przypadkiem "przeterminowany".

pismo.JPG.57c185bf43b7036ae917a73505dbe475.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam pismo z naszego wydziału. Jeśli nie ma na forum załącznika na który się powołują to również wrzucę.

Poproszę również o załącznik. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam takie pytanie mam czy robienie zdjęć przy zmianach konstrukcyjnych i czy to jest obowiązkowe i w którym miejscu w przepisach to jest zapisane. I jakie mają być te zdjęcia , jaka wielkości rozmiarów i co ma na nich być , pojazd widoczny , nr VIN , zmiany przeróbki i ile tych zdjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.