Skocz do zawartości

Warszawa 17.12.12 r


Prezes OSDS

Rekomendowane odpowiedzi

P.S.

To pismo (fragment) PISKP do Ministra Sprawiedliwości...

Czy można datę tego pisma i gdzie można znaleść.

Przypominam tylko, że Prezes PISKP-u się zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • Prezes OSDS

    12

  • Psuj

    9

  • praktyk

    9

Koledzy, zadajecie dużo pytań, na które jeszcze nie mamy odpowiedzi. To ,że włączeni zostaliśmy do grupy roboczej, to sukces. Jak go wykorzystamy, zależy nie tylko od nas.

Czego oczekujecie, co mamy tam załatwić, na co położyć największy nacisk, a co jest mniej ważne, musimy przedyskutować. My reprezentujemy środowisko diagnostów samochodowych, więc diagności, powiedzcie nam czego oczekujecie. Nie ma gwarancji, że to osiągniemy, ale zrobimy wszystko, żeby to osiągnąć.

Proszę o propozycję. I nie krytykujcie, bo jeszcze nie ma czego krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tz.jaka ta średnia krajowa

 

NAJNIŻSZA a nie średnia - bo do tego dąży PISKP, zresztą będąc na ich miejscu dążył bym do tego samego.

 

To ,że włączeni zostaliśmy do grupy roboczej, to sukces.

Ja tego nie neguję. Bardzo się cieszę z tego powodu, że diagności zostali zauważeni.

 

My reprezentujemy środowisko diagnostów samochodowych,

A PISKP właścicieli skp i nigdy priorytety nie będą zbieżne. Znamy się osobiście i wiem, że jesteś, jako właściciel skp, w porządku. Ale przyznaj sam, że takie zagrywki PISKP dążą do obniżenia płac diagnostów i możliwości kopnięcia w dupę "nieelastycznych" pracowników, bo za bramą będzie czekało nowe "mięsko armatnie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko, że Prezes PISKP-u się zmienił.

 

a co było przyczyną ,że znowu zmiana prezesa .To już 3 od momentu powstania Izby - P.Murawski długo nim nie pobył - gdzie tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnik państwowy - pozwolisz, że nie rozwinę tematu, ale krótko - na pewno jest to inny status niż dotychczas.

 

No ciekawe, ciekawe... Nie powiem... Ale co - państwowy funkcjonariusz na pensji u prywaciarza?? Temat ciekawy, odważny, ale nie wiem czy tak bardzo oczekiwany przez pracodawców z kolei :) Na chwilę obecną też nie wiem, czy nie rodziłoby to pewnych patologii... Wymagałoby to zmiany chyba więcej niż jednej ustawy. No temat ciekawy - z zaciekawieniem będę śledził :)

 

Czy nie uważasz, że np 10 stacji w mieście 10 000 tysięcznym oraz 10 stacji w mieście 100 000 tysięcznym na obecną chwilę może prowadzić do pewnych patologii. Odpowiedz sobie sam w którym przypadku.

 

No może i uważam, ale czy to nie wony rynek powinien regulować i w naturalny sposób regulować te kwestie?? No i teraz co - zamknąć część stacji?? Za odszkodowaniem? Kto ma za to zapłacić?? Bo z drugiej strony po co tworzyć nowy system, skoro patologie związane z obecnym stanem i tak pozostawić?? Myślę, że koncesjonowanie zamknęłoby dostęp do stacji dla prywatnych, małych przedsiębiorców na rzecz wielkich sieci... Czy byłoby to dobre? Nie wiem...

 

Koledzy, zadajecie dużo pytań, na które jeszcze nie mamy odpowiedzi. To ,że włączeni zostaliśmy do grupy roboczej, to sukces. Jak go wykorzystamy, zależy nie tylko od nas.

 

Podejmując działania musicie się liczyć z pytaniami - no czego innego oczekujesz? :)

Poza tym zadawane pytania dotyczą współpracy z PISKP i pewnych koncepcji działania, poglądów, a nie udziału OSDS w powołanej grupie w resorcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz co - zamknąć część stacji?? Za odszkodowaniem?

Niby skąd pomysł z odszkodowaniem? Rozpoczęcie działalności firmy obarczone jest zawsze ryzykiem czy to bankructwa czy zmiany prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będziesz Daniel tak zadowolony, jak np. ktoś wymyśli, że na nowy status diagnosty/urzędnika musisz ponownie zdawać egzaminy (odpłatnie, poprzedzone rozbudowanymi odpłatnymi szkoleniami itd.) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będziesz Daniel tak zadowolony, jak np. ktoś wymyśli, że na nowy status diagnosty/urzędnika musisz ponownie zdawać egzaminy

Jestem za :) Marzę o takim rozwiązaniu, bo tylko tak można by weliminować z naszego zawodu diagnostów, którzy potrafia tylko stawiać pieczatki nie majac zielonego pojęcia o przepisach. Niestety zyjemy w Polsce i takie oczywiste rozwiazania nie maja najmniejszej szansy realizacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zadawane pytania dotyczą współpracy z PISKP i pewnych koncepcji działania, poglądów, a nie udziału OSDS w powołanej grupie w resorcie :)

Co do współpracy:

1. Podjęliśmy rozmowy przed spotkaniem z Ministrem. Nazywa się to spotkanie robocze.

2. Były to ustalenia ustne - nie zobowiązujące - strony mają się sobie przyglądać.

3. Nie ma żadnych podpisanych uzgodnień, co do współpracy oraz celów działania, ponieważ obydwie strony stwierdziły, że za wcześnie na to.

 

[ Dodano: 20-12-2012, 09:46 ]

Ciekawe czy będziesz Daniel tak zadowolony, jak np. ktoś wymyśli, że na nowy status diagnosty/urzędnika musisz ponownie zdawać egzaminy

Jestem za :) Marzę o takim rozwiązaniu, bo tylko tak można by weliminować z naszego zawodu diagnostów, którzy potrafia tylko stawiać pieczatki nie majac zielonego pojęcia o przepisach. Niestety zyjemy w Polsce i takie oczywiste rozwiazania nie maja najmniejszej szansy realizacji :(

Ciekawa koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za :) Marzę o takim rozwiązaniu, bo tylko tak można by weliminować z naszego zawodu diagnostów, którzy potrafia tylko stawiać pieczatki nie majac zielonego pojęcia o przepisach. Niestety zyjemy w Polsce i takie oczywiste rozwiazania nie maja najmniejszej szansy realizacji :(

Myślę, że przewodzący grupą TDT poprze tę opcję bez problemu. Ale, czy jesteś pewien, że większość diagnostów będzie za. Zadaniem OSDS jest bronić interesów, czy stanowiska, większości diagnostów. Trzeba będzie przeprowadzać ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzę o takim rozwiązaniu, bo tylko tak można by weliminować z naszego zawodu diagnostów, którzy potrafia tylko stawiać pieczatki nie majac zielonego pojęcia o przepisach.

 

Zdali raz, zdadzą i drugi. Nieuczciwych wyeliminujesz tylko poprzez kontrole i sukcesywne odbieranie uprawnień. Nie ma innego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, czy jesteś pewien, że większość diagnostów będzie za. Zadaniem OSDS jest bronić interesów, czy stanowiska, większości diagnostów

Jestem pewien, że większość diagnostów będzie przeciw. Oczywiście, że zadaniem OSDS-u jest obrona swich członków (ewentualnie wszystkich diagnostów) i OSDS nie powinien zabiegać o takie regulacje prawne. Takie zmiany nie są też po myśli PISKP, bo doprowadziły by do spadku liczby diagnostów czyli do wzrostu ich płac a tego przedsiębiorcy zrzeszeni w PISKP z pewnością by nie chcieli i dlatego pozostanie tak jak jest.

Odnośnie PISK i OSDS to nie widzę mozliwości współpracy pomiędzy tymi organizacjami, bo cechuje je odmienny interes społeczny. OSDS będzie zabiegał o dobro pracownika (diagnosty) a PISKP będzie trzymała z pracodawcami (włascicielami SKP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PISK i OSDS to nie widzę mozliwości współpracy pomiędzy tymi organizacjami

 

Spokojnie... Nie uprzedzajmy faktów... Jak sami czytacie:

 

Były to ustalenia ustne - nie zobowiązujące - strony mają się sobie przyglądać (...) Nie ma żadnych podpisanych uzgodnień, co do współpracy oraz celów działania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzenia okresowej kalibracji większej niż dotychczas ilości urządzeń (objęcie tym wymogiem miałoby dotyczyć linii diagnostycznych i urządzeń do pomiaru geometrii),

 

Ich to raczej to najbardziej rajcuje :-P wiadomo z jakich powodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzenia okresowej kalibracji większej niż dotychczas ilości urządzeń (objęcie tym wymogiem miałoby dotyczyć linii diagnostycznych i urządzeń do pomiaru geometrii),

Ich to raczej to najbardziej rajcuje :-P wiadomo z jakich powodów

 

To już pieczątka diagnosty w DR nie wystarcza? Te naklejki to mają być za darmo czy już wiadomo, kto je będzie produkował i za ile?Czy już wiadomo kto będzie dystrybutorem? Czy teraz się nie archiwizuje wyników badań? Kalibracja większej niż do tej pory liczby urządzeń diagnostycznych-, na czym by tu jeszcze można zarobić?

To w takim celu było zwołane całe spotkanie?

Koledzy z OSDS, wierzę że to nie Wy wysuwaliście te propozycje, jako jedni z ponad 20 branżowych organizacji.

Bardzo Was proszę napiszcie coś na ten temat, trochę mnie to niepokoi, jaki Wasz stosunek do takich propozycji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pieczątka diagnosty w DR nie wystarcza?

 

A to nie słyszałeś, że już od dawna był pomysł, żeby i pieczątkę w DR zastąpić stosowną, hologramową naklejką? :)

 

kto je będzie produkował i za ile?Czy już wiadomo kto będzie dystrybutorem?

 

Oczywiście, że jeszcze nie wiadomo komu powierzyć to zadanie i dlaczego ma to być PWPW :evil:

 

Czy teraz się nie archiwizuje wyników badań?

Może chodzi o archiwizowanie nie tylko badania jako czynności ogółem, ale także możliwych odczytów z urządzeń pomiarowych. Czyli cała możliwa aparatura podpięta do kompa i wynik każdego pomiaru jest archiwizowany dodatkowo do każdego badania. Technicznie jest to już opanowane - NORCOM prezentował to w zeszłym roku na targach.

 

Ale i ja chętnie posłucham odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie słyszałeś, że już od dawna był pomysł, żeby i pieczątkę w DR zastąpić stosowną, hologramową naklejką?

 

Można by to zaakceptować tylko jeśli, tak jak piszesz, naklejka była by ZAMIAST pieczątki w DR. Ale tu się pewnie starostwa postawią bo kasa ucieknie za wymianę DR.

 

Oczywiście, że jeszcze nie wiadomo komu powierzyć to zadanie i dlaczego ma to być PWPW

:evil::evil::evil:

 

Czyli cała możliwa aparatura podpięta do kompa i wynik każdego pomiaru jest archiwizowany dodatkowo do każdego badania.

 

Oto właśnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o archiwizowanie nie tylko badania jako czynności ogółem, ale także możliwych odczytów z urządzeń pomiarowych. Czyli cała możliwa aparatura podpięta do kompa i wynik każdego pomiaru jest archiwizowany dodatkowo do każdego badania. Technicznie jest to już opanowane

 

To już niedaleko do automatycznych SKP :evil: Wjeżdża klient, wpłaca odpowiednią stawkę za badanie, jedzie sam przez ścieżkę diagnostyczną a na końcu odbiera wynik (wydruk, naklejka itp.) pozytywny, negatywny lub wezwanie obowiązkowe pojazdu na złomowisko :lol: i wszyscy happy nikt do nikogo pretensji nie ma, nie ma komu pomarudzić , tylko gdzie ja następną robotę znajdę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - myślę, że to całkiem możliwe w niedalekiej przyszłości. Póki co jednak cały ten sprzęt wymaga jednak "operatora".

Powtarzam - z tego co widziałem zaimplementowanie takiego rozwiązania na stacjach na dzień dzisiejszy nie jest od strony technicznej czymś trudnym, skomplikowanym i kosztownym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z OSDS, wierzę że to nie Wy wysuwaliście te propozycje, jako jedni z ponad 20 branżowych organizacji.

Bardzo Was proszę napiszcie coś na ten temat, trochę mnie to niepokoi, jaki Wasz stosunek do takich propozycji.

Pan Rafał Sosnowski ze Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej podniósł potrzebę wprowadzenia monitoringu podniesienia kontroli wyposażenia SKP oraz zewnętrznego oznakowania pojazdu nalepką z hologramem o posiadaniu przez pojazd OBT.

http://osds.org.pl/?cat=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.