Skocz do zawartości

I rejestracja


carllos

Rekomendowane odpowiedzi

Ale on doskonale wie o co chodzi,

Nie wiem, może to kwestia sposobu przekazania informacji, ci którzy przyjeżdżają do mnie, akceptują to co proponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • wojtek1k

    15

  • JANUSZ60

    8

  • grzegorz70

    7

  • carllos

    6

Kolego myślę że trzeba rozgraniczyć temat do dwóch przypadków:

1. osoba prywatna kupiła samochód i "niestety" się nie zgadza - oczywiście informacja itd.

2. handlarz, który siedzi w biznesie i próbuje zrobić diagnostę w konia - postępowanie jak wyżej.

takie jest moje zdanie w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety - ja mam to na co dzień i słyszę: "bo na akcyzie mi napisali"

kiedyś nie sprawdziłem i telefon z wk - żadne tłumaczenie, że ustaliłem rok produkcji na podstawie akcyzy - problemy niesamowite - bo diagnosta oszukał klienta, który kupił auto od handlarza (celnik oczywiście w świetle wk był bez winy), jakbym miał w tym jakiś interes. Niestety klienci są brutalni i nie można mówić o pomyłkach, błędach itd.

Tak jak napisałem wcześniej korzystam z programu xxxx i jak on się myli (bo tak faktycznie jest czasami) - to chociaż jakoś można się bronić, że zrobiłem w dobrej wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko przestrzec kolegów diagnostów przed "zawyżanieniem" roku produkcji. Znam 2 przypadki z mojego tereny, gdzie do diagnosty po jakimś czasie wrócił nowy właściciel samochodu z zawyżonym rokiem produkcji i żądał od diagnosty różnicy między rocznikami tak ok. 5000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bo na akcyzie mi napisali"

akcyza swoją droga a ustalenie roku produkcji to też co innego,każdy z nas ma takie problemy żeby ustalić prawidłowo,dlatego trzeba korzystać zewszystkich możliwie dostępnych źródeł czy net czy dekodery,obejrzeć poj.pasy i jeszcze inne pierdoły,no tak to już jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest o tyle gorsza ze jest kilka aut nadzien PSKP masakra wiecej aut z komiskow niz krajowych ,a teraz to juz handlarze po trupach jada

a stacji porosło jak grzybow masakra co sie dzieje zeby takie przekrety na skale masowe szły jeszcze troche i bedziemy musili pisac co nam klient kaze

bo taka konkuręcja

 

A jescze dzis mi mowia ze i za granica nikt im nie mowi ze to starsze o rok tylko tak jak I r, i tak płaca a teraz sie okazuje ze to rok starsze i ma tak byc wpisane data w DIP jak I rej. Bo w wszystkich panstwach jest rok produkcji jak I rejestracja ] tylko polska taka chora ha

masakra ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy z nas ma takie problemy żeby ustalić prawidłowo,dlatego trzeba korzystać zewszystkich możliwie dostępnych źródeł czy net czy dekodery,obejrzeć poj.pasy i jeszcze inne pierdoły,no tak to już jest

 

Zdarzył mi się I przegląd :-D od początku roku -pierwszy .Sprawdzony we wszystkie strony :lol:

Nie było problemów VW Polo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem pierwszy dziwny przypadek, VW Golf VI sprowadzony z Włoch. Data I rej. maj 2012 - szyby, pasy, plastiki, reflektory wyprodukowane w 2010r. a rok prod. sprawdzony przez wszystkie dostępne dekodery oraz ASO VW - 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzył mi się I przegląd od początku roku -pierwszy .Sprawdzony we wszystkie strony

Nie było problemów VW Polo

tu akurat z VW to raczej nie ma problemów :) ale Ci powiem ludziska garną się na te BT z zagranicy :P

Ostatnio miałem pierwszy dziwny przypadek, VW Golf VI sprowadzony z Włoch. Data I rej. maj 2012 - szyby, pasy, plastiki, reflektory wyprodukowane w 2010r. a rok prod. sprawdzony przez wszystkie dostępne dekodery oraz ASO VW - 2012.

takich przypadków jest więcej ale cuż :-? my musimy robić swoje tylko pytam się jak to wszystko ogarnąć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie było w naszym DR roku produkcji , a tylko data pierwszej rejestracji nie byłoby problemu i ............... o czym pisać - a handlarze to nawet Fordy chcą odmłodzić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytam się jak to wszystko ogarnąć :roll:

 

 

i tutaj jest problem

 

niestety trzeba sobie jakoś radzić, jak mam klienta który się mega mocno upiera dzwonię przy nim do aso i jak jest po mojemu, to go delikatnie opierdalam, że próbował mnie oszukać,

 

wg mnie problemem jest działanie UC - byłoby mniej problemów gdyby akcyza się zgadzała, a niestety celnicy mają to gdzieś.

 

...co do handlarzy - jak pójdzie w świat, ze na danej stacji sprawdzają - to z czasem będzie mniej przypadków prób kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się czasem zdaża zajechać aby sprawdzić czy ręczny równo trzyma i jak zawieszenie bo coś mi tam stuka i słyszę - "jedzie to po co przyjeżdzasz a stuka bo takie mamy drogi".

 

Zajeżdzam do chłopaków tak przed zimą na BT a przed wakacjami tak z prośbą o sprawdzenie więc rzadko wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie problemem jest działanie UC - byłoby mniej problemów gdyby akcyza się zgadzała, a niestety celnicy mają to gdzieś.

 

Bo na dzień dzisiejszy doskonale wiedzą, że klienci bardziej zawyżają niż zaniżają rocznik, więc akcyza większa.

 

Dobrze jest dopytać klienta jak się ten niewłaściwy RP na akcyzie znalazł?

Ostatecznie, dochodzimy do tego co jest, że klient sam ją tam wpisał a UC to przyjął ale na pewno nie sprawdzał bo wtedy wyszedłby ten właściwy RP.

I tu pojawia się informacja, że rok produkcji jest niestety o rok wcześniejszy, a opłaconą niewłaściwie akcyzę może klient sobie skorygować w oparciu o ustalenie roku produkcji na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo szybciej celnik wyciągnie kasę niż miałby się dokształcić potem zweryfikować sam VIN o dostępne dekodery, zarządać opinii rzeczoznawcy i skierować sprawę o wprowadzenie w błąd organu państwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku gdy np. I rej 15-01-2008r cechy jak i dekodery wskazują na 2007

a klient dostarcza zaświadczenie z UC że 2008r opinię rzeczoznawcy o wycenie pojazdu z którego też wynika 2008r , No to ja piszę 2008r wpisuję w uwagach w/w

informacje i . . . tel z WK żeby poprawić rok na 2007 bo w ASO uzyskali takie info ...?

 

Moje wyjaśnienia co do przedstawionych do badania dokumentów przez klienta. . . .

- UC wpisał tak ( 2008 ) bo wynikało to z dokumentów przedstawionych przez klienta ( wpisał 2008rok ) i od takiej kwoty przyjeli akcyzę,

- Rzeczoznawca ustalał wartość rynkową pojazdu ( pojazd powyżej 2000ccm ) a rok zawarty w opini to nie jest wiążący??? " gdyby w opoini rzeczoznawcy był zakres czynności - ustalenie roku produkcji to wtedy tak mogę to wziąść pod uwagę???

 

a i jeszcze jedno:

1. Rzeczoznawca nie bierze odpowiedzialnosci za wady ukryte niemo¿liwe do stwierdzenia metodami, którymi

prowadzono badania i ewentualne skutki wynikajace z dalszego u¿ytkowania przedmiotu wyceny. :cool::cool::cool:

2. Niniejsze oszacowanie nie jest ekspertyza stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taka nie mo¿e byc

uznawane. :cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno:

To już wiesz wszystko, rzeczoznawca może napisać wszystko co chce klient (wystarczy, że doda klauzulę o braku odpowiedzialności) a my mamy rzetelnie ustalić rok produkcji.

Czasem rozumiem ( i zazdroszczę klientów, którzy od nas do nich idą )tych diagnostów, którzy piszą rok produkcji zgodnie z datą I-szej rejestracji nigdzie nie sprawdzając,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tel z WK żeby poprawić rok na 2007 bo w ASO uzyskali takie info

Moim zdaniem, jest to, najbardziej wiarygodne źródło informacji, ale na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.