Skocz do zawartości

I rejestracja


carllos

Rekomendowane odpowiedzi

...Moje wyjaśnienia co do przedstawionych do badania dokumentów przez klienta. . . .

- UC wpisał tak ( 2008 ) bo wynikało to z dokumentów przedstawionych przez klienta ( wpisał 2008rok ) i od takiej kwoty przyjeli akcyzę,....

A UC widziało pojazd na oczy? Jeżeli już tak to czy sprawdziło VIN/nr ramy czy tylko to co w kwitkach?

Akcyza od 2008 będzie wyższa niż od 2007 czyli patrz mój poprzedni post.

 

Co do Twego zaświadczenia z BT możesz przecież ująć w adnotacjach że na podstawie dokumentów rok 2008, na podstawie zdekodowanego VINu, oznaczenia na pasach i innych częściach pojazdu 2007.

 

No chyba że właściciel ma kwit od ASO danej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • wojtek1k

    15

  • JANUSZ60

    8

  • grzegorz70

    7

  • carllos

    6

oznaczenia na pasach i innych częściach

 

tym bym się za bardzo nie sugerował - moje auto pasy itd 2006, I rej. 2008, produkcja 2007.

 

..........jest jedna mała różnica - jeżeli kolega miał dokument od rzeczoznawcy i na podstawie tego dokumentu zrobił źle, do WK zapewne kazał poprawić i na tym się to zakończyło,

jeżeli nie ma nic (tylko akcyza) - to nie za bardzo można się wytłumaczyć. .... i tutaj jest problem.

myślę że koledze WK głowy nie urwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli kolega miał dokument od rzeczoznawcy i na podstawie tego dokumentu zrobił źle

Jakie zrobił źle?

Przecież napisał JAKA to była ekpertyza:

2. Niniejsze oszacowanie nie jest ekspertyza stanu technicznego przedmiotu wyceny i za taką nie może być uznawane

To że klient każdy papier od rzeczoznawcy nazywa "ekspertyzą" to nic nie znaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kolega miał dokument od rzeczoznawcy i na podstawie tego dokumentu zrobił źle, do WK zapewne kazał poprawić i na tym się to zakończyło,

 

Opinia rzeczoznawcy powinna być pomocna ale nie jest wykładnią dla diagnosty i na jej podstawie WK nie może nakazać diagnoście zmiany rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opinia rzeczoznawcy powinna być pomocna ale nie jest wykładnią dla diagnosty i na jej podstawie WK nie może nakazać diagnoście zmiany rocznika.

 

 

to się wszystko zgadza, chodzi mi o to, ze jeżeli kolega podparł się opinią (nawet niewłaściwą) i rok produkcji wyznaczył źle, to można się z tego wytłumaczyć (przed WK) i za ten błąd mu nikt głowy nie urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kolega podparł się opinią (nawet niewłaściwą) i rok produkcji wyznaczył źle, to można się z tego wytłumaczyć (przed WK) i za ten błąd mu nikt głowy nie urwie.

 

No właśnie rozmawiamy o tym, że opinia rzeczoznawcy nie chroni przed odpowiedzialnością za to robisz.

A już zwłaszcza niewłaściwa opinia!

Rzeczoznawca ustala dla klienta wartość rynkową pojazdu po wypadku i przyjmuje tam jakiś RP pojazdy przepisany np. z daty I rej. a ty na tej podstawie chcesz go uznać za faktyczny RP?

Możesz tylko wtedy kiedy byłaby to opinia o RP pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega Arafal25 mógłby opublikować na forum tą opinię. W/g mojej wiedzy np. program INFO-EXPERT służący do wyceny wartości pojazdów nie zawiera rubryki rok produkcji tylko data pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega Arafal25 mógłby opublikować na forum tą opinię. W/g mojej wiedzy np. program INFO-EXPERT służący do wyceny wartości pojazdów nie zawiera rubryki rok produkcji tylko data pierwszej rejestracji.

 

A pewnie . . . w Opini INFO-EXPERT na górze w pozycji DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU

jest min. rok produkcji pojazdu ( który wpływa na wartość pojazdu CHYBA ) ::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega Arafal25 mógłby opublikować na forum tą opinię. W/g mojej wiedzy np. program INFO-EXPERT służący do wyceny wartości pojazdów nie zawiera rubryki rok produkcji tylko data pierwszej rejestracji.

 

A pewnie w Opini INFO-EXPERT na górze w pozycji DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU

jest min rok produkcji pojazdu ( który wpływa na wartość pojazdu CHYBA ) ::hey::hey

Sęk w tym, że raczej data pierwszej rejestracji. Wrzuć zdjęcie albo skan to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega Arafal25 mógłby opublikować na forum tą opinię. W/g mojej wiedzy np. program INFO-EXPERT służący do wyceny wartości pojazdów nie zawiera rubryki rok produkcji tylko data pierwszej rejestracji.

 

A pewnie w Opini INFO-EXPERT na górze w pozycji DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU

jest min rok produkcji pojazdu ( który wpływa na wartość pojazdu CHYBA ) ::hey::hey

Sęk w tym, że raczej data pierwszej rejestracji. Wrzuć zdjęcie albo skan to zobaczymy.

 

Chłopie nie jestem biegły w komputerach i nie mam jóż w ręku tej opini ALE

 

wpisz w wyszukiwarkę getin licytacje , aukcje samochodowe i jest tam ze 100 opini rzeczoznawców i sobie zobacz że jest ROK PRODUKCJI :mad::mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey i znów przyjechał koleś dzis rano autem z 03/01/2008 i mowi ze auto jest z 2008 bo akcyza tak zapłacona i z vin też 8 wychodzi, zadzwoniłem do servisu i powiedzieli ze auto wyprodukowane 25/10/ 2007 klient to ja nie chce , tam mu wpisza 2008

 

Co sie dzieje albo tak sie podkładają albo tak wolno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........niestety część diagnostów - nie wiem dlaczego - pisze z akcyzy, wg mnie ma to krótkie nogi, prędzej czy później będzie problem

 

nie trzeba nic mówić - skasować pieniążki, zrobić przegląd, wpisać 2007 i twardo stać przy swoim, w końcu się przyzwyczają, że u ciebie tak jest i będzie po kłopocie.

 

mi ostatnio pani z WK kazała zmienić datę produkcji - bo się z akcyzą nie zgadza, hehehehe ...........ale się uśmiałem

 

.......dlaczego diagności się nie szanują????? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowi ze auto jest z 2008 bo akcyza tak zapłacona i z vin też 8 wychodzi,

 

Dokument opłaty akcyzy nie jest dla nas żadnym wiążącym dokumentem.

To dokument rozliczenia opłaty akcyzowej pomiędzy państwem a właścicielem pojazdu i nie ma żadnego zastosowania w ustalaniu roku produkcji, ani też nie ma wpływu na to ustalanie.

 

W numerze VIN przeważnie jest zakodowany rok modelowy pojazdu który niekoniecznie pokrywa się z rokiem produkcji.

 

Natomiast teksty klientów podczas BT będą zawsze takie żeby osiągnąć jak najwięcej czyli np. doprowadzić do popełnienie korzystnej pomyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

dziś miałem taki przypadek; I rej. czerwiec 2002, rok produkcji wg celnego 2001 a rzeczywisty wg dekodera i serwisu 2000 :-D Moja wersja najmniej odpowiadała włascicielowi wiec pozegnał mnie słowami: jade na inna stację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade na inna stację :D
-normalne :shock::x .Czy normalne ,ze ty postąpiłeś dobrze i słusznie ,a znajdzie takiego :cool: który mu klepnie jak będzie chciał .I jak tu mówić ,że telewizja i prasa kłamie - pokazuje obraz rzeczywistości i patologi systemu badań technicznych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem taki przypadek; I rej. czerwiec 2002, rok produkcji wg celnego 2001 a rzeczywisty wg dekodera i serwisu 2000 :-D Moja wersja najmniej odpowiadała włascicielowi wiec pozegnał mnie słowami: jade na inna stację :D

 

A skąd taka pewność, że na innej SKP będzie inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka pewność, że na innej SKP będzie inaczej ?

A może się tak przytrafi???

Może znajdzie się taki diagnosta (?)................ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.