Skocz do zawartości

Zdjęcia w zmianach konstrukcyjnych


janmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Co fotografować??

 

Zaświadczenie stawia wyraźnie na własną interpretację tego kto dokonuje takiego BT.

Stąd zapis w opisie zmian do tego badania:

Ia. Odpowiednie zdjęcia zmian:

 

Robisz to badanie, to musisz wiedzieć jakie zdjęcia będą odpowiednie.

No chyba, że zniżamy się do poziomu przedszkola i "każdego Pani musi prowadzić za rączkę..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    18

  • Marek1

    12

  • michal_k

    10

  • Psuj

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Marek1 - auto citroen C5 - i ciężarowy i osobowy i ciężarowy może mieć miejsc 5. Przegroda - w ciężarowym musi być... ale w osobowym może... To jakie są zmiany i jak je udokumentować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 - auto citroen C5 - i ciężarowy i osobowy i ciężarowy może mieć miejsc 5. Przegroda - w ciężarowym musi być... ale w osobowym może... To jakie są zmiany i jak je udokumentować?

 

Masz problem z takim badaniem?

Ja nie!

Przyjedź a zrobię je na pewno tak jak trzeba.

No chyba, że to temat do "akademickich" sporów to powodzenia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj - proponuję "przeklej" te wypowiedzi do tematu ze zmianami, bo kwestia myślę ciekawa - wałśnie choćby z uwagi na zdjęcia... Co fotografować??

 

Przeniosłem do nowego tematu, ale trzymajcie się zdjęć, a ni kraty w osobówce i ciężarówce. Na to temat był i nie pozwolę na ponowne bicie piany... czy się to komu podoba, czy nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z takim badaniem?

Ja nie!

 

Marek - nie rzucaj haseł tylko powiedz wprost - jakie papiery wystawiasz na takie auto z jakimi wpisami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie papiery wystawiasz na takie auto z jakimi wpisami??

 

i z jakimi zdjęciami?

 

opis:zdemontowano kratę-coś trzeba napisać bo WK nie przerejestruje ,a na zdjęciach -jest :-P

a może fotoshop ;)

 

adm.usunie mi post bo znowu o kratce ,ale tego przypadku nie da się oddzielić :-D8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie papiery wystawiasz na takie auto z jakimi wpisami??

 

i z jakimi zdjęciami?

 

No plizzz..

Miało nie być bicia piany :razz:

Logiczne /ale już widzę że chyba tylko dla niektórych/ że jak robisz zmiany z ciężarowego na osobowy to zdjęcia pojazdu ze zdemontowaną kratą.

 

opis zmian:

"zdemontowano wyposażenie pojazdu ciężarowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia pojazdu ze zdemontowaną kratą

 

Marek1 -piana pianą ,miałes kiedyś upartego klienta -nie sciągnie kratki bo twierdzi że nie musi (naczytają się ludziska na różnych forach) :lol: -pytanie było jakie zdjęcia.

Bez tekstów proszę, czy logiczne czy nie.

PISKP wysłał w tym temacie zapytanie do MI czyli sprawa nie jest tak oczywista.

pytanie.JPG.45bfb542728a5769ed61f9f84e6765a8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie było jakie zdjęcia.

ile razy trzeba powtórzyć?

zdjęcia pojazdu ze zdemontowaną kratą

 

Klient nie chce ściągać kratki - nie ma przeglądu po zmianach konstrukcyjnych.

Dlaczego należy się odwołać do logiki?

Bo przeróbka tego pojazdu z osobowego na ciężarowy polegała na zamontowaniu kratki.

Przeróbka w drugą stronę, na jej demontażu ponieważ to było wyposażenie samochodu ciężarowego które demontujemy by był on na powrót osobowy.

To, że osobowy może mieć kratkę to wcale nie znaczy, że tę od wersji ciężarowej.

bo wyposażenie pojazdu ma mieć homologację, ta jest na ciężarówkę.

 

Natomiast nie łącz tu wątków z innych forów, bo już były takie naganne przypadki, gdy ktoś na ten sam temat dyskutował na dwóch forach a polegało na przerzucaniu się argumentami to z jednego to z drugiego forum.

 

I nie łącz ze sprawą "kratki" pytania PISKP bo dotyczy ono ogólnie kwestii dokumentowanie zmian zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient nie chce ściągać kratki - nie ma przeglądu po zmianach konstrukcyjnych.

 

:ok

 

Dokładnie - brak zmian (np. właśnie demontażu kratki) to brak podstaw do wykonania badania po zmianach, a więc i do wymiany DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

W naszym WK jak dajesz opis dokonanych zmian w pojeżdzie to z wpisem BRAK FOTO nie przyjmą i moim zdaniem mają racje są zmiany mają być zdjęcia ,ustawodawca nie przewidział przypisu z gwiazdką brak foto.Ostatnio wpadł mi w ręce taki dokument ze stacji w Poznaniu podobno diagnosta się upierał że tam tak można?? Poznaniacy czy to prawda?? Jak trzeba to zdobęde numer diagnosty bo klijęta który ma teraz problem znam osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w zmianach na osobowy muszę zdemontować kratę? Chcę ją mieć dla bezpieczeństwa np Sharan?

W zmianach to jedna z podstawowych czynności, więc zdemontować należy. Zwróć jednak uwagę, iż wymóg posiadania przegrody w ciężarowym nie oznacza zakazu jej posiadania w osobowym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł mi w ręce taki dokument ze stacji w Poznaniu podobno diagnosta się upierał że tam tak można?? Poznaniacy czy to prawda??

 

Pisałem już o tym na forum. Tak, to prawda. Dotyczy prostych zmian, typu demontaż kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Dotyczy prostych zmian, typu demontaż kratki

Z tego co słyszałem w Lublinie tez jest sznsa, że takie badanie bez zdięć zostanie przyjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jednak uwagę, iż wymóg posiadania przegrody w ciężarowym nie oznacza zakazu jej posiadania w osobowym,,,

Jednak jako element wyposażenia samochodu osobowego, powinna być ona tak homologowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jako element wyposażenia samochodu osobowego, powinna być ona tak homologowana...

Muszę zgodzić się z Tobą niestety, choć obaj wiemy jak takie homologacje powstają,,,

Dodam tylko, iż w osobowym bagaż nie stanowi takiego zagrożenia jak ładunek w ciężarowym ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Dodam tylko, iż w osobowym bagaż nie stanowi takiego zagrożenia jak ładunek w ciężarowym ,,,

Paradoks przepisów.

Dzu 32 podaje jak ma być wykonana taka przegroda ale tylko dla samochodu ciężarowego do 2,5 tony.

O osobowym nie ma tam mowy... :-)

Więc pozostaje tylko homologowana do wersji osobowej a nie jakaś samoróbka, chociażby i była zgodna z par.8 ust. 4 pkt.8... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pozostaje tylko homologowana do wersji osobowej a nie jakaś samoróbka, chociażby i była zgodna z par.8 ust. 4 pkt.8... :P

 

Mam taką siatkę w C5 do zabezpieczania ładunków. Nie ma na niej znaków homologacji. Co robić?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym na forum. Tak, to prawda. Dotyczy prostych zmian, typu demontaż kratki.

 

To ja zapytam - w którym miejscu rozporządzenie we wzorze opisu zmian dopuszcza niezamieszczenie zdjęć "prostych zmian"? Były zmiany - mają być zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam jakie to mają być zdjęcia? Ilość sposób wykonania... Rozporządzenie koślawo napisane, to i ludzie omijają. ja nie oceniam, czy dobrze czy nie - było pytanie czy tak jest - potwierdzam, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam jakie to mają być zdjęcia?

 

Zdjęcia zmian :cool: Czyli tego, co znajduje się w słownym opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.