Skocz do zawartości

Badanie Okresowe i Dodatkowe


Rokita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych kolegów :-D

Panowie mam pytanko odnośnie robienia badań okresowych i dodatkowych jak to wygląda u was jeśli chodzi o łącznie Okresowe + dodatkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    12

  • Qnick

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

  • Rokita

    9

Zgodnie z Dz.U 996 2012. badania można łączyć.

Objaśnienia pod zaświadczeniem zał. nr 3 do tego rozporządzenia:

 

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie

z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak robiłem łączyłem te badania do czasu jak zmieniły się przepisy i nie które wydziały komunikacji zaczeły odrzucać.Twierdzą że badanie okresowe i dodatkowe powinno być robione na oddzielnych zaświadczeniach...paranoja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Dz.U 996 2012. badania można łączyć.

Objaśnienia pod zaświadczeniem zał. nr 3 do tego rozporządzenia:

 

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie

z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

Można ale nie wszystkie.Te badania dodatkowe podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym-wykonujemy oddzielnie.

Przykład.Badanie okresowe L.Wykonuję dwa oddzielne badania:

-Dodatkowe dla L (wystawiam zaświadczenie i zapisuję w rejestrze)

-Okresowe (wpis do dowodu)-

Nie łączę ich bo warunki dodatkowe(dla L) nie są ujęte w okresowym badaniu technicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przyjedzie na badanie pojazd przystosowany do nauki jazdy to w rejestrze wpisujemy badanie dodatkowe przystosowany L i okresowe oddzielnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te badania dodatkowe podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym-wykonujemy oddzielnie.

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przyjedzie na badanie pojazd przystosowany do nauki jazdy to w rejestrze wpisujemy badanie dodatkowe przystosowany L i okresowe oddzielnie...

 

Dokładnie tak.Podobnie z TAXI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przyjedzie na badanie pojazd przystosowany do nauki jazdy to w rejestrze wpisujemy badanie dodatkowe przystosowany L i okresowe oddzielnie...

 

Dokładnie tak.Podobnie z TAXI

Zapytam ponownie, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można napisać: okresowe+ dodatkowe,do nauki jazdy L.

Komuś to w czymś przeszkadza(?) lub jest wbrew prawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te badania dodatkowe podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym-wykonujemy oddzielnie.

Dlaczego?

 

Tak masz w objaśnieniu do zaświadczenia.

Warunki dodatkowe dla L nie są ujęte w badaniu okresowym.I przy badaniu dla L nie wykonujesz zakresu okresowego -dlatego musisz na okresowym pojazd L-rozdzielić na dodatkowe i okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego musisz na okresowym pojazd L-rozdzielić na dodatkowe i okresowe.

 

Nie musisz :lol: i nie przekonuj mnie że jest inaczej :-P Robisz badanie okresowe i dodatkowe pod jednym numerem w rejestrze bo możesz i nikt Ci tego nie zabrania. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego musisz na okresowym pojazd L-rozdzielić na dodatkowe i okresowe.

 

Nie musisz :lol: i nie przekonuj mnie że jest inaczej :-P Robisz badanie okresowe i dodatkowe pod jednym numerem w rejestrze bo możesz i nikt Ci tego nie zabrania. :cool:

 

Dobrze to napiszę tak-wykonuję tak jak chce mój WK :)

Nie chcę nikogo przekonywać tylko przedstawiam jedną z interpretacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz badanie okresowe i dodatkowe pod jednym numerem w rejestrze bo możesz i nikt Ci tego nie zabrania. :cool:

 

Chyba nie tak do końca...

Grzegorz Łódź bardziej literalnie to interpretuje i trudno nie przyznać mu racji.

 

Bo jeśli patrzeć na par 2 ust 1 pkt 4 DzU 996 :

to mowa tam o sprawdzaniu w zakresie badania okresowego warunków określonych w § 17–22, § 38–42 i § 52 robadania dodatkowe podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego zporządzenia o warunkach technicznych.

I nie są to warunki dla "L", czy taxi.

Zatem są to badania badania dodatkowe, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak właśnie robiłem cały czas, ostatnio zaczeły się dziwne telefony z wydziałów komunikacji że nie wolno tak robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to napiszę tak-wykonuję tak jak chce mój WK

 

To już lepsze tłumaczenie :D Ja też robię tak jak chce mój WK i co najciekawsze obaj robimy dobrze :evil:::hey Pozdrowienia dla chłopaków z Łodzi mieszkałem i pracowałem tam 3 lata ale nie na SKP. Teofilów fajna dzielnica :)

 

[ Dodano: 20-02-2013, 10:45 ]

Chyba nie tak do końca...

 

Do końca :D zawsze robię razem i do różnych WK się trafiało robić i jeszcze nikt nie dzwonił z pretensjami :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze robię razem i do różnych WK się trafiało robić i jeszcze nikt nie dzwonił z pretensjami :-P

Ten "brak pretensji ze strony WK" trudno uznać za wykładnię poprawności. :x

Natomiast mógłbyś się zdziwić gdyby to poszło do Łodzi i jednak byłby telefon... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to napiszę tak-wykonuję tak jak chce mój WK

 

To już lepsze tłumaczenie :D Ja też robię tak jak chce mój WK i co najciekawsze obaj robimy dobrze :evil:::hey Pozdrowienia dla chłopaków z Łodzi mieszkałem i pracowałem tam 3 lata ale nie na SKP. Teofilów fajna dzielnica :)

 

Dziękuje i też pozdrawiamy.

A interpretacja mojego WK jest taka:

1.Art.81 (PoRD)

-badania techniczne dzieli się na badania okresowe i badania dodatkowe

-niezależnie od badańo których mowa....(czyli o okresowych) dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd.....(np.L)

Ponieważ w zakresie OBT nie ma wyszczególnionych warunków dodatkowych dla L rozbijamy na dwa oddzielne badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie są to badania wykonywane "w zakresie okresowego lub łącznie z okresowym"

 

W zakresie okresowego nie ale łącznie z okresowym czego nie. A tak gdy robisz oddzielnie okresowe oddzielnie dodatkowe to powinieneś zrobić dodatkowe, zakończyć badanie, pobrać opłatę, wystawić zaświadczenie i wyjechać ze stacji, potem wjechać ponownie na okresowe :evil::evil::evil: rewelka, bo jak zrobisz inaczej i ktoś Cię nagra to liczba badań w rejestrze nie zgodzi Ci się z liczbą pojazdów która wjechała na SKP :lol:

 

Wiem że to co napisałem to już hardkor totalny ale czy nie mógłby tego ktoś tak zinterpretować :razz::lol::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w zakresie OBT nie ma wyszczególnionych warunków dodatkowych dla L rozbijamy na dwa oddzielne badania.

Czyli jeśli wystawiasz zaświadczenie z okresowego np. przy braku miejsca w DR, to wystawiasz dwa osobne zaświadczenia, jedno dla okresowego i jedno dla "L"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w zakresie OBT nie ma wyszczególnionych warunków dodatkowych dla L rozbijamy na dwa oddzielne badania.

 

No przecież zrobiłeś dwa badania okresowe i dodatkowe tylko zapisałeś pod jednym numerem w rejestrze przecież wolno Ci bo w objaśnieniach jest tak zapisane :-P

 

Natomiast mógłbyś się zdziwić gdyby to poszło do Łodzi i jednak byłby telefon...

 

Niestety nie robiłem chyba jeszcze do Łodzi zaświadczenia do WK z badaniem dodatkowym i okresowym ale do Wrocławia się zdarzyło tam też podobno jaja jakieś są, a do mnie nie zadzwonili że coś nie pasuje a w Oleśnicy to już w ogóle jest gicior Pan Naczelnik WK bardzo przyjazny dla diagnostów i swoich petentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w zakresie OBT nie ma wyszczególnionych warunków dodatkowych dla L rozbijamy na dwa oddzielne badania.

Czyli jeśli wystawiasz zaświadczenie z okresowego np. przy braku miejsca w DR, to wystawiasz dwa osobne zaświadczenia, jedno dla okresowego i jedno dla "L"?

 

Dokładnie :) -trochę papieru idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.