Skocz do zawartości

Badanie Okresowe i Dodatkowe


Rokita

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    12

  • Qnick

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

  • Rokita

    9

W zakresie okresowego nie ale łącznie z okresowym czego nie.

Bo są badania dodatkowe które są wykonywane łącznie z okresowym.

Łącznie z okresowym nie ze względu na robienie sobie jakiegoś badania dodatkowego ale z uwagi na to co wynika z par.2 ust.1 pkt 4 czyli warunki z § 17–22, § 38–42 i § 52 DzU 32.

I teraz jak popatrzysz na cennik to badania, które wynikają ze sprawdzenia tych warunków to badania 7.2 do 7.5 cennika i mają one jednoznaczną adnotację, że opłata za nie "obowiązuje również przy badaniu okresowym"

 

[ Dodano: 20-02-2013, 11:07 ]

Dokładnie :) -trochę papieru idzie :)

To już trochę kwadratura koła.

Bo na zaświadczeniu z okresowego i tak jest zaznaczone, że jest to "L" albo taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa teoria - to ja poproszę wpierw badanie okresowe (jak wolisz badanie dodatkowe na "L" wykonałem na innej stacji, zapomniałem zaświadczenia) - a jak je już wykonasz to poproszę wpis :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawa teoria - to ja poproszę wpierw badanie okresowe (jak wolisz badanie dodatkowe na "L" wykonałem na innej stacji, zapomniałem zaświadczenia) - a jak je już wykonasz to poproszę wpis :shock:

 

No i wlaśnie...

Bo idąc dalej tą ścieżką, dochodzimy do tego, że zakres badania okresowego opisany w par.2 ust. 1 DzU 996 wcale nie narzuca sprawdzania warunków "L" albo taxi przy badaniu okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie wychodzi na to ,że najpierw robimy BO i sprawdzamy warunki dodatkowe,wypisujemy zaświadczenie na okresowe , a potem znowu sprawdzamy tylko warunki dodatkowe i wypisujemy następne zaświadczenie na dodatkowe :evil:

 

Istna paranoja :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgadzam się w całej rozciągłości z Qnick,nie dajmy się zwariować.

OBT+DBT WYPISUJEMY RAZEM NA JEDNYM ZAŚWIADCZENIU I POD JEDNYM NUMEREM.

Brak podstaw prawnych zakazujących oraz jednoznacznie wskazujących takie działania za bezprawne.

Zaświadczenia wydajemy na Wrocław oraz okolicę /min.Oleśnica/ zero uwag zero telefonów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podstaw prawnych zakazujących oraz jednoznacznie wskazujących takie działania za bezprawne.

Zaświadczenia wydajemy na Wrocław oraz okolicę /min.Oleśnica/ zero uwag zero telefonów.

Pozdrawiam

Jednak, gdyby to był telefon z Łodzi, to niełatwo było z tego wybrnąć.

Bo przy literalnym stosowaniu przepisów tak właśnie, czyli osobno, należałoby wystawić zaświadczenia z badania.

 

a tak btw.

To jak żądasz PC i TTR, na badanie okresowe po zatrzymaniu DR za brak badań , to nie dzwonią ci z tych WK od innych pojazdów niż zarejestrowane we Wrocławiu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dbt? Czysty przypadek ;)

Czy łączycie badania dodatkowe i wystawiacie jedno zaświadczenie ,czy do każdego osobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dbt? Czysty przypadek ;)

To nie tak!

Chodzi o dodatkowe które nie jest wykonywane razem z okresowym.

No ale to trzeba by poczytać kilka wcześniejszych postów... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zatrzymanych DR za brak badań nie żądamy PC identyfikację robimy na podstawie KP i opisujemy to w uwagach zaświadczenia z podaniem nr.KP.Oczywiście jedno zaświadczenie z jednym numerem w rejestrze, WK przyjmują i nikt nie grymasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dodatkowe które nie jest wykonywane razem z okresowym.

No ale to trzeba by poczytać kilka wcześniejszych postów..

Marek czytam posty.

Nie chce zakładac nowego tematu .

Pytanie nie o to czy można łączyć okresowe z dodatkowym(w Poznaniu- można)

,ale czy można wystawić jedno zaświadczenie wykonując dwa badania dodatkowe jednego pojazdu :lol:

Jak moderator uzna niech przeniesie mój post :-D i założy nowy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak samo miałoby być np przy gazie (że dodatkowe oddzielnie) a przecia liczymy przy okresowym za warunki dodatkowe dla gaz a nie robimy dodatkowego.

Jak jest hak taxi - w uwagach spełnia warunki dodatkowe dla hak, gaz, taxi etc.

 

Hmmmm.....

 

zaczynam mieć mętlik jak to czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy literalnym stosowaniu przepisów tak właśnie, czyli osobno, należałoby wystawić zaświadczenia z badania.

Na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie?

 

Jeśli patrzeć na par 2 ust 1 pkt 4 DzU 996 :

to mowa tam o sprawdzaniu w zakresie badania okresowego warunków określonych w § 17–22, § 38–42 i § 52

I nie są to warunki dla "L", czy taxi.

Czyli nie są one wpisane w zakres okresowego.

Zatem są badaniami dodatkowymi, przy których nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym.

 

Taki sens wynika z interpretacji Grzegorza Łódź w ślad za jego WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sens wynika z interpretacji Grzegorza Łódź w ślad za jego WK.

W Łodzi jest to prośba WK a nie interpretacja ani zalecenie. Wystawione dwa zaświadczenie na dwa są po prostu bardziej czytelne. Nie dorabiajmy do tego interpretacji. Można łączyć badania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi jest to prośba WK a nie interpretacja ani zalecenie.

Grzegorz Łódź pisze coś innego i podpiera to interprtacją j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, ze badania można łączyć przeczytamy w :Dz.U.04.223.2261 § 3 ust.

3. W przypadku wykonania okresowego badania technicznego łącznie z dodatkowym badaniem technicznym, w zakresie którego wykonuje się zakres okresowego badania, opłatę za okresowe badanie techniczne pobiera się jednorazowo.

Oraz zał nr3 Dz.u 996 objaśnienia

** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie

z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

Więc można je łączyć, wystawiać na jednym zaświadczeniu i pobierać opłatę na jednym paragonie lub fakturze.

 

Choć niektórym mylą sie dwie kwestie:

Wykonywanie dodatkowego badania technicznego i sprawdzanie warunków dodatkowych w badaniu okresowym. Ale to już niczyja wina. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem są badaniami dodatkowymi, przy których nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym.

 

No właśnie przy okresowym taxi lub L ja to robię DODATKOWE ŁĄCZNIE z okresowym i zgodnie z prawem umieszczam to pod jednym numerem rejestru.

 

Czy łączycie badania dodatkowe i wystawiacie jedno zaświadczenie ,czy do każdego osobne?

 

Nie miałem okazji, ale wykonał bym osobno, bo objaśnienie nie przewiduje możliwości wykonania dwóch dodatkowych na jednym kwicie, a okresowego i dodatkowego tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - sprostuj.

 

Przepraszam nie sądziłem że wyjdzie taki szum.

Rzeczywiście Łódzki WK ma taką prosbę,a nie zalecenie.Może za daleko posunąłem sie mówiąc że to jest interpretacja WK.Ja tą prośbę zrozumiałem w ten sposób co napisałem kilka postów wyżej.Nawet rozmawiałem z Panami z WK na ten temat(luźna koleźeńska rozmowa).

Nie przeciagając ja na prośbę naszego WK wystawiam oddzielne zaświadczenia dla badań okresowych i dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np: po kolizyjne i np: TAXI bo sobie wszystko zamontował. Też raczej zrobił bym na dwa kwity. A nawet dwa oddzielne badania. Bo wolałbym mieć do drugiego DR niż robić to na pokwitowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np: po kolizyjne i np: TAXI bo sobie wszystko zamontował. Też raczej zrobił bym na dwa kwity.

 

No ale to są dwa dodatkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np: po kolizyjne i np: TAXI bo sobie wszystko zamontował. Też raczej zrobił bym na dwa kwity.

 

No ale to są dwa dodatkowe...

 

Dlatego nie łączył bym ich na jednym zaświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.