Skocz do zawartości

Badanie Okresowe i Dodatkowe


Rokita

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonywanie dodatkowego badania technicznego i sprawdzanie warunków dodatkowych w badaniu okresowym.

Waśnie czekałem na to kto sie tego dopatrzy, a tu proszę!

Brawo!

W przypadku "L", taxi i nie tylko ich, chodzi o sprawdzenie warunków dodatkowych a to nie są badania dodatkowe więc jak najbardziej można je łączyć na jednym zaświadczeniu.

 

[ Dodano: 20-02-2013, 22:50 ]

3. W przypadku wykonania okresowego badania technicznego łącznie z dodatkowym badaniem technicznym, w zakresie którego wykonuje się zakres okresowego badania opłatę za okresowe badanie techniczne pobiera się jednorazowo.

Dla tego przypadku to zostało już tylko jedno takie badanie odpowiadajace temu warunkowi:

to badanie po zmianach kostrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    12

  • Qnick

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

  • Rokita

    9

 

[ Dodano: 20-02-2013, 22:50 ]

3. W przypadku wykonania okresowego badania technicznego łącznie z dodatkowym badaniem technicznym, w zakresie którego wykonuje się zakres okresowego badania opłatę za okresowe badanie techniczne pobiera się jednorazowo.

Dla tego przypadku to zostało już tylko jedno takie badanie odpowiadajace temu warunkowi:

to badanie po zmianach kostrukcyjnych.

 

Dz.U 996 § 4.3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony

diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

 

§ 3.1.5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego pojazdu, oraz zakres czynności określonych w pkt 1–2 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia.(tu nie ma mowy o wykonywaniu dwóch badań, tylko jest to jedno badanie dodatkowe)

 

Skoro i tak w wyniku dodatkowego badania technicznego określasz termin NBT to po co masz wykonywać dodatkowo okresowe?

Jedynym takim badaniem jest połączone badanie po kolizyjne §3.1.2 z okresowym. :P

 

[ Dodano: 21-02-2013, 00:16 ]

Dlatego nie łączył bym ich na jednym zaświadczeniu.

 

A "L"-ke z gazem też na dwa kwity ::?

 

To akurat trochę nie trafiony przykład bo badamy warunki dodatkowe pojazdu zasilanego gazem łącznie z badaniem okresowym, więc nadal jest to badanie okresowe a łączymy go z dodatkowym pojazdu przystosowanego do nauki jazdy i egzaminowania. Zaświadczenie jest z badania okresowego i dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku "L", taxi i nie tylko ich, chodzi o sprawdzenie warunków dodatkowych a to nie są badania dodatkowe więc jak najbardziej można je łączyć na jednym zaświadczeniu.

Oj chyba się pogubiłeś, czy na pewno tak to chciałeś napisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku "L", taxi i nie tylko ich, chodzi o sprawdzenie warunków dodatkowych a to nie są badania dodatkowe więc jak najbardziej można je łączyć na jednym zaświadczeniu.

 

Nie zapędziłeś się za daleko :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam to różnie koledzy podchodza do tego...jedni lączą te badania inni robia je oddzielnie....Ja cały czas łączyłem te badania a teraz jeden pojazd taxi z gazem mam opisywać na na 3 oddzielnych zaświadczeniach-paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam to różnie koledzy podchodza do tego...jedni lączą te badania inni robia je oddzielnie....Ja cały czas łączyłem te badania a teraz jeden pojazd taxi z gazem mam opisywać na na 3 oddzielnych zaświadczeniach-paranoja.

 

Z tym to się nie zgodzę.Jesteś pewien że na 3????Gaz i okresowe na pewno razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli w pojeździe z gazem taxi jest brak miejsca w dowodzie rej. wystawiam jedno zaś. okresowe z gazem i drugie dodatkowe taxi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedno. Jedno połączone badanie i jedno zaświadczenie i jeden wpis do rejestru. Przecież to cały czas ten sam pojazd (może trochę lepiej wypasiony) i przez stanowisko dwa razy przejeżdżać nie musi, identyfikacji też nie wykonujemy podwójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli w pojeździe z gazem taxi jest brak miejsca w dowodzie rej. wystawiam jedno zaś. okresowe z gazem i drugie dodatkowe taxi?

 

Zrób tak jak życzy sobie Twój WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli w pojeździe z gazem taxi jest brak miejsca w dowodzie rej. wystawiam jedno zaś. okresowe z gazem i drugie dodatkowe taxi?

 

Zrób tak jak życzy sobie Twój WK.

Nawet jeśli jego życzenia są idiotyczne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w tedy z wydziałami komunikacji? które upieraja sie na nie łączenie tych badań?

 

Nic.Będą funkcjonować jak do tej pory :)

I myślę zakończmy już ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli w pojeździe z gazem taxi jest brak miejsca w dowodzie rej. wystawiam jedno zaś. okresowe z gazem i drugie dodatkowe taxi?

 

A do czego jest potrzebne to dodatkowe na taxi skoro wpis taxi jest już w DR? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego jest potrzebne to dodatkowe na taxi skoro wpis taxi jest już w DR?
Który potwierdzasz adnotacją w wystawianym zaswiadczeniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który potwierdzasz adnotacją w wystawianym zaswiadczeniu...

 

A do czego to potwierdzenie potrzebne? Skoro nie wchodzi to w zakres okresowego to po co to wykonywać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego to potwierdzenie potrzebne?
Bo jak paniusia z okienka nie ma humoru/czytaj spała sama... :D /to splawi klienta bez problemu...Bo ona nie wie czy wpis w DR jest zgodny z stanem faktycznym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ona nie wie czy wpis w DR jest zgodny z stanem faktycznym...

 

Jak nie wie? Potwierdza to przecież pozytywne OBT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ona nie wie czy wpis w DR jest zgodny z stanem faktycznym...

 

Jak nie wie? Potwierdza to przecież pozytywne OBT :)

 

Szczególnie jak w połowie danych w dowodzie sa ----- albo 0 0 0 0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawszę uzupełniam wszystkie parametry przy zmianie DR a Moje WK i tak nie wpisuje F3 i ładowności w sam osobowych bo to w ich mniemaniu jest niepotrzebne ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje WK i tak nie wpisuje F3 i ładowności w sam osobowych

 

F.3 i u mnie nie dopisują nie wiem czemu nawet jak się im wpisze w zaświadczenie natomiast ładowność w sam. osobowym po co :cool: przecież to jest osobowy czyli przewozi osoby a nie ładunek :lol: Wiem że zdania są podzielone nie rozwijajmy dalej tematu ładowności aut osobowych jedni wpisują drudzy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawt pozostawiają G=0

Właśnie temu przy zmianie właściciela robię zaświadczenie, nawet gdy mam miejsce na pieczątkę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawt pozostawiają G=0

Właśnie temu przy zmianie właściciela robię zaświadczenie, nawet gdy mam miejsce na pieczątkę ,,,

co piszesz na zaswiadczeniu i jaki wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie właściciela robię zaświadczenie, nawet gdy mam miejsce na pieczątkę ,,,

 

Ja robię tak samo,ale jak widać po ostatnich postach,my się produkujemy a nasze WK mają to gdzieś :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.