Skocz do zawartości

Motorower Simson spr. - z homologacją niemiecką na 60km/h


mari

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z nową definicją motocykla to ten pojazd nim nie będzie :? , bo nowa definicja mówi tylko o pojemności powyżej 50ccm natomiast nic nie mówi o prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • wojtek1k

    24

  • mari

    16

  • blakop

    6

  • Marek1

    6

Top Posters In This Topic

Ale to już problem właściciela a nie diagnosty.

 

Wiedziałem że taka będzie odpowiedź :D A co zrobisz jak rzeczoznawca napiszę Ci taką opinię z której nic nie będzie wynikało :-P bo takich mamy niektórych artystów w zawodzie rzeczoznawcy wówczas poprosisz o następną opinię od innego rzeczoznawcy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z nową definicją motocykla to ten pojazd nim nie będzie , bo nowa definicja mówi tylko o pojemności powyżej 50ccm natomiast nic nie mówi o prędkości.

Dochodzimy do podobnej sytuacji jak w przypadku czterokołowców czyli mamy pojazd, który nie pasuje do żadnej kategorii homologacyjnej i nie powinien być on dopuszczony do ruchu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z nową definicją motocykla to ten pojazd nim nie będzie :? , bo nowa definicja mówi tylko o pojemności powyżej 50ccm natomiast nic nie mówi o prędkości.

 

zaraz ten pojazd "niczym nie będzie" - jak quad powyżej 15kW

 

wg mnie koniec kombinacji - bo zaraz z tego będzie autobus 100 hehehehe

 

dla mnie proste WK - tablice i badanie techniczne (po uprzednim zmniejszeniu prędkości - która i tak zostanie odblokowana i tego trzeba mieć świadomość) i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z nową definicją motocykla to ten pojazd nim nie będzie :? , bo nowa definicja mówi tylko o pojemności powyżej 50ccm natomiast nic nie mówi o prędkości.

 

fakt. to też jest bardzo istotna kwestia w roztrzygnięciu tego naszego "sporu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe... Ten sam pojazd zarejestrowany w kraju zapewne nie budzi Waszych wątpliwości na OBT 8) Wicie, że jedzie ponad 50 km/h, ale:

1. W DR takiego info nie ma

2. OBT nie obejmuje w zasadzie badania prędkości

 

I tu problemu nie ma, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wszystkim najgorsze jest to, że w zasadzie większość UK interpretuje przepisy po swojemu, a my jako diagności musimy niejednokrotnie mimo, iż mamy rację i postępujemy zgodnie z przepisami "przepychać" się z urzędem kto ma rację, a klient patrzy, obserwuje i wyrabia sobie o nas opinię i zdanie... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kolego jedno zero zgubiłeś...
- ale przepłaciłeś hehehehe

 

Twoja wypowiedź ma jakieś oparcie w rzeczywistości? Bo moja owszem, a Ty najwyraźniej nie masz pojęcia o czym piszesz (ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe... Ten sam pojazd zarejestrowany w kraju zapewne nie budzi Waszych wątpliwości na OBT I tu problemu nie ma, nie? :)

Bo nie ma wpisu w naszym DR o prędkości max.

Gdyby był taki, to i WK np. 60 km/h też by nie wpisało do DR motoroweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , według mnie jest trzecie wyjście wystąpić do ministra o odstępstwa.

Daje N w opisie piszę ile powinien jechać według ustawy , a ile jedzie według "kwitów" i wysyłam do wydziału. (tak jak przy pozanormatywnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , według mnie jest trzecie wyjście wystąpić do ministra o odstępstwa.

Daje N w opisie piszę ile powinien jechać według ustawy , a ile jedzie według "kwitów" i wysyłam do wydziału. (tak jak przy pozanormatywnych)

 

proponuję tak zrobić hehehehehehe i tak jak pisałem: motorower wart 2000 a dokumenty 1000, a ile jeszcze czasu upłynie

 

............a co będzie jak tych odstępstw nie otrzyma hehehehehhe

 

napisałem: wart 2000 żeby się nikt nie czepiał :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , według mnie jest trzecie wyjście wystąpić do ministra o odstępstwa.

 

Odstępstwo może być od warunków technicznych, a nie ustawowej definicji - więc nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w zaświadczeniu bym napisał ze przeprowadziłem takową próbę - nie przekracza 45 i już

 

Rozumiem, że masz na swojej Stacji homologowany radar do pomiaru prędkości

-

nie jest to nigdzie opisane (chyba) - ale co się czepiać :D

 

Czyżbyś uważał, że jeśli wykazujesz jakieś usterki w badanym pojeździe, to znaczy że się czepiasz biednego klienta

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , według mnie jest trzecie wyjście wystąpić do ministra o odstępstwa.

 

Odstępstwo może być od warunków technicznych, a nie ustawowej definicji - więc nie tędy droga.

Zmieniam warunki z 45 km/h na 60 km/h

 

[ Dodano: 14-03-2013, 17:54 ]

A na marginesie to nie wiem czy polska wersja nie miała dławika, ponieważ chodziła wolniej od niemieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw ustawę PoRD

 

Art. 2. Użyte w ustawie :!: określenia oznaczają:

46) motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm³, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw ustawę PoRD

 

Art. 2. Użyte w ustawie :!: określenia oznaczają:

 

Czyli sprawą musiałby się zająć sejm ;) Minister nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ciekawe to jest. Z jednej strony faktycznie odstępstwa powinny dotyczyć warunków technicznych określonych stosownym rozporządzeniem. Ale pewne warunki techniczne (np. V max) są określone ustawą i to w dodatku determinują o wielu innych aspektach - z rodzajem pojazdu włącznie... Ale to ograniczenie to ciągle warunek techniczny... Hmmm... Cóż... pewnie nigdy nie doczekamy się takiej decyzji, ale mogłaby być ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P................................lić odstępstwa.

PC na badaniu jak wydział wyda oczywiście i do przodu.

Co za komplikacje tu się toczą w tym temacie?

Wydział daje PC a my robimy badanie. Jakie próby drogowe, jakie odstępstwa. Po cholere to. bryczka za 2000 zł, a wy cudujecie jak by była warta co najmniej 10 tys.

A wogóle jak klient chce badanie załatwić pozytywnie to niech tą homologację wrzuci w piec i dupy nie zawraca i sie nie wychyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie próby drogowe

 

Normalne próby, jak nie chcesz na rolkach badać hamulca żeby się nie wywrócić, bo czasem można orła wywinąć podczas badania motoroweru czy motocykla na rolkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie próby drogowe, jakie odstępstwa. Po cholere to. bryczka za 2000 zł, a wy cudujecie jak by była warta co najmniej 10 tys.

Jak pokiereszuje się syn "papugi", to się dowiesz po co diagnoście wszelkie "dupochrony", że u niego było w porządku. Cena pojazdu nie ma znaczenia, właściciel powinien się zastanowić zanim dokona kupna, co mu będzie potrzebne jeszcze i ile to w efekcie finalnym będzie go kosztowało. Diagnosty, jak przyjdzie W, nikt nie będzie żałował, tylko znów pojawi się hasło, jak zostało wykonane BT, że wyszło jak wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.