Skocz do zawartości

Zabudowa Auta dostawczego Fiat Ducato


vingar

Rekomendowane odpowiedzi

3. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a ustawy, lub w szczególnych przypadkach – dodatkowo odpowiednio innej specjalności.

:)

to nie prościej skierować bezpośrednio do rzeczoznawcy?

 

[ Dodano: 07-05-2013, 09:15 ]

Każda ma wagę w rolkach lub testerze amorów. Pomiar jest dosyć skomplikowany i nie do końca ma moc prawną (brak legalizacji), ale jest się o co zaczepić i jako tako porównać to co w Dr i to co w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • Psuj

    6

  • biker100

    5

  • vingar

    5

Top Posters In This Topic

to nie prościej skierować bezpośrednio do rzeczoznawcy?

 

Nie ma takich kompetencji jak diagnosta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich kompetencji jak diagnosta
zgadza się, ale na podstawie jego opinii możesz wykonać BT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że ważenie pojazdu nie wchodzi w zakres czynności badania na SKP. A powinno...

Diagnosta przy ustalaniu danych powinien korzystać z opinii rzeczoznawcy. Prokuratora później interesuje jak on tą wagę ustalił. Czy miał legalizację na wagę i dla czego nie skorzystał z opinii rzeczoznawcy !

Tylko w kwietniu przewinęły mi się 2 takie sprawy diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co nie zmienia faktu, że ważenie pojazdu nie wchodzi w zakres czynności badania na SKP. A powinno...

Diagnosta przy ustalaniu danych powinien korzystać z opinii rzeczoznawcy. Prokuratora później interesuje jak on tą wagę ustalił. Czy miał legalizację na wagę i dla czego nie skorzystał z opinii rzeczoznawcy !

Tylko w kwietniu przewinęły mi się 2 takie sprawy diagnostów.

 

A co zrobić w przypadku, gdy DMC w dowodzie jest niższe o 200 kg niż w rzeczywistości? /auto puste, bez kierowcy, z połową baku paliwa, ważone na legalizowanej wadze/. Podobno jest 5% tolerancji, ale to nie 200 kg. auto nie ma dodatkowego wyposażenia prócz klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chodzi o

morze jest długie, szerokie i głębokie ...

jak problem jest dokładnie opisany, to można znaleść na to §§ ...

 

z połową baku paliwa,

zbiorniki paliwa bywają do 800-1000 litrów ...

 

:medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chodzi o

morze jest długie, szerokie i głębokie ...

jak problem jest dokładnie opisany, to można znaleść na to §§ ...

 

z połową baku paliwa,

zbiorniki paliwa bywają do 800-1000 litrów ...

 

:medit:

 

ok, Panowie, pośmialiście sie troche, Wasza frajda...

 

jeżeli piszemy na forum o Ducato, to chyba wiadomo, że nie bedzie miał więcej, fabryczny, niż 125 l...

 

moj problem polega na tym, ze faktycznie potrzebuje auto do transportu zagranicznego, dlatego tak wazna byla dla mnie ładowność przy masie własnej...

w Polsce dopiero zaczyna się sprawdzanie wagi, natomiast za granicą, gdzie ja użytkuję ten samochód - trwa to już od dawna..

 

dlaczego zdecydowalam się zapytac specjalistow /niektorzy użytkownicy lekko mnie zlekceważyli/ ...?

poniewaz dwa tygodnie po zakupie auta Ducato Maxi z masa wlasna 2110 kg i ladunkiem 1400, / w dowodzie wbite/ zwazono mnie w Austrii i zaplacilam mandat...nie przeladowalam auta...

 

specjalnie nie zdecydowalam sie na Ducato Maxi 3,0 tylko 2,3, ponieważ ten drugi mial ladownosc o 60 kg wiecej /w papierach

 

wybralam sie po towar, gdzie laduje 1100kg, natomiast mialam 250 kg wiecej na wadze...

 

po powrocie do kraju zwazylam auto na wadze legalizowanej i okazalo sie, ze samochod mial prawie 200 kg wiecej, na pol baku, niz powinien miec...

 

napisalam do Fiata, odpowiedzieli, ze auto ma 2110 w dokumentach i pozdrawiaja...

 

nie potrzebuje auta, ktore wazy duzo wiecej, niz powinno, niby jest te 5% tolerancji, ale po odliczeniu tych 5% to klima nie bedzie ważyc 90 kg..

 

moze teraz Panowie potraktuja mnie powaznie...;)

 

[ Dodano: 28-06-2013, 21:58 ]

poprawka - Ducato 3,0 ma nie wiecej tylko mniej ladownosci o 60 kg... dlatego go nie wybralam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducato Maxi z masa wlasna 2110 kg i ladunkiem 1400

A jaka jest DMC pojazdu? W dowodzie rejestracyjnym pozycje F1 i F2.Na tabliczce znamionowej pozycja pierwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektorzy użytkownicy lekko mnie zlekceważyli

life is brutal ...

czyli - jakie pytanie - taka odpowiedź

 

Ducato Maxi z masa wlasna 2110 kg i ladunkiem 1400, / w dowodzie wbite/ zwazono mnie w Austrii i zaplacilam mandat
2110 + 1400 = 3510

wymagana do prowadzenia kategoria C prawa jazdy :!:

 

i pewnie za to był mandat (ale to tylko moja hipoteza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do rzeczoznawcy. Zatankujesz do pełna Ducato, umówicie się na wadze. Opinia + badanie na zmiany konstrukcyjne powinny doprowadzić do stanu rzeczywistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie zmiany? Przecież tam nic nie było zmieniane. Z tego co zrozumiałem to fiat wystawił homologację która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Mamy robić zdjęcia tych zmian i nie bardzo wiem co miałbym tam fotografować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest różnica między danymi w DR ( z homologacji ) a stanem faktycznym to musiały zajść jakieś zmiany konstrukcyjne, które tą rozbieżność spowodowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa pojazdu do potrzeb homologacyjnych jest wyznaczana poprzez sumowanie wagi poszczególnych części i elementów pojazdu a nie przez ważenie kompletnego pojazdu a jak w systemie Fiata coś zaszfankowało, to wyszło taj jak wyszło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest ważony każdy pojazd

blakop, pewny tego jesteś? Ja mam informacje od producenta, że masa pojazdu jest określana w sposób matematyczny a nie popprzez ważenie a dyrektywa WE daje jak dobrze pamiętam 5% margines błędu więc tolerancja jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Iveco tak. Podejrzewam, że dotyczy to całego koncernu, a więc i fiata. Stąd też w obecnych autach wartości masy własnej rzędu 1983 kg itp. Po zabudowie tak samo - trzeba ważyć każdy pojazd.

 

Skoro jest różnica między danymi w DR ( z homologacji ) a stanem faktycznym to musiały zajść jakieś zmiany konstrukcyjne, które tą rozbieżność spowodowały.

 

A może jednak homologacja była błędna? Skąd pewność co do przeróbek? Tym bardziej, że to furgon - to jakie zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducato Maxi z masa wlasna 2110 kg i ladunkiem 1400

A jaka jest DMC pojazdu? W dowodzie rejestracyjnym pozycje F1 i F2.Na tabliczce znamionowej pozycja pierwsza.

 

3500 kg ...

 

[ Dodano: 30-06-2013, 12:01 ]

niektorzy użytkownicy lekko mnie zlekceważyli

life is brutal ...

czyli - jakie pytanie - taka odpowiedź

 

Ducato Maxi z masa wlasna 2110 kg i ladunkiem 1400, / w dowodzie wbite/ zwazono mnie w Austrii i zaplacilam mandat
2110 + 1400 = 3510

wymagana do prowadzenia kategoria C prawa jazdy :!:

 

i pewnie za to był mandat (ale to tylko moja hipoteza)

 

najbardziej cyniczny uzytkowniku forum :P

1390 i 2110 = 3500

zaokraglilam do 1400, ale wszyscy sie zorientowali, oprocz Ciebie...

 

[ Dodano: 30-06-2013, 12:03 ]

Zadzwoń do rzeczoznawcy. Zatankujesz do pełna Ducato, umówicie się na wadze. Opinia + badanie na zmiany konstrukcyjne powinny doprowadzić do stanu rzeczywistego.

 

nic nie bylo zmieniane - fabrycznie nowe Ducato blaszak...

 

[ Dodano: 30-06-2013, 12:08 ]

... lub ktoś brutalnie rzecz biorąc się pomylił np we Fiacie co dla kolegów diagnostów powinno być znanym zagadnieniem :razz:

 

chyba tak...:(

 

[ Dodano: 30-06-2013, 12:18 ]

chyba bardziej chodzi o szablonowe wyznaczanie wagi...jezeli tolerancja jest 5% to raczej sporo, wiec chyba pojazd nie byl wazony z dokladnoscia co do kg...

 

powtarzam - fabrycznie nowy, bez przerobek Ducato Maxi 2,3 doposazony jedynie w klime...

 

w dowodzie wbite 2110 masa wlasna, 1390 ladownosc

faktycznie wazy prawie 2400 z bakiem zalanym na 90 l /moj ma 125 ale ustalamy, ze mierza na 90 l/

wiec ladownosci pozostaje mi niewiele ponad tone...

 

dlatego ponawiam pytanie - co zrobic w takim przypadku, jezeli kupilam samochod niezgodny z umowa, wielki furgon o ladownosci fiata Scudo...

 

napisalam w tej sprawie do Fiata - Fiat wyjasnia, ze 5% marginesu bledu i pozdrawia...

 

a ja zostaje z problemem ciezszym o 300 kg niz powinien byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ponawiam pytanie - co zrobic w takim przypadku, jezeli kupilam samochod niezgodny z umowa, wielki furgon o ladownosci fiata Scudo...

 

To są rozgrywki między właścicielem a producentem. Diagnostom nic do tego. Przykre, ale prawdziwe.

 

zaokraglilam

 

Zaokrąglić to sobie możesz kotlecika mielonego na patelni, a nie masę samochodu. 10 kg a czyni wielką różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałbym na dwie niezależne wagi. Z jednej, legalizowanej wziąłbym kwit z ważenia. Do tego opinia rzeczoznawcy o oryginalności auta i braku przeróbek. I z tym do fiata z pismem o zwrot pojazdu niezgodnego z homologacją, albo żądanie sprostowania dokumentów. Możesz też napisać, że w przeciwnym wypadku powiadomisz również ministerstwo, że sprzedają pojazd niezgodny z homologacją - to miłe dla fiata nie będzie.

Ale to wszystko raczej kwestie konsumenckie związane ze sprzedażą towaru niezgodnego z opisem, zamówieniem i kruczki prawnicze z tym związane. Na tym forum za bardzo Ci w tym nie pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałbym na dwie niezależne wagi. Z jednej, legalizowanej wziąłbym kwit z ważenia. Do tego opinia rzeczoznawcy o oryginalności auta i braku przeróbek. I z tym do fiata z pismem o zwrot pojazdu niezgodnego z homologacją, albo żądanie sprostowania dokumentów. Możesz też napisać, że w przeciwnym wypadku powiadomisz również ministerstwo, że sprzedają pojazd niezgodny z homologacją - to miłe dla fiata nie będzie.

Ale to wszystko raczej kwestie konsumenckie związane ze sprzedażą towaru niezgodnego z opisem, zamówieniem i kruczki prawnicze z tym związane. Na tym forum za bardzo Ci w tym nie pomożemy.

 

Dziekuje,

Wlasnie tak myslalam, zeby zlozyc reklamacje o niezgodnosc towaru z umowa. Wtedy dowiedzenie, iz Ducato wazy ile wazy i ze nie byl przerabiany spoczywa na sprzedawcy, wiec na Fiacie.

Prawo reguluje to ustawa, ale zglosic nalezy do 6 m-cy od zakupu, wiec jeszcze mam szanse ;)

 

Pytalam na tym konkretnym forum, gdyz Wy, jako diagnosci, macie wiecej do czynienia ze sprawami technicznymi pojazdow niz ja...zawsze istniala szansa, ze ktos na stacji diagnostycznej wspominal o podobnym przypadku ;)

 

Jeszcze raz dziekuje z pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Aby nie zakładać nowego wątku spróbuję tu.

Jakie DMC miały ducato II maxi pod zabudowę?

Pytam bo kupiłem autolawete z wpisem w dowodzie ze auto wazy 1700kg a na wadze pusty wychodzi około 2600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.