Skocz do zawartości

zmiana z cieżrowego na specjalne jaki termin


wolciodd

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów

prosze o podpowiedz

na badanie techniczne przyjechał fiat ulises tydzien wczesniej kupiony i przerobiony z samochodu ciężarowego na samochód specjalny pogrzebowy data nastepnego badania była za niecałe trzy lata.

kolega dokonał zmiany konstrukcyjnej i zrobił badanie okresowe po zmianie rodzaju pojazdu i dał termin za rok od badania i klient sie kłóci że w wydziale komunikacji powiedzili mu że mógł diagnosta dopełnic do trzech lat jak było orgialnie.

co wy o tym sądzicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    9

  • michal_k

    7

  • darkdog

    6

  • danielg539

    6

Top Posters In This Topic

Ja myślę, że diagnosta mógł w ogóle nie wyznaczać terminu, względnie wpisać "zgodnie z dowodem". Na pewno natomiast nie ma takiego terminu badania, który można wyznaczyć jako dopełnienie do 3 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię na rok

w art 81 PoRD TNBT 3-2-1 do 3,5 t jest zarezerwowany dla pojazdów osobowych i ciężarowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie obdzowniłem trzy powiaty trzy wydziały komunikacji i w dwóch powiedzieli ze tak można a w jednym tylko kategorycznie rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy twierdzą, że diagnosta postąpił źle, nie znają chyba art. 81 ust. 6 PORD, który po zmianie na samochód specjalny nie ma już zastosowania, więc stosuje się art. 81 ust. 5 - czyli COROCZNIE.

 

[ Dodano: 27-05-2013, 17:34 ]

Ja myślę, że diagnosta mógł w ogóle nie wyznaczać terminu, względnie wpisać "zgodnie z dowodem".

 

Zaćmienie czy co ? :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaćmienie czy co ? :shock: :shock: :shock:

Niekoniecznie ,jak dla mnie za mało danych dotyczących I rej .

Wykonanie dodatkowego nie wpływa na termin badania i nie wiemy ile zostało do tych 3 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie dodatkowego nie wpływa na termin badania i nie wiemy ile zostało do tych 3 lat .

 

kolega dokonał zmiany konstrukcyjnej i zrobił badanie okresowe po zmianie rodzaju pojazdu

 

Dlatego termin musiał zostać wyznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego termin musiał zostać wyznaczony.

Ja bym wolał się dopytać co tak naprawdę było zrobione ,czy to tylko skrót myślowy .

No i na czyj wniosek było te okresowe ,ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał się dopytać co tak naprawdę było zrobione ,czy to tylko skrót myślowy .

No i na czyj wniosek było te okresowe ,ewentualnie.

 

Jak by nie patrzeć, to przy takiej zmianie rodzaju na specjalny (zakładając, że przy zmianach stacja pobiera za okresowe+dodatkowe) to wykonanie okresowego jest zawsze korzystne dla klienta, bo na pewno nie skróci terminu (jeśli powoduje skrócenie to samo dodatkowe również by je spowodowało), a może go wydłużyć w niektórych przypadkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie dodatkowego nie wpływa na termin badania

 

Jesli nie gryzie się z ustawą. A w tym konkretnym przypadku diagnosta robiąc dodatkowe MUSI wyznaczyć TNB na rok od badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że diagnosta mógł w ogóle nie wyznaczać terminu, względnie wpisać "zgodnie z dowodem".
Jestem tego samego zdania.Okresowe + zmiany konstrukcyjne a termin OBT zgodnie z DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania.Okresowe + zmiany konstrukcyjne a termin OBT zgodnie z DR

 

Jesteś w wielkim błędzie. Wykonując okresowe musiał wyznaczyć termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie gryzie się z ustawą. A w tym konkretnym przypadku diagnosta robiąc dodatkowe MUSI wyznaczyć TNB na rok od badania..

Kiedy mnie zastanawia to

data nastepnego badania była za niecałe trzy lata.

Jeżeli w DR wyznaczone na 2015 lub 2016 ,to oczywiste że diagnosta musiał dać na rok .

Jak by nie patrzeć, to przy takiej zmianie rodzaju na specjalny (zakładając, że przy zmianach stacja pobiera za okresowe+dodatkowe) to wykonanie okresowego jest zawsze korzystne dla klienta

I pewnie tak większość z nas robi że wyznacza termin bo klient płaci za okresowe.

a może go wydłużyć w niektórych przypadkach :)

Kiedyś takie pytanie zadałem ,pozostało bez odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W art. 81.6 nie mowy o specjalnym, więc TNBT na rok bez względu na datę pierwszej rejestracji (zgodnie z art.81.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie tak większość z nas robi że wyznacza termin bo klient płaci za okresowe.

 

Tylko jeśli to jest korzystne dla klienta. W tym przypadku klient i tak ma w plecy bo z prawie trzech lat trzeba mu ściąć do roku, więc tylko dodatkowe i termin na rok od badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tylko dodatkowe i termin na rok od badania

ale z DBT jak wyznaczyć NTB skoro,możemy określić tylko OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z DBT jak wyznaczyć NTB

 

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z DBT jak wyznaczyć NTB skoro,możemy określić tylko OBT

 

No proszę Cię...

 

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

 

Robimy dodatkowe, zmieniamy rodzaj i zgodnie z ustawą tnb powinien być inny niż ten który jest w DR, więc go zmieniamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy dodatkowe, zmieniamy rodzaj i zgodnie z ustawą tnb powinien być inny niż ten który jest w DR, więc go zmieniamy..

Kurna Maćku tego nie doczytałem :P a padło mi na oczy po wczorajszych :evil: urodzinach,starość :-( ale co tam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k napisał/a:

a może go wydłużyć w niektórych przypadkach

 

Kiedyś takie pytanie zadałem ,pozostało bez odpowiedzi

 

Ja uważam, że można wydłużyć termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z DBT jak wyznaczyć NTB skoro,możemy określić tylko OBT

 

Dark, please :evil:::D

oj tam oj tam jutro się poprawie ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.