Skocz do zawartości

zmiana z cieżrowego na specjalne jaki termin


wolciodd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że można wydłużyć termin.

 

Ja uważam, że raz skrócony już nie wraca do ponownej długości. Czyli po ponownych zmianach na osobówkę, nie przywracamy terminu "do trzech lat" tylko zostaje roczny. Oczywiście zapewne i Ty jak i ja "mamy rację", bo nie jest to uregulowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    9

  • michal_k

    7

  • darkdog

    6

  • danielg539

    6

Top Posters In This Topic

Ja uważam, że można wydłużyć termin.
:ok Mimo wszystkich za i przeciw uwazam ze mozna jednak TNBT wydluzyc... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracamy ten na dwa lata...

 

Ja uważam, że nie. Po takich zawirowaniach traci wszystkie "przywileje". Jak się potem wytłumaczysz, że było na rok a następne dałeś na dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracamy ten na dwa lata...

 

Ja uważam, że nie. Po takich zawirowaniach traci wszystkie "przywileje". Jak się potem wytłumaczysz, że było na rok a następne dałeś na dwa?

Mam takie zdanie jak Marek1. Ma być zgodnie z ustawą. Zmienił się rodzaj i są inne terminy to trzeba dać następny termin badania na 2 lata. Ustawa nie określa w którą stronę masz przesunąć termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie. Po takich zawirowaniach traci wszystkie "przywileje". Jak się potem wytłumaczysz, że było na rok a następne dałeś na dwa?

Jeśli na rok dostał w badaniu dodatkowym, wybronisz się tłumacząc, iż nie miał jeszcze okresowego, ale to tylko teoria,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prd. pisze jasno które poj. podlegają corocznym badaniom technicznym i nie ma tam poj. specjalnego ,nie ma też go w tych poj. które podlegają pod. 3-2-1 .więc nie ma się co dziwić że każdy ma swoją rację :) wystarczyło tylko dopisać w pkt.6. że poj. specjalny na rok ,albo 3-2.-1 . i po .bólu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił się rodzaj i są inne terminy to trzeba dać następny termin badania na 2 lata.

Ja jestem za inną opcją, czyli gdy pojazd specialny poddamy zmianom konstrukcyjnym w wyniku czego stanie sie poj. ciężarowym a pojazd nie ma jeszcze 3 lat, to OBT powinien być wyznaczony jako 3 lata od daty I rejestracji, czyli de facto mamy tu powrót do pierwotnego terminy OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zdanie jak Marek1. Ma być zgodnie z ustawą. Zmienił się rodzaj i są inne terminy to trzeba dać następny termin badania na 2 lata. Ustawa nie określa w którą stronę masz przesunąć termin.

:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło tylko dopisać

 

I co? Każdy rodzaj pojazdu chcesz mieć opisany? Wiesz ile stron by to zajęło? Teraz jest jasno i przejrzyście. Wszystkie corocznie, a wyjątki są opisane. No ale jak niektórzy szukają dziury w całym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pisze tam jasno że poj. specjalny jest na rok? :( jest to rodzaj pojazdu a to coś znaczy :( to samo jest z quadami , jak nie pisze to znaczy że na rok. a dlaczego ?prd. to znaczy że prawo a prawo powinno być czytelne dla wszystkich a nie dla wyjątków qrwa :)

 

[ Dodano: 28-05-2013, 10:52 ]

gdzie opisane są wyjątki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie opisane są wyjątki ?

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6–10.

Reszta to te wyjątki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pisze tam jasno że poj. specjalny jest na rok? :( jest to rodzaj pojazdu a to coś znaczy :( to samo jest z quadami , jak nie pisze to znaczy że na rok. a dlaczego ?prd. to znaczy że prawo a prawo powinno być czytelne dla wszystkich a nie dla wyjątków qrwa :)

 

[ Dodano: 28-05-2013, 10:52 ]

gdzie opisane są wyjątki ?

 

Rurek... czy Ty sobie kutwa JAJA robisz ?????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie JAJA ,jakie JAJA , :( ja sobie robie? :( to ci którzy piszą te głupoty w dziennikach ust.piszą JAJA sobie robią , ciekawe jakby taka sprawa do sądu trafiła to ciekawe jakie stanowisko by zajął , bo byle opinia jakiegoś prawnika obaliła by te przepisy .qwa. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie JAJA ,jakie JAJA , :( ja sobie robie? :(

 

Chyba faktycznie robisz albo nie czytasz ze zrozumieniem. Pojazdy nie wymienione w ust. 6-10 podlegają ustępowi 5, czyli corocznie. Po jaką cholerę miałyby być wymieniane ich rodzaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tylko dodatkowe i termin na rok od badania.

 

Nie wiem jak u was ze zmianami pojazdu ale u mnie musi być zakres badania okresowego i dodatkowego i z wyznaczeniem następnego terminu, ponieważ po pierwsze TDT odemnie wymaga tego jak mam kontrole, po drugie WK odemnie też wymaga następnego terminu. Miałem taką sytuacyjkę raz że chyba przez przypadek na zmianach w pojeździe wykreskował mi się termin następnego badania i miałem przez to problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ze zmianami pojazdu ale u mnie musi być zakres badania okresowego i dodatkowego i z wyznaczeniem następnego terminu, ponieważ po pierwsze TDT odemnie wymaga tego jak mam kontrole,

a czemu skoro zmiany to DBT i koniec wykreślamy oby dwa punkty i już,no chyba że klient sobie życzy Obt to wtedy określam NTB.

TDT akurat u nas zwraca na to uwagę jak DB przy zmianach i jest np.zgodnie z DR,lub Ntb ,to masz pozamiatane i uwaga w protokole pokontrolnym :(

 

[ Dodano: 28-05-2013, 19:52 ]

a zresztą :D ja kto mówi Psuj opcja szukaj :P nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poz. 996 § 4. 1. pkt. 3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poz. 996 § 4. 1. pkt. 3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

To wszystko na ten temat! Żaden WK ani TDT nie może bezwzglądnie wymagać wyznaczenia TNBT w przypadku zmian konstrukcyjnych gdy nie zachodzi zmiana rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to DBT i koniec wykreślamy oby dwa punkty

 

Dark... akurat przy DBT zmiany skreślamy jeden punkt, bo to badanie zawiera zakres okresowego (nie mylić z okresowym)

 

Żaden WK ani TDT nie może bezwzglądnie wymagać wyznaczenia TNBT w przypadku zmian konstrukcyjnych gdy nie zachodzi zmiana rodzaju pojazdu.

 

Nawet jeśli zachodzi zmiana rodzaju pojazdu to jeśli stary termin nie gryzie sie z ustawą, lub klient nie wnioskuje o OBT to nie wyznaczamy TNB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie JAJA ,jakie JAJA , :( ja sobie robie? :(

 

Chyba faktycznie robisz albo nie czytasz ze zrozumieniem. Pojazdy nie wymienione w ust. 6-10 podlegają ustępowi 5, czyli corocznie. Po jaką cholerę miałyby być wymieniane ich rodzaje?

już napisałem żeby było jasne dla wszystkich

 

[ Dodano: 28-05-2013, 21:17 ]

specjalnie obdzowniłem trzy powiaty trzy wydziały komunikacji i w dwóch powiedzieli ze tak można a w jednym tylko kategorycznie rok

oni też nie czytają ze zrozumieniem ?

 

[ Dodano: 28-05-2013, 21:50 ]

to tyko były dwa powiaty, a ciekawe ile jeszcze w tym poj...... ym kraju jest powiatów ktore też nie czytają ze zrozumieniem , może jeszcze ze 20 albo i więcej , bo żeby czytać ze zrozumieniem to trzeba to napisać rozumnie a nie szyfrem :( ja czytam ze zrozumieniem , a przynajmniej sie staram i wiem że powinno być na rok ale można pisać całe tomy o krzywiżnie ogórka , okrągóści banana . łuku erosa a nie można napisac trzy proste zdania SPACJALNE NA ROK

QUADY -NA ROK

CIĄGNIKI SAM - NA.... rózne były opinie, nawet na forum

po taką cholerę , żeby było łatwiej pracować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark... akurat przy DBT zmiany skreślamy jeden punkt, bo to badanie zawiera zakres okresowego (nie mylić z okresowym)

rozumiem że jest wszystko oki na zaświadczeniu jest P i NTBT czy zgodnie z DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.