Skocz do zawartości

Tezy wypracowane przez grupę roboczą MTBiGM


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy uważajcie bo Psuj nie ma dziś humoru

 

Jakbyś wstał rano, włączył kompa i poczytał forum i pseudodyskusje tu napisane to też byś nie miał. Więc...

 

Koledzy uważajcie bo Psuj nie ma dziś humoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • aboz

    22

  • blakop

    19

  • biker100

    19

  • DARIO64

    14

Top Posters In This Topic

Jakbyś wstał rano, włączył kompa i poczytał forum i pseudodyskusje tu napisane to też byś nie miał. Więc...

Amen .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszedłem do Twojego poziomu? :-(
Kolejna wypowiedź pokroju pięciolatka. Ale co kto lubi...

 

Jest takie pojęcie "ironia, ironizowanie" ale chyba tego jeszcze nie przyswoiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz - podejście takie, że odtąd każdą Twoją wypowiedź traktujemy nie jako Twoją osobistą, ale Prezesa tegoż Klubu jest identycznym podejściem jak przedstawione przez Ciebie, że ketiw na tym forum nie ma i nie może mieć prywatnego zdania, tylko zawsze przemawia w imieniu OSDS. Albo się do tego ustosunkuj, albo daruj sobie żałosne wycieczki osobiste... Tak ja to widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, Twój problem polega na tym, że do dnia dzisiejszego nie jesteś w stanie pojąć o co mnie chodziło. Ale szczerze mnie to rypka, bo to Twój problem nie mój. Możesz moje słowa traktować jak chcesz. I tak mam to w głębokim poważaniu. A wycieczki osobiste sam sobie urządziłeś w moim kierunku, mimo że prosiłem żebyś się łaskawie odpierwiastkował od mojej osoby. Ostatni raz odpowiadam na Twoje zaczepki. Uważam, że ketiw będąc osobą odpowiedzialną za kierowanie OSDS nie powinien pochwalać łamania, mimo że źle skonstruowanego ale jednak prawa, Zwłaszcza jeśli wypowiada się w sprawach związanych z działalnością OSDS. Jeżeli stanowisko przedstawiciela jest sprzeczne z literą prawa i stanowiskiem organizacji którą reprezentuje, to mamy chyba konflikt interesów, czyż nie tak. I to jest kwestia, która mnie osobiście nie odpowiada. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie udowodniłeś, że ketiw łamie prawo!! Wskaż to miejsce, a samo je napiętnuję!!! Panie Prezesie SEAT'a :)

 

Jeżeli stanowisko przedstawiciela jest sprzeczne z literą prawa i stanowiskiem organizacji którą reprezentuje

 

Proszę wskazać, gdzie stanowisko ketiwa jest sprzeczne ze stanowiskiem OSDS - proszę wskazać i zacytować tą sprzeczność!! ALBO PRZEPROSIĆ WSZYSTKICH !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak masz rację - wg Ciebie On pochwala łamanie prawa. No wielkiej różnicy tu nie widzę... Ok - to już sobie wyjaśniliśmy Panie Prezesie Klubu SEAT'a. Tak czy inaczej poproszę na odpowiedź na resztę pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak masz rację - wg Ciebie On pochwala łamanie prawa. No wielkiej różnicy tu nie widzę...
Nie mamy o czym rozmawiać, skoro nie widzisz różnicy pomiędzy łamaniem prawa, a pochwalaniem jego łamania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczerze - za bardzo nie widzę. Ale nawet pomijając to - potrafisz odnieść się do reszty??

Ketiw pochwala łamanie prawa wg Ciebie. Gdzie? Kiedy? Jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ketiw będąc osobą odpowiedzialną za kierowanie OSDS nie powinien pochwalać łamania, mimo że źle skonstruowanego ale jednak prawa,

Jak nie napisałeś jak napisałeś i właśnie blakop i inni o to maja do ciebie pretensje. Nikt nie chciał się podjąć tworzenia stowarzyszenia a jeśli już próbował to nic z tego nie wychodziło. Ketiw się dopiął i dokonał tego. Stowarzyszenie jest w powijakach wiec pomóżmy im a nie podkładajmy nogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketiw pochwala łamanie prawa wg Ciebie. Gdzie? Kiedy? Jak??
Np. przy okazji dyskusji o niedopełnieniu obowiązku wymiany DR z powodu braku miejsca na wpisy TNBT, przy założeniu, że klient wykonał OBT, ma ważne zaświadczenie ale minął 30-dniowy okres ustawowy wymiany tegoż DR. To tak pokrótce.
A wystarczy trochę dobrej woli' date=' wystarczy, że WK nie przyjmie takie zaświadczenia, ponieważ na dostarczenie tego dokumentu minął termin :cool:[/quote']Cała dyskusja jest tu http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12772&postdays=0&postorder=asc&start=30 . Zaznaczam, że znam zapisy PORD w tej kwestii, ale brak przepisów wykonawczych powoduje, że zarówno WK jak i OKRD mają związane ręce.
Jak nie napisałeś jak napisałeś
Co napisałem? Że nie podoba mi się postawa ketiwa? Bo na pewno nie pisałem nic o łamaniu przez niego prawa. I przestańcie mnie pomawiać publicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wcale nie zdaje, lecz FORUM-NORCOM to taki fun-club, w którym nikt do nikogo nie powinien wnosić personalnych pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że znam zapisy PORD w tej kwestii, ale brak przepisów wykonawczych powoduje, że zarówno WK jak i OKRD mają związane ręce.

 

Zgadza się - brak sankcji. I co - zdanie ketiwa, że takich kierowców jednak należało by karać to łamanie, czy też pochwalanie łamania prawa Twoim zdaniem?? :razz:

To słucham - który dokładnie przepis ma tu być łamany??

 

Oj aboz... Tonący "brzydko" się chwyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, to nie jest odosobniona opinia ketiwa w tej sprawie. Czy zatrzymanie przez policję DR z brakiem miejsca na wpisy, gdy właściciel mimo przekroczonego terminu wymiany tegoż DR posiada zaświadczenie z OBT z ważnym TNBT jest poprawne? Jakaś podstawa prawna? Albo wspomniane niedawno Pabianice i nie uznawanie prze WK zaświadczeń z OBT po upływie ustawowych 30 dni. Ketiw uznaje te metody za właściwe czemu daje niejednokrotnie wyraz w swoich wypowiedziach. I znów poproszę o podstawę prawną. Jeśli jej jednak nie znajdziesz to możemy uznać takie postępowanie policji i WK za bezpodstawne czyli bezprawne? A przecież ketiw je pochwala. Czyli? Nie miałem racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatrzymanie przez policję DR z brakiem miejsca na wpisy, gdy właściciel mimo przekroczonego terminu wymiany tegoż DR posiada zaświadczenie z OBT z ważnym TNBT jest poprawne?

 

Trudno orzec. Może i nie jest poprawne, ale biorąc pod uwagę, że właściciel jest zobligowany w ciągu 30 dni zgłaszać wszelkie zmiany danych w DR - a nowy termin badania, którego w DR już nie da rady umieścić bo nie ma miejsca dla mnie jest taką zmianą, to spokojnie taką tezę można bronić. To są jak widzisz kwestie interpretacyjne - mniej lub bardziej słuszne - tu się zgodzę. Ale ABSOLUTNIE nie można tego nazwać łamaniem prawa - to zbyt mocne określenie dla mnie... Pytam się - jaki dokładnie art. zostaje tu niby złamany?? No?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dnia 21.11.2012 roku.
z 22.11.2012r.

http://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/2479,Gdy-brak-miejsca-na-wpis-w-dowodzie-rejestracyjnym.html

"...W przypadku ujawnienia więc w dowodzie rejestracyjnym upływu terminu na wykonanie badania technicznego (w dowodzie rejestracyjnym brak jest wolnego miejsca na dokonanie wpisu), a kierujący okazał zaświadczenie ze stacji diagnostycznej o pozytywnym wyniku badania technicznego, postępowanie policjanta powinno zmierzać do zobowiązania kierującego pojazdem do wymiany dowodu rejesrtacyjnego. Okoliczność taka nie może być jednak przyczyną do zatrzymania dokumentu z tytułu braku badań technicznych..."

 

Pewnie o to chodziło RAJCZAKOWSKI-emu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.