Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

Grzegorz Łódź,
Uważam,że nie należy popadać w paranoję :) Idąc tym tokiem rozumowania dojdziemy do wniosku,że przy badaniach dodatkowych wystawiając zaświadczenie będziemy także dokonywać wpisu do DR :)
tak,zgadzam się z Tobą,uważam,że powinniśmy kierować się głosem rozsądku i zdrową logiką,ale mój post miał na celu pokazanie ile razy można sobie interpretować dany zapis (każdy sobie),to jest tak samo,jak nasza polemika na temat spełniania,lub nie art.66 przy badaniach dodatkowych,wystawiania zaświadczeń z badania przy końcu DR(dać jedno zaśw.,a moze dwa,a może dla całej rodziny,lub tylko dla kierowców poruszających sie danym pojazdem)mamy 35 stron gadania(pisania),będziemy mieli następne 35,i mało kto kogo przekona o swoich racjach.Do dziś,jedni powypadkowe robią samo,inni z okresem,i co-wszyscy żyją,poczekajmy na interpretację swoich starostw,i napiszmy co i jak nam narzucono,czy zasugerowano,a nie piszemy o jakiś treściach,paranojach,tylko po to,aby swoje było zawsze na wierzchu-pożyjemy zobaczymy,pozdrawiam z rana :cool::D

Crackers - i przy okazji ustanowił rekord forum w długości i interpunkcji zdania/zdań. ::claus

*Może nie na temat ale aż kropka się ciśnie na klawiaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Patronatu to wersja 9.2 dzisiaj wyznaczała termin następnego badania automatycznie na 2015.01.03, natomiast 9.21 na 2015.01.04. Tak było u mnie przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawiania zaświadczeń z badania przy końcu DR(dać jedno zaśw.,a moze dwa,a może dla całej rodziny,lub tylko dla kierowców poruszających sie danym pojazdem
w/g mnie tylko jedno,które i tak zostanie w Urzędzie Komunikacji,a gdzie jest napisane,ze zaświadczenie dajemy klientowi(przy pieczątce w DR),bo tego też nie widzę.(kropka :) )Sebastian ZG, :ok ,faktycznie,uświadomiłeś mi coś,co mi nie pasowało :D ale rekord jest :ok .Wole dialog,aniżeli słowo pisane.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie Patronatu gdzie po wpisaniu nr vin automatycznie w nowym zaświadczeniu wskakuje kategoria pojazdu.Bardzo często zdarza się że w DR pozycja J jest pusta a program automatycznie wstawia np. M1.Sam nie wiem czy zostawić jak wywala program czy wpisać jak w DR ---?

Panowie a jak wy sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wy sobie z tym radzicie?

Nie daj się nabrać, że to po wpisaniu nr Vin,

W patronacie M1 jest ustawione domyślnie, to znaczy, że autobus i motorower też będziesz miał M1 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wy sobie z tym radzicie?
jeżeli jest wpis w DR, lub mam dostęp do wyciągu z homo wpisuje odpowiednią kat. pojazdu jeżeli nie to: w poz. kategoria poj. wchodzę na wolne pole (niezapisane) na samej górze listy, następnie "backspace" wstawiam XX i tak zostaje w zaświadczeniu.

 

Biker temat zatkałeś :(
przepraszam Paprock ale widzę, że zadziałałeś z siłą wodospadu :-D i posty ruszyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że zadziałałeś z siłą wodospadu

Te... Te... Te... Kolego coś mi świta, że to odnosiło się do reklamy środka czyszczącego fajans w wiadomym miejscu, albo tabletek do przyklejania trzecich zębów. :roll:

( i do pitu-pitu zaś :( albo czerwony pas :hah:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te... Te... Te... Kolego coś mi świta, że to odnosiło się do reklamy
Paprock zakładam a priori, wiesz, że reklamy kłamią :D

Poza tym zbyt dużą sympatia oraz szacunkiem darzę Twoją osobę (chociaż osobiście się nie znamy) aby porównywać Cię do "tych" rzeczy z reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledze gdzie szukać kategorie pojazdów np T41a, T42 oraz inne: bo szukam są, ale nie tak rozszerzone.

To są najprawdopodobniej kody kombinowane z cyfr i liter w procesie homologacji i raczej żaden słownik ich nie ogarnie... no może ogarnąć, czemu nie.

Tak jak Psuj dla podobnego przykładu wyjaśniał wyżej:

G nie jest kategorią główną i nie występuje samodzielnie. Pisze się je właśnie razem z M lub N, czyli np. M1G lub N2G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są najprawdopodobniej kody kombinowane z cyfr i liter w procesie homologacji i raczej żaden słownik ich nie ogarnie... no może ogarnąć, czemu nie.

Tak jak Psuj dla podobnego przykładu wyjaśniał wyżej:

Psuj napisał/a:

G nie jest kategorią główną i nie występuje samodzielnie. Pisze się je właśnie razem z M lub N, czyli np. M1G lub N2G

 

Tylko się zastanawiam bo ja jako diagnosta powinienem wiedzieć do jakiej kategori pojazd zakfalifikować jak nie ma w dow. rej. a skoro tak muszę gdzieś to znaleść no to szukam nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko się zastanawiam bo ja jako diagnosta powinienem wiedzieć do jakiej kategori pojazd zakfalifikować jak nie ma w dow. rej. a skoro tak muszę gdzieś to znaleść no to szukam nadal.

Akurat tego jako diagnosta nie musisz na dzisiaj.

Pisaliśmy wyżej, że jak pusta rubryka [J] w dowodzie to i w zaświadczeniu z badania w rubryce z kategorią pozostaje pusto, czy tam XX się wstawia.

Jestem za pustą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska byłaby stosowniejsza [-].

Mam wscieczkę na [X] bo cudotwórcy wścibili mi go domyślnie jako wypełniacz "Typu" w rejestrze/zaświadczeniu.

Nieźle wygląda [bMW] [X3] dla przykładu, bo wychodzi [bMW] [X, X3], a [Citroen] [XM] jako [X, XM] :hah:

Dobrze, że jest przynajmniej przecinek miedzy modelem, a typem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety za xxx, wszystkie pola maja byc wypelnione

Tak???

A co wpisujesz w pole zaświadczenia [typ, model]???

Czyżby trzy iksy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wpisujesz w pole zaświadczenia [typ, model]???

Czyżby trzy iksy???

kreskę ???
Kreska byłaby stosowniejsza [-].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100,

Jak mam typ to wpisuje typ z dowodu, a jak nie mam typu i nie zapomnę oczywiście kurde, to delejtuje tego nieszczęsnego iksa stawiając dodatkowy przecinek. :x

Robi się czytelniejsze. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam typ to wpisuje typ z dowodu,
:ok
a jak nie mam typu i nie zapomnę oczywiście kurde' date=' to delejtuje tego nieszczęsnego iksa stawiając dodatkowy przecinek. :x[/quote'] :x:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.