Skocz do zawartości

Patronat usterki drobne


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    17

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Lukasz0417

    13

  • biker100

    11

Aha, bo słyszałem, że właśnie po to wprowadzili te usterki drobne, żeby poinformować klienta o ich usunięciu, a jeśli za rok będzie miał taką samą usterkę drobną, to powinien dostać negatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kolegi z pracy. Niedawno zdobyłem uprawnienia i tak mi tłumaczył z tymi usterkami. Zastanawiałem się czy nie jest gdzieś, to napisane w ustawie, dlatego wolę zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz "kolegów"!

ponieważ taka wykładnia, nie jest zapisana nigdzie w ustawie ani nawet w rozporządzeniu więc dlatego nie obowiązuje... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy za rok jak klient przyjedzie z taką samą usterką drobną, to wtedy powinien dostać negatywa?

 

Pewnie chodzi ci o fakt iz wybrałeś z dwóch mozliwości UD lub UI dla owej usterki........

Wszystko zależy od ciebie do jakiej grupy zakwalifikujesz teraz i za rok. Bo jak pisał przedmówca - brak podstawy prawnej by dając teraz UD za rok dać UI. Co nie znaczy, iż nie możesz tak zrobić - bo jak jest napisane "uprawniony diagnosta decyduje do jakiej grupy zakwalifikuje usterkę" - czy jakos tak (nie chce mi się teraz po nocy szukać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy nie jest gdzieś, to napisane w ustawie, dlatego wolę zapytać.

Uspokoję Cię :) Nie jest napisane :)

Na przyszłość poproś Kolegę o podstawę prawną w celu poparcia swojego stanowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi ogólnie, np jeśli nie będzie miał podświetlenia tablicy rejestracyjnej, a za rok okaże się, że znowu go nie ma, to powinien dostać negatyw, ale właśnie skoro nie ma żadnej podstawy prawnej, to może znowu dostać usterkę drobną. Dzięki Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, bo słyszałem, że właśnie po to wprowadzili te usterki drobne, żeby poinformować klienta o ich usunięciu, a jeśli za rok będzie miał taką samą usterkę drobną, to powinien dostać negatyw.

W naszej pracy nie bazuje się na plotkach,

ja właśnie słyszałem, że w moim regionie mamy zaprzestać wydawania zaświadczeń, czekam i jakoś nie widzę pisma w tej sprawie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoję Cię Nie jest napisane

Na przyszłość poproś Kolegę o podstawę prawną w celu poparcia swojego stanowiska.

Kolega mówił, że był na szkoleniu, a tam mówili, że właśnie po to wprowadzili te usterki drobne, po to by klient je usunął, a jak za rok przyjedzie z taką samą usterką drobną, to powinien otrzymać negatyw. Taki był sens wprowadzenia usterek drobnych. Z drugiej strony patrząc, my jako diagności możemy dawać mu usterki drobne cały czas, a czy on je usunie to jego sprawa, ważne że został poinformowany o ich usunięciu, a tym bardziej w uwagach na drugiej stronie zaświadczenia ma je wypisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówił, że był na szkoleniu, a tam mówili, że właśnie po to wprowadzili te usterki drobne, po to by klient je usunął, a jak za rok przyjedzie z taką samą usterką drobną, to powinien otrzymać negatyw. Taki był sens wprowadzenia usterek drobnych.

 

Dopóki nie jest to zapisane w rozporządzeniu to takiego sensu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie jest to zapisane w rozporządzeniu to takiego sensu nie ma.

Też tak myślę, tylko po co tak szkolą, to tego nie rozumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie jest to zapisane w rozporządzeniu to takiego sensu nie ma.

Też tak myślę, tylko po co tak szkolą, to tego nie rozumiem :(

 

Bo nie wiadomo kiedy i który WK coś nowego wymyśli, w kwestii interpretacji aktualnych przepisów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mówił, że był na szkoleniu, a tam mówili, że właśnie po to wprowadzili te usterki drobne, po to by klient je usunął, a jak za rok przyjedzie z taką samą usterką drobną, to powinien otrzymać negatyw

Domyślam się o jakim szkoleniu mowa :) Ale to nie tak do końca jak Kolega mówi.Była poruszona kwestia UD-brak adnotacji GAZ w DR.Twierdzono,że raz możemy dać UD a jak nie wpisze to za drugim razem UI. Nie dotyczyło to wszystkich UD.Ale była już o tym mowa na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzono,że raz możemy dać UD a jak nie wpisze to za drugim razem UI.

twierdzono że świstaki zawijają w sreberka :evil:

Czy ktoś pokazał przepis który pozwala na coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max72 napisał/a:

Czy ktoś pokazał przepis który pozwala na coś takiego?

Niema takiego przepisu , ale jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek.

Ostatnie zmiany w przepisach ,to totalna porażka.Przykładem jest np.wypisywanie zaświadczeń do każdego badania.

Teraz wychodzi na to że każdy kierowca który się dowie że Diagnosta za to że niema wpisanej w dowodzie adnotacji GAZ , HAK będzie notorycznie olewał ten wpis , a ty jeszcze będziesz go w tym popierał ? No pięknie :razz:

No to teraz przez takie coś zacznie się jazda.Będą wymontowywać butlę na czas BT i będą ci wciskać kit że nie mają gazu ,bo nawet nie mają wpisu w DR.

I co im zrobisz?

Bębnijcie jeszcze więcej na Forum o takich możliwościach a przekonacie sie ile kasy wam odejdzie.

Notorycznie robią tak Taryfiarze którzy na czas BT ściągają oprzyżądowanie TAXI i w DR też nie mają wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.