Skocz do zawartości

Patronat usterki drobne


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

6.1.10. Zaczep pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, autobusu, kolejki turystycznej

e) Brak adnotacji „HAK” w dowodzie rejestracyjnym.UD

 

[ Dodano: 22-03-2014, 10:28 ]

Panowie, a jak nie ma wbitego w dowód "Hak", a w rzeczywistości go ma? Usterki drobnej nie możemy dać (w przypadku gazu możemy), więc robić mu dodatkowe na hak?

 

Dajesz UD ale dodatkowo robisz badanie dodatkowe i kasujesz 35zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    17

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Lukasz0417

    13

  • biker100

    11

Rzeczywiście, dzięki bardzo i przepraszam za głupie pytania, ale wole raz głupio zapytać, a później kilka razy dobrze mówić. Dobrze, że jesteście :)

 

[ Dodano: 22-03-2014, 10:39 ]

Dajesz UD ale dodatkowo robisz badanie dodatkowe i kasujesz 35zł

Tylko często nie ma tabliczki znamionowej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko często nie ma tabliczki znamionowej :(

No to mówisz klientowi aby zdemontował hak albo wymienił na nowy a i tak pobierasz opłatę :)

Zgodnie z

1)

 

 

W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w lp. 7.1 tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko często nie ma tabliczki znamionowej :(

- jest, jest tylko dobrze poszukać trza, bo coraz częściej tabliczka haka pod zderzakiem jest gdzieś schowana (ukryta, zabezpieczona by się nie zdarła, zapodziała).

No ale jak rzeczywiście jest hak bez wpisu i bez tabliczki to za brak adnotacji UD, a za brak tabliczki UI i to z 6.1.10. b) albo z 10.6. b).

W ciągu czternastu dni idzie wszystko załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to aktualizować Panowie

 

NAJNOWSZA WERSJA upgrade programu PATRONAT++ ( w. 9.4 z dnia 01.04.2014)

udostępniona w ramach NADZORU AUTORSKIEGO 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to aktualizować Panowie

 

NAJNOWSZA WERSJA upgrade programu PATRONAT++ ( w. 9.4 z dnia 01.04.2014)

udostępniona w ramach NADZORU AUTORSKIEGO 2014

 

Zaktualizowany 2013.03.31. godz. 21.50

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F5 - baza zestawienie

f7 - otwórz

f8 - zaawansowane

Tam wpisujesz nazwisko diagnosty, zaznaczasz x - przy wynik negatywny UI, USZ

następnie przeszukuj

Podgląd wyniku

no i wydruk

 

[ Dodano: 03-04-2014, 11:14 ]

No toś Go pokierował ............. :lol:
pisałem instrukcję :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robię przykładowo dzisiaj badanie z wynikiem negatywnym, stwierdzam np.

- 1.2.1.a) UKŁAD HAMULCOWY/ Skuteczność i sprawność hamulca roboczego/ Sprawność/ Zbyt mała siła hamowania co najmniej na jednym kole. [uI]

- 4.7.1.b) ŚWIATŁA I WYPOSAŻENIE ELEKTRYCZNE/ Światło oświetlające tylną tablicę rejestracyjną/Stan i działanie/ Uszkodzenie źródła światła. [uD]

 

Klient przyjeżdża np. po dwóch dniach z usuniętą usterką 1.2.1.a), czyli naprawił hamulec, ale nie wymienił żarówek oświetlających tylną tablicę rejestracyjną. To w tym przypadku mogę dać mu P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mam ponownie zaznaczyć tą samą usterkę w uwagach, czyli 4.7.1.b? W tym przypadku wybierając w programie rodzaj badania wybrałbym "ponowne sprawdzenie usterek: hamulce" i nie bardzo chyba pasuje umieszczać to z tyłu na zaświadczeniu, chyba że się mylę, to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ponowne sprawdzenie usterek:

 

Rodzaj badania: okresowe, ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych w zakresie:

 

poz. z tabeli opłat 2.10 - wszystkich innych usterek łącznie - 20,00.

Tak ja bym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzaj badania - okresowe

jak najbardziej :)

oczywiście, macie racje :-P było już wielokrotnie. Swój poprzedni post poprawiłem tak jak to robię (tzn mam wpisany w zaświadczeniu rodzaj badania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 napisał/a:

poz. z tabeli opłat 2.10 - wszystkich innych usterek łącznie - 20,00.

Chyba 2.1.

Patrząc na post wcześniejszy Lukasz0417 i jakie stwierdził usterki:

Witam. Robię przykładowo dzisiaj badanie z wynikiem negatywnym, stwierdzam np.

- 1.2.1.a) UKŁAD HAMULCOWY/ Skuteczność i sprawność hamulca roboczego/ Sprawność/ Zbyt mała siła hamowania co najmniej na jednym kole. [uI]

- 4.7.1.b) ŚWIATŁA I WYPOSAŻENIE ELEKTRYCZNE/ Światło oświetlające tylną tablicę rejestracyjną/Stan i działanie/ Uszkodzenie źródła światła. [uD]

 

Klient przyjeżdża np. po dwóch dniach z usuniętą usterką 1.2.1.a), czyli naprawił hamulec, ale nie wymienił żarówek oświetlających tylną tablicę rejestracyjną. To w tym przypadku mogę dać mu P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, no to 2.1 i 2.10. Bo za usterki wymienione w tabeli opłat pobiera się opłatę za każdą usterkę z osobna. Tylko w przypadku niewymienionych pobiera się 20 zł za wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.