Skocz do zawartości

Patronat usterki drobne


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    17

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Lukasz0417

    13

  • biker100

    11

Notorycznie robią tak Taryfiarze którzy na czas BT ściągają oprzyżądowanie TAXI i w DR też nie mają wpisu.

A co tak naprawdę nas to interesuje :? Mało mamy na głowie i jeszcze zabawa w detektywa :? To co robi klient jego sprawa.Wszystko jest do czasu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście klient może sobie zdemontować wszystko przed przeglądem jeżeli nie ma wpisu w dowodzie rejestracyjnym. Nie jesteśmy dochodzeniowcami, żeby badać czy jest w tym jakiś spisek. Zawsze znajdzie się jakiś "druciarz", który dla oszczędzenia 42zł czy 63zł poświęci dzień albo dwa. Ale raczej takich mało. Poza tym taki człowiek sam sobie zrobi krzywdę- jak będzie się tak bawił instalacją LPG to w końcu gdzieś spowoduje taką nieszczelność, że w kawałkach trafi na tamten świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek napisał/a:

Będą wymontowywać butlę na czas BT i będą ci wciskać kit że nie mają gazu

 

Zbiornik to nie wszystko :)

Wszystko,reszta może być , nie ma przepisu żeby nie było.Przecież wszyscy któży się wypowiadają na Forum bazują na przepisach , nawet głupich :shock:

Będą wymontowywać butlę na czas BT i będą ci wciskać kit że nie mają gazu

 

I to wystarczy, by wynik był P ???

Tak wystarczy , jak trafisz na mądralę , chyba że chcesz mieć kłopoty :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko,reszta może być , nie ma przepisu żeby nie było.

Dziwny tok rozumowania :?

W dz.u.poz 996 jest zapis

f) Układ zasilania gazem LPG/CNG/LNG niezgodny z wymaganiami rozporządzenia o warunkach technicznych UI USZ

 

A o warunkach technicznych mówi dz.u.poz 951 (przeczytaj dokładnie załącznik 9) gdzie jest napisane co wchodzi w skład instalacji gazowej

Czyli instalacja jest niekompletna a więc niezgodna z wymaganiami rozporządzenia.

Tak na marginesie-jeśli przyjedzie klient autem z instalacją gazową ale nie ma w zbiorniku gazu i też będzie Ci mówił ,że on nie jeździ na gazie to zrobisz przegląd dla auta bez gazu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie-jeśli przyjedzie klient autem z instalacją gazową ale nie ma w zbiorniku gazu i też będzie Ci mówił ,że on nie jeździ na gazie to zrobisz przegląd dla auta bez gazu :?

Mówimy cały czas o aucie które nie ma wpisu w DR że posiada GAZ.W tym przypadku co mu sprawdzasz? Teoretycznie gazu nie ma , bo nie ma wpisu , ale jeżeli już chcesz się bawić w detektywa i sprawdzać mu instalacje która nie jest podłączona do butli to twoja sprawa.Co ,może będziesz żądał protokołu TDT na butlę której nie ma? :evil:

I jeżeli ci powie że nie ma ochoty wyciągać tego co zostało , to co mu zrobisz?Pobijesz go .?

A spróbuj mu dać N,na jakiej podstawie?

Jak by miał wpis GAZ w DR to w tym przypadku masz rację,instalacja niekompletna i N,ale wpisu nie ma ,czyli nie ma gazu :mad:

To samo z wpisem HAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli ci powie że nie ma ochoty wyciągać tego co zostało , to co mu zrobisz?Pobijesz go .?

A spróbuj mu dać N,na jakiej podstawie?

 

Np.

a) Niezgodna z prawem przeróbka jednostki sterującej. UI b) Niezgodna z prawem przeróbka silnika.UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.

a) Niezgodna z prawem przeróbka jednostki sterującej. UI b) Niezgodna z prawem przeróbka silnika.UI

 

Zaczynasz kombinować .

A najlepiej powiedz to swojemu szefowi ,że tracisz mu klientów ,bo gość pojechał na inną stacje i zrobiL OBT bez problemu za 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej powiedz to swojemu szefowi ,że tracisz mu klientów

Chcąc spać spokojnie, tracisz klientów. Chcąc być najlepszym w fachu, tracisz klientów. Chcesz dokładnie wykonywać swoje obowiązki, tracisz klientów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz kombinować

Nie ja tylko "taki klient". Skoro twierdzi ,że auto nie ma instalacji gazowej to niech ją zdemontuje tak żebym jej nie widział (sam zbiornik jest tylko częścią instalacji).Wiem ,że dla klienta byłoby na rękę jakbym poświadczył nieprawdę.

gość pojechał na inną stacje i zrobiL OBT bez problemu za 99 zł.

I jeszcze umyją auto gratis :-(

Powiem tak-chciałbym doczekać takich czasów żeby to klient zabiegał o stan techniczny samochodu a nie SKP kajali się przed "cwaniakami"(nie dotyczy uczciwych właścicieli pojazdów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc spać spokojnie, tracisz klientów. Chcąc być najlepszym w fachu, tracisz klientów. Chcesz dokładnie wykonywać swoje obowiązki, tracisz klientów....

Jest przepis i jest też interpretacja tego przepisu,a może ona występować w wielu wariantach :) Zależy jak co komu leży :-D

Ja podałem tylko jeden z takich przypadków.

A prawda zawsze leży po środku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też interpretacja tego przepisu
interpretacje przepisu mogą być tylko i wyłącznie dwie:

- zgodna z prawem - prawidłowa;

- niezgodna z prawem - nieprawidłowa.

 

Innej możliwości co do przepisów prawnych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek napisał/a:

jest też interpretacja tego przepisu

interpretacje przepisu mogą być tylko i wyłącznie dwie:

- zgodna z prawem - prawidłowa;

- niezgodna z prawem - nieprawidłowa.

 

Innej możliwości co do przepisów prawnych nie ma.

 

To po co to całe FORUM? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co to całe FORUM?

Do wymieniania się poglądami do pomocy sobie :)

A i tak będziesz robił według własnego sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co to całe FORUM? :shock:

 

po pierwsze ze względów socjologicznych;

po drugie ze względów biznesowych;

po trzecie w końcu co nas najbardziej dotyczy to nagminne występowanie drugiego z przypadków interpretacji przepisów wspomnianych przeze mnie, dla przypomnienia:

 

interpretacje przepisu mogą być tylko i wyłącznie dwie:

- zgodna z prawem - prawidłowa;

- niezgodna z prawem - nieprawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interpretacje przepisu mogą być tylko i wyłącznie dwie:

- zgodna z prawem - prawidłowa;

 

Tylko, że ocena tej zgodności jest subiektywną oceną podmiotu dokonującego danej interpretacji w danym czasie :)

 

WK wyda decyzje.

SKO podtrzyma

WSA podtrzyma

 

Wykładnia dokonana przez te podmioty będzie prawidłowa? W ocenie tych organów tak. Strona niekoniecznie będzie miała takie zdanie - prawda? Ale jak się na tym etapie podda to tak będzie...

 

Ale jak sprawa trafi na kasację do NSA, to nagle może się okazać, że wcześniejsze trzy interpretacje jednak nie były prawidłowe :) Ale dowiemy się o tym tylko, jeśli strona będzie dość wytrwała... A jak nie? :)

 

Osobiście uważam, że samo wyjęcie zbiornika to za mało. Instalacja to nie tylko zbiornik. Jest to pewna grupa podzespołów i jej zdekompletowanie tylko w części, prowadzi wg mnie do zdekompletowania pojazdu. Czyli pojazd ma w tym momencie pewną instalację niekompletną. Wpis w DR nie ma tu nic do rzeczy.

Czy zdekompletowana instalacja elektryczna w pojeździe też byłaby ok??

 

Inna sprawa, że pewnych elementów instalacji nawet pozostawionych i tak możecie nie zauważyć podczas badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że samo wyjęcie zbiornika to za mało. Instalacja to nie tylko zbiornik. Jest to pewna grupa podzespołów i jej zdekompletowanie tylko w części, prowadzi wg mnie do zdekompletowania pojazdu. Czyli pojazd ma w tym momencie pewną instalację niekompletną.

 

Osobiście też tak uważam :ok

Wpis w DR nie ma tu nic do rzeczy.

 

Dla mnie ma i uważam że wrazie "W" potrafił bym się wybronić.

To nie ja utworzyłem takie przepisy i nie mam zamiaru odpowiadać za błędy naszej władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem tylko jeden z takich przypadków.

Kamień z serca,

bo już myślałem, że tak postępujesz podczas badań i chcesz nas do tego (słusznego Twoim zdaniem postępowania ) na siłę przekonać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że tak postępujesz podczas badań i chcesz nas do tego (słusznego Twoim zdaniem postępowania ) na siłę przekonać ,,,

 

Nikogo nie chcę przekonywać :)

Chciałem tylko zasugerować ,jakie niektóre niedorzeczne zmiany zostały wprowadzone.

Obowiązek zaświadczeń,które notabene nikomu nie są potrzebne,HAK i GAZ usterka drobna,ale już L , TAXI nie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko,co jest zamontowane w pojeździe,albo w co pojazd jest wyposażony(w granicach prawa)musi być sprawne.Jak sprawdzić poprawność działania instalacji gazowej bez gazu(zbiornika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić poprawność działania instalacji gazowej bez gazu(zbiornika)?

Nie ma zbiornika, czyli instalacja jest niekompletna, czyli niesprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak nie ma wbitego w dowód "Hak", a w rzeczywistości go ma? Usterki drobnej nie możemy dać (w przypadku gazu możemy), więc robić mu dodatkowe na hak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.