Skocz do zawartości

Wezwanie na komendę


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przypadku ujawnienia niezgodności VIN'u pomiędzy DR i pojazdem ktoś był wzywany na komendę Policji ::?

 

Pytam bo dziś mi przyszło wezwanie i to do domu zamiast do pracy :shock:

 

Było OBT wyszła niezgodność numeru, dostał N i zatrzymałem DR wysłałem do WK a dziś wezwanie na komendę jako świadek. Szczegółów nie będę pisał ale niestety jakiś diagnosta (diagności) pewnie dostanie po uszach bo auto w PL od 2005 roku i kilka OBT już pewnie miało.

 

 

p.s. Gdybym się długo nie odzywał to przyślijcie paczkę ::D::D::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    11

  • grzegorz70

    6

  • JANUSZ60

    5

  • darkdog

    4

Było OBT wyszła niezgodność numeru, dostał N i zatrzymałem DR wysłałem do WK a dziś wezwanie na komendę jako świadek

Pewnie zapytają się czy nie było ingerencji w polu Nr.Będzie dobrze Przyjacielu. ::hey i to dziwne że zawiadomienie przyszło do domu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne że zawiadomienie przyszło do domu

Zawsze przychodzi na adres domowy - mam też wezwanie jako świadek ale przy Smarcie. Luzik. Nie pierwsze - nie ostatnie. Taka praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku ujawnienia niezgodności VIN'u pomiędzy DR i pojazdem ktoś był wzywany na komendę Policji ::?

 

W swojej karierze miałem 6 takich przypadków ale nigdy nie byłem wzywany jako świadek, WK sam sobie poradził :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz do mnie przyjechali na stację i pytali co mogą zobaczyć w rejestrze, ja im odpowiedziałem, że to samo co mają w zaświadczeniu i nic poza tym i na tym się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapytają się czy nie było ingerencji w polu Nr.Będzie dobrze Przyjacielu.

A skąd ja mam to wiedzieć czy nie było, biegłym nie jestem.

Luzik.

Ja nie mam się czym przejmować wszystko zrobiłem zgodnie z rozporządzeniem, gorzej z resztą "ślepych" kolegów bo w końcu ktoś przeglądy mu robił przez kilka lat :?

WK sam sobie poradził

Też myślałem że tak będzie a tu niespodzianka zaproszenie imienne do domu przyszło :D W sumie to pierwszy raz zatrzymałem za niezgodność stąd moje zdziwienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam to wiedzieć czy nie było, biegłym nie jestem.

ja też :( tylko chciałem cię pocieszyć :x żebyś się nie przejmował :oops:

Ja nie mam się czym przejmować wszystko zrobiłem zgodnie z rozporządzeniem

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam to wiedzieć czy nie było, biegłym nie jestem.

Może paść standardowe pytanie czy nie ingerowałeś w pole numerowe.

Takie pytanie usłyszałem w sądzie , i to było jedyne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem na SKP literówkę w winie. WK wyjaśnił sprawę bez wzywania (tylko telefon) i poprawny nr wpisano w uwagach.

Minęło trochę czasu i DR zabrany, a policjant znowu wpisał z literówką (tą samą) z pierwszej strony do pokwitowania. Ale był cyrk z ponownym wyjaśnianiem bo przecież policjant jest nieomylny i chyba lepiej widzi jaki jest VIN. Wyszło na moje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale był cyrk z ponownym wyjaśnianiem bo przecież policjant jest nieomylny i chyba lepiej widzi jaki jest VIN.

Cyrk widzę nadal trwa:

4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) zatrzyma również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych. Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.
Art. 132.

 

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

 

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

 

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

 

b) zagraża porządkowi ruchu,

 

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

 

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;

 

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);

Jeżeli zatrzymałeś zgodnie z PRD to musiałeś na podstawie ust. 4, a to już sprawa dla Policji.

 

Jeśli nie na tej podstawie, to ...... rozmawialiśmy wcześniej na ten temat ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich przypadkach nie zabieram dowodu pokazuje klientowi błąd i niech wyjaśnia u nas zatrzymać dowód chyba musiałbym na mieście się nie pokazywać no i trochę to chyba świństwo wobec klienta a klient nasz pan szczególnie teraz przy tak dużej konkurencji w badaniach technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich przypadkach nie zabieram dowodu pokazuje klientowi błąd i niech wyjaśnia

 

W moim przypadku próby wyjaśnienia podobno nic nie dały i pozostała droga służbowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku próby wyjaśnienia podobno nic nie dały i pozostała droga służbowa.

Nie zatrzymuję DR, w pkt 1 opisuję na czym polega problem, np 5 zamiast S, badanie z wynikiem N i kierunek WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zatrzymuję DR

 

A chyba w takim przypadku masz obowiązek zatrzymać bo:

 

6. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny.

 

Więc żeby coś takiego nie odbiło się Tobie czkawką przy kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc żeby coś takiego nie odbiło się Tobie czkawką przy kontroli.

Wypadałoby jeszcze jakąś usterkę z tabeli wrzucić,,,

02.c UI.

Nie chodzi o podrobienie, przebicie, oszustwo,ingerencję w pole, ale o pomyłkę = niezgodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.996 napisał/a:

6. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny.

 

 

Więc żeby coś takiego nie odbiło się Tobie czkawką przy kontroli.

 

a dlaczego ?

Ustawa jest nadrzędnym aktem do rozporządzenia.Pkt 6 rozporzadzenia nie jest zgodny z ustawą Pord.

W rozporządzeniu mamy też:

Tabela-0.2.-C UI(co jest zgodne z ustawą)

 

 

4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 1, 3 i 4 dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) zatrzyma również jednostka upoważniona do przeprowadzania badań technicznych. Przepisy ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.
Art. 132.

 

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

 

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

 

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

 

b) zagraża porządkowi ruchu,

 

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

 

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;

 

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);

Jeżeli zatrzymałeś zgodnie z PRD to musiałeś na podstawie ust. 4,

Jeśli nie na tej podstawie, to ...... rozmawialiśmy wcześniej na ten temat ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ?

 

A dlatego co wyżej zacytowałeś i w d..pie mam co jest ważniejsze ustawa czy rozporządzenie. W rozporządzeniu jak byk stoi że trzeba zatrzymać i zatrzymałem a że dalej jest to jest UI w tym samym rozporządzeniu a poza tym niezgodnie z ustawą to niech się mądre głowy od stanowienia prawa zastanowią dlaczego po raz kolejny gniota prawnego wypuścili :razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że dalej jest to jest UI w tym samym rozporządzeniu a poza tym niezgodnie z ustawą to niech się mądre głowy od stanowienia prawa zastanowią dlaczego po raz kolejny gniota prawnego wypuścili

nie denerwuj się Przyjacielu :) będzie wszystko OKi :-D taki to nasz zawód ciężki :razz :sam wiesz ile jeszcze takich problemów możemy, się spodziewać , ale czy to kogoś obchodzi :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuj się Przyjacielu

 

Ja się nie denerwuję luuuuuuuuuzik :cool: To że są sprzeczności pomiędzy ustawą i Dz.U996 oraz w samym rozporządzeniu (raz piszą że trzeba zatrzymać a raz że to UI) mnie nie interesuje. Z przykrością muszę stwierdzić że jakie Państwo takie prawo i prawnicy dzięki temu mają co robić i dobrze żyją, ale do takiego wniosku doszliśmy już nie raz w naszych rozważaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.