Skocz do zawartości

Wezwanie na komendę


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Qnick

    11

  • grzegorz70

    6

  • JANUSZ60

    5

  • darkdog

    4

z wtórnikiem.

 

Z KOPIĄ! :P

 

7. Podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie trzech dni, przesyła zatrzymany dowód rejestracyjny do organu rejestrującego właściwego ze względu na miejsce rejestracji, wraz z kopią zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraz z kopią zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

I tu oczywiście co program to inny problem z wydrukowaniem takiej kopii ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wtórnikiem.

 

Z KOPIĄ! :P

 

7. Podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie trzech dni, przesyła zatrzymany dowód rejestracyjny do organu rejestrującego właściwego ze względu na miejsce rejestracji, wraz z kopią zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

Oczywiście Michał, że z kopią, moja nadinterpretacja - przepraszam niesłuszna, przyznaje powinno być kopia zaświadczenia ponieważ, objaśnienie znaczenia wyrazu kopia, znajdziemy w orzecznictwie Sądu Najwyższego, które nie jest w tym zakresie jednolite (np. postanowienie SN z 27.08 1998 IIICZ 107/98, OSNC 1999/3/52 i powoływane tam orzeczenia SN, postanowienie SN z 18.10.2002, V CKN 1830/00, OSNC 2004/1/9 i powoływane tam orzeczenia SN czy uchwała z 29.03.1994 III CZP 37/94, OSNC 1994/11/206 i powoływane tam orzeczenia SN). Kopia jest wiernym odtworzeniem oryginału (np. w przypadku dokumentów jest to zgodność nie tylko z treścią oryginału, ale również zachowanie takiego samego układu graficznego), inaczej jest to dokładne powtórzenie czegoś, np. poprzez „skserowanie”. Natomiast wtórnik utworzony jest jest na wzór oryginału i pochodzi z tego samego źródło co oryginał.

 

wraz z kopią zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

I tu oczywiście co program to inny problem z wydrukowaniem takiej kopii ,,,

 

JANUSZ60 napisał/a:

I tu oczywiście co program to inny problem z wydrukowaniem takiej kopii ,,,

 

 

Zawsze można skserować :cool:

 

Tylko tak Janusz, wyjaśniłem to powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wtórnikiem.

 

Z KOPIĄ! :P

 

Panowie Kopia jest czym innym niz wtornikPRzy BT drukujesz oryginal i kopia zaswiadczenia pozostaje w SKP

W przypadku gdy kilent zagubi oryg. mozesz mu wystawiac zasw ale to juz jest WTÓRNIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patronacie można wstawiać "W", ale nie trzeba tzn. program zapytowuje czy wstawić.

Skoro oryginał może być tylko jeden to przy każdym kolejnym egzemplarzu powinno być "W".

Jednak w Patronacie jest w opcjach możliwość ustawienia " Wydruk zaświadczenia Oryginał + 2 kopie " jest to rozwiązanie w przypadku zatrzymanie DR ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. Podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie trzech dni, przesyła zatrzymany dowód rejestracyjny do organu rejestrującego właściwego ze względu na miejsce rejestracji, wraz z kopią zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

O właśnie, ten zapis mi umknął, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Patronacie jest w opcjach możliwość ustawienia " Wydruk zaświadczenia Oryginał + 2 kopie " jest to rozwiązanie w przypadku zatrzymanie DR ,,,

To rozwiązanie to powstało pod kątem badania VAT-owskiego, bo dawniej trzeba było klientowi drukować 3 egz. zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro oryginał może być tylko jeden to przy każdym kolejnym egzemplarzu powinno być "W".
To co zostawiasz na SKP, a co dajesz klientowi? I jak sprawdzasz co dałeś? Jest to gdzieś napisane na zaświadczeniu? A co w przypadku poprawek? Też wydajesz wtórnik? Ale wtedy jest niezgodny z oryginałem (sprzed poprawek). A teraz do rzeczy. Każdy egzemplarz zaświadczenia, wydrukowany po zakończeniu BT jest oryginałem. Inaczej musiałby być opisany "oryginał", "kopia". Wtórnik (duplikat) jest ponownym(powtórnym) wydaniem oryginału a nie kopią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawdzasz co dałeś? Jest to gdzieś napisane na zaświadczeniu?

Od Ciebie zależy czy będzie to napisane, po to są ustawienia w programie ,,,

A co w przypadku poprawek?

A to, że normalny program nie pyta wtedy nawet o literę "W" ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, ja pytam czy umieszczasz na zaświadczeniu informację "oryginał", "kopia". Bo jeśli nie to tak jak już wcześniej pisałem wszystkie egzemplarze są oryginałem. A wtórnik jest tylko przy powtórnym wydaniu już wydanego zaświadczenia. I nadal jest to wtórnik oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Gdybym się długo nie odzywał to przyślijcie paczkę

Zwartość paczki:

1. Wazelina.

2...

:lol::lol:

 

2... balsam Adama :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam się czym przejmować wszystko zrobiłem zgodnie z rozporządzeniem, gorzej z resztą "ślepych" kolegów bo w końcu ktoś przeglądy mu robił przez kilka lat :?

Ja bym tego tak nie komentował,"Nie sądż a nie będziesz sądzony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego tak nie komentował

 

Może to i nie za ładne słowa ale taka jest prawda, bo gdyby pomyłka (ja tak odbieram tą niezgodność) była wyłapana góra po roku od rejestracji w kraju nie było by kłopotu pewnie dałoby się to wyprostować bez konsekwencji dla diagnosty a tak kilka pieczątek w DR już było więc co, kilka lat nikt nie widział niezgodności czy..... :razz: dalej sobie sam dopowiedz.

 

Mi też z tego powodu za wesoło nie jest że kogoś wkopałem niestety :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.